Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Renata Przemyk Renata Przemyk - Malo Zdolna Szansonistka (1992)

Renata Przemyk - Malo Zdolna Szansonistka (1992)

User Rating: / 0
PoorBest 

Renata Przemyk - Malo Zdolna Szansonistka (1992)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01) Schizorenia
02) Moja Moc
03) Co To Będzie
04) Szmaciana
05) Mało Zdolna Szansonistka
06) Koniec
07) Problemów Nigdy Nie Mam Bo
08) Kiedy Jak Nie Teraz
09) Przegwizdane
10) Mały Poeto Jestem Kobietą
11) Nie Ty To Ktoś
Muzycy Renata Przemyk – śpiew Zbigniew Gondek – saksofon Piotr Królik – perkusja Tomasz Kupiec – kontrabas Janusz Mus – akordeon, piano, puzon

 

Renata zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole Ya Hozna, który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę.

Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana "The best of". Trzy lata później ukazała się kolejna z płyt, pt. "Unikat".

28 października 2005 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Baranieckiej do spektaklu "Odjazd" w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej".

Renata Przemyk wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii. Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku. Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau (ich wspólny utwór "Nic nie pachnie tak jak Ty" przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów "Trójki") czy z Kasią Nosowską - przebojowa "Kochana".

Zrealizowała dla TVP kilka autorskich koncertów i widowisk. Była bohaterką filmów dokumentalnych i reportaży prezentujących jej działalność artystyczną. Wzięła udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej (wokalizy) skomponowanej przez Zygmunta Koniecznego do filmu "Grający z talerza" (reż. Jan Jakub Kolski) w 1995. Wystąpiła w filmach: "Kolęda Wigilijna" (reż. Robert Gliński, 1993), "Strzeż duszy ciała mego" (debiut reż. Grzegorz Pacek, 1996) - u boku Krzysztofa Kolbergera i "Café Star" (reż. Adam Sikora, 1996) - z piosenkami z płyty "Tylko kobieta". Wzięła udział w benefisach: poety Allena Ginsberga (1993), Jana Peszka (1993) i Kory Jackowskiej (1995).

W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.Rok 2009 był szczególnym dla Renaty Przemyk. To właśnie na ten czas przypadł jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. W związku z tym odbyły się jubileuszowe koncerty w różnych miastach Polski. Były to występy szczególne, a repertuar został dobrany tak aby pokazać przekrojowo materiał z całego dorobku artystycznego Renaty. Wydarzenia zostały uświetnione gościnnymi występami artystów takich jak m.in. Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Maria Peszek czy Kayah.

Wśród ogłoszonych w lutym 2010 zwycięzców drugiej edycji PAM LONDON AWARDS Renata Przemyk jest zdecydowaną liderką wśród polskich artystów, gdyż otrzymała 3 nagrody. Została uznana Najlepszą Polską Wokalistką, nagrody przypadły jej także za Piosenkę Roku oraz Najlepszy Album Roku w kategorii Alternative. Renata otrzymała nagrody we wszystkich kategoriach, do których była nominowana.Ponadto singiel z najnowszej płyty - piosenka "Odjazd" zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej "Trójki". --- stodola.pl

download:   uploaded 4shared mediafire ziddu divshare gett

back

Last Updated (Tuesday, 22 January 2013 20:15)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 243 guests
Content View Hits : 185419747