Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Krzysztof Krawczyk Krzysztof Krawczyk - Ojcu Świętemu Śpiewamy (2005)

Krzysztof Krawczyk - Ojcu Świętemu Śpiewamy (2005)

User Rating: / 0
PoorBest 

Krzysztof Krawczyk - Ojcu Świętemu Śpiewamy (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Ojcu Świętemu Śpiewajmy 	4:12
2 	Abba,Ojcze 	3:55
3 	Po Górach, Po Dolinach 	3:55
4 	Wysłuchaj Nas 	4:05
5 	Pan Jezus Już Się Zbliża 	2:57
6 	Chwalcie Pana Wszystkie Narody 	4:15
7 	Narodzenie I Ukrzyżowanie 	4:28
8 	Apel Jasnogórski 	1:50
9 	Z Dawna Polski Tyś Królową 	3:31
10 	Boże,Coś Polskę 	2:35
11 	My Chcemy Boga 	4:42
12 	Bogurodzica 	3:04
13 	Królowej Anielskiej Śpiewajmy 	3:40
14 	Matko Kościoła 	4:27
15 	Hymn Eucharystyczny 	2:35
16 	Góralu,Czy Ci Nie Żal 	2:35

 

- To najważniejsza płyta w mojej karierze, rodzaj modlitwy i hołdu dla Jana Pawła II - mówił Krzysztof Krawczyk na prezentacji swojej płyty „Ojcu Świętemu śpiewajmy”, która odbyła się w Sekretariacie Episkopatu w Warszawie.

Sensacją jest, że nagraną na płycie Barkę poprzedzają słowa samego Papieża. Utwór zaś wykonują w duecie: Krzysztof Krawczyk i... Jan Paweł II. Ojciec Święty odśpiewał tę pieśń w czerwcu 1979 r. w Gnieźnie. Na płycie papieskiej interpretacji towarzyszy drugim głosem Krzysztof Krawczyk. Na płycie Ojcu Świętemu śpiewajmy jest 15 utworów: pieśni oazowe i religijne, m.in. Bogurodzica, Abba, Ojcze, Góralu, czy ci nie żal?, Widzę kraj jakiś do słów Przerwy-Tetmajera oraz Magnificat, skomponowany do fragmentu poezji Karola Wojtyły. Jest też Apel Jasnogórski. - Bardzo mi bliski, gdyż na Jasnej Górze wypłakiwałem wiele swoich problemów - mówił Krawczyk.

Pierwotnie płyta miała być prezentem Artysty z okazji 85. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Po śmierci Ojca Świętego stała się specjalnym hołdem dla Niego.

- Utwory te stanowią rodzaj osobistej modlitwy i są jednocześnie podziękowaniem Bogu za dar talentu wokalnego. Ta płyta powstała, ponieważ jestem człowiekiem wierzącym - mówił Krawczyk. - Chociaż zdaję sobie sprawę, że upadam i nawracam się każdego dnia - dodał. Opowiadał też o swoim spotkaniu z Janem Pawłem II w Rzymie. - Płakałem wtedy jak dziecko - wspominał. Innym razem zaczął przemawiać: „Ojcze Święty, my niegodni...”. A Papież mu przerwał i odparł: „A dlaczego niegodni?!”.

Jak zadeklarował Krawczyk, 2 zł z każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Jedna cegła bowiem kosztuje właśnie 2 zł. Dlatego każdy, kto kupi płytę, będzie miał swoją cegiełkę w budowie tej świątyni. Patronat honorowy nad płytą Krzysztofa Krawczyka objął kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

Wydawcą płyty jest Sony BMG Music Polska. - Ojcu Świętemu śpiewajmy to płyta, która prowadzi nas szlakami wielu pieśni i piosenek drogich Janowi Pawłowi II - podkreślają wydawcy. - Jeszcze raz usłyszymy Jego głos, obudzimy nasze serca pięknymi wspomnieniami i z radosną ufnością spojrzymy w przyszłość - zapewniają producenci. ---Milena Kindziuk, niedziela.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to solidfiles global.files workupload

 

back

Last Updated (Friday, 16 April 2021 19:19)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 226 guests
Content View Hits : 134966003