Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Alicja Janosz Alicja Janosz - Vintage (2011)

Alicja Janosz - Vintage (2011)

User Rating: / 1
PoorBest 

Alicja Janosz - Vintage (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.I Woke Up So Happy		play
2.Zawsze Za Malo
3.10 Mln $
4.So Much To Me
5.Jest Jak Jest
6.Hush/Hush
7.Jealous Girl
8.Nie Mozesz
9.Fell In Love
10.Not In My Head			play
11.Nie Tak

 

Aż 9 lat musieliśmy czekać na drugi krążek Alicji Janosz – zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego Idola. Świat się zmienił, a wokalistka wraz z nim i to na tyle, że można byłoby przyjąć krążek "Vintage" za debiut nowej Alicji. Okazuje się bowiem, że to co możemy usłyszeć na tej płycie, to zupełnie inne dźwięki niż te, którymi artystka zajmowała się kilka lat temu. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy (uszy?) jest dwujęzyczność tekstów piosenek. Można by było przypuszczać, że jest to wynik niezdecydowania przy tworzeniu, lecz słuchając tej płyty wybrany język do poszczególnych utworów staje się wręcz oczywisty. Jeśli byliście fanami rozrywkowej Alicji Janosz i od muzyki oczekujecie jedynie popowej papki do słuchania w samochodzie, to sobie tę płytę darujcie. Oto staje przez nami dojrzała, wiedząca czego chce artystka, w której twórczość trzeba się zagłębić, a im głębiej poznajemy jej muzykę tym bardziej się w niej zakochujemy.

Próżno szukać tutaj elektronicznych sampli i dyskotekowych rytmów. Żywe instrumenty nagrane z niebywałym wyczuciem i dbałością o szczegóły wprowadzają słuchacza w melancholijny i radosny nastrój. Ciepło, jakie bije od utworów takich jak "I Woke Up So Happy” czy "Hush Hush", jest odczuwalne prawie fizycznie. Nie zabrakło oczywiście odrobiny szaleństwa. W utworze "Jest jak jest" Alicja przypomina, że nadal cieszy się z tego co robi, tylko w o wiele dojrzalszej formie. Wydawnictwo to powinni docenić fani jazzu, bluesa, popu, a nawet rocka. Płyta uniwersalna? Możliwe... ale na pewno szczera jak mało która.

Mamy więc jako Polacy kolejny powód do dumy. Alicja Janosz zaskakuje profesjonalizmem na światowym poziomie. Prawdziwy popis wokalny, poparty wirtuozyjnym akompaniamentem zachwyca, zaraża i budzi podziw. Nie boję się użyć na tą płytę określenia, które co raz częściej jest zapominane w dzisiejszym świecie – Piękna! ---Grzegorz Brandt, wp.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto bayfiles

 

back

Last Updated (Tuesday, 30 June 2020 07:41)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 153 guests
Content View Hits : 116787017