Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Malgorzata Ostrowska Małgorzata Ostrowska - Gramy! (2012)

Małgorzata Ostrowska - Gramy! (2012)

User Rating: / 0
PoorBest 

Małgorzata Ostrowska - Gramy! (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Długi dzień
02. Lawa
03. Zazdrość
04. Po niebieskim niebie
05. Gorzkie morze
06. Szpilki - taką mnie chcesz
07. Jeśli było
08. I Can't Get Mad Because of You...
09. Słowa, jak węże do ucha
10. Droga pani z TV
11. Taniec pingwina na szkle
12. Rzeka we mnie
13. Dzika mięta
14. Meluzyna
15. Mister of America
+
16. Po niebieskim niebie (Radio edit)
17. Gdy pada deszcz (Radio edit)
18. Z dalekiej podróży (Radio edit)

 

Koncertowa płyta Małgorzaty Ostrowskiej pod tytułem GRAMY! to zapis nagrań z trzech koncertów: w Trójce, Radiu Merkury oraz z Puszczykowa, uzupełnione o trzy premierowe nagrania: "Gdy pada deszcz", przebój "Po niebieskim niebie" i nie publikowaną wcześniej studyjną wersję "Z dalekiej podróży".Limitowana edycja zawiera dodatkowo DVD, będące w całości zapisem występu w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. ---empik.com

 

Aż 5 lat musieli czekać fani Małgorzaty Ostrowskiej na jej nową płytę. Właśnie ukazało się jej pierwsze koncertowe wydawnictwo pt. "Gramy!". Utwory na nim zawarte zostały starannie wyselekcjonowane spośród 3 koncertów jakie ex - wokalistka Lombardu dała w Trójce, Radio Merkury i na plenerowej imprezie w Puszczykowie.

Płyta jest niezwykle zróżnicowana stylistycznie. Z jednej strony jest mnóstwo akustycznej muzyki: "Długi Dzień", "Zazdrość", "Gorzkie Morze", ale już "I Can't Get Mad Because Of You" zahacza o jazz. Jest też kilka mocnych, rockowych kawałków: "Taniec Pingwina Na Szkle", "Droga Pani Z TV" czy "Rzeka We Mnie". "Lawa" z kolei to pop w najlepszym wydaniu.

Artystka do współpracy zaprosiła znakomitych gości: Marka Jackowskiego, Macieja Sobczaka, Roberta ‘Litzę' Friedricha i Piotra Cugowskiego. Z tym ostatnim stworzyła świetny duet w "Tańcu Pingwina Na Szkle". Były lider Maanamu zagrał w kawałku "Po Niebieskim Niebie", natomiast Maciej Sobczak wystąpił w 2 wspomnianych już wyżej nagraniach: "Lawa" i "I Can't Get Mad Because Of You". Ten drugi to największy przebój jego ex - grupy Hot Water. Friedrichowi przypadł udział w "Meluzynie" - piosence z... "Akademii Pana Kleksa". To zdecydowanie najsympatyczniejszy motyw na płycie, który niejednego z nas przeniesie do lat dzieciństwa.

"Gramy!" to podsumowanie ponad 30-letniej kariery Ostrowskiej. Można by pomyśleć, że szykuje się do zakończenia kariery. Mamy tutaj jej największe przeboje solowe oraz kilka z dorobku Lombardu (oczywiście te, do których miała prawa autorskie). Jednak są na krążku również 3 premierowe nagrania: wspomniane już wyżej "Po Niebieskim Niebie", "Gdy Pada Deszcz" (polskojęzyczna wersja "I Can't Get Mad Because Of You") i "Z Dalekiej Podróży". Za produkcję tego pierwszego odpowiedzialny jest Leszek Biolik z Republiki (gra też w tym utworze na basie) i ma ono według mnie zadatki na wielki radiowy przebój.

Czy te 3 nowe kawałki oznaczają, że Ostrowska ma pomysły na kolejne piosenki a fani mogą oczekiwać nowej płyty? Miejmy nadzieję, że tak. Na rynku bardzo brakuje wokalistek z tak charakterystycznym i zadziornym głosem. ---Michał Małek, rockmagazyn.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to cloud.mail.ru gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 113 guests
Content View Hits : 98035040