Feel the Blues with all that Jazz
Merry Christmas and Happy New Year!


English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Krzak Krzak - Blues Rock Band - Niepokonani (2002)

Krzak - Blues Rock Band - Niepokonani (2002)

User Rating: / 1
PoorBest 

Krzak - Blues Rock Band - Niepokonani (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Blues E-Dur (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 6:46
2. Lidek (L.Winder) 1:42
3. Czakuś (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 3:55
4. Chwile z B. (J.Błędowski) 2:08
5. Dla Fredka (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 5:56
6. Skałki (J.Błędowski) 2:48
7. Łatka (J.Kawalec) 1:30
8. Blues h-moll czyli smuteczek (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 6:20
9. Przewrotna samba (J.Błędowski, J.Kawalec, L.Winder) 5:28
10. Dżemowa maszynka (J.Błędowski, J.Kawalec, L.Winder) 5:12

bonusy :
11. Przewrotna samba (J.Błędowski, J.Kawalec, L.Winder) 5:06
12. Dla Fredka (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 3:24
13. Czakuś (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 3:50
14. Maszkaron (J.Błędowski, J.Kawalec, A.Ryszka, L.Winder) 2:41
15. Tajemniczy świat Mariana (Anthimos, L.Winder) 6:15
16. Kołysanka dla Maciusia (L.Winder) 2:19

 

Krzak to legenda Polskiej sceny muzycznej. Początki zespołu to rok 1972. KRZAK, będąc zespołem instrumentalnym, najlepiej sprawdzającym się na koncertach, z powodzeniem konkurował z wykonawcami o bardziej komercyjnych inklinacjach i należał bez wątpienia do najpopularniejszych grup rockowych lat '70 i '80 w Polsce. Historia zespołu jest długa i bogata zarówno w wydarzenia jak i skład artystów. Zaczęło się od kwartetu Jan Błędowski (skrzypce), Maciej Radziejewski (gitara), Jacek Gazda (bas) i Wojciech Grabiński (perkusja). W takim składzie w latach ’72 – ’74 zespół nagrał kilka utworów dla Polskiego Radia i został zaangażowany przez Czesława Niemena do nagrania płyty „Aerolit”.

Lata ’75 – ’82 są określane przez członków grupy jako „etap właściwy”. W tym okresie działa najpopularniejszy, nadal instrumentalny skład zespołu – Jan Błędowski (skrzypce), Jerzy Kawalec (bas), Leszek Winder (gitara) oraz grający od 1979 roku Andrzej Ryszka (perkusja). W 1981 roku po odejściu Błędowskiego trio - Jerzy Kawalec, Andrzej Ryszka, Leszek Winder - pozyskało stałego współpracownika w osobie gitarzysty Andrzeja Urnego (ex-Dżem), który po roku dołączył do grupy Perfect. W tym okresie zespół nagrał dwie złote płyty: LP "Krzak Blues Rock Band" (1981) i EP "Kawa Blues" (1981) a także long-play "Paczka" (1982) i trzy single.

Rok 1982 i 1983 to „etap eksperymentalny”. Instrumentalne trio Krzak przekształciło się stopniowo w siedmioosobową super-grupę. Grali w niej, obok wymienionej trójki, harmonijkarz – Ryszard Skibiński (ex-Kasa Chorych), gitarzyści Antymos Apostolis (ex-SBB), Leszek Dranicki (ex-Baszta) oraz wokalista Jorgos Skolias. W tym okresie z zespołem współpracowali okazjonalnie: wokalista Ryszard Riedel (Dżem), skrzypek Krzesimir Dębski (String Connection), trębacz Ziut Gralak (Tie Break) oraz organiści: Wojciech Karolak, Rafał Rękosiewicz i Józef Skrzek. Z tego okresu pochodzi LP "Krzak'i" (1983). KRZAK po raz ostatni wystąpił oficjalnie 21 maja 1983 roku na festiwalu Rock Arena w Poznaniu. Po śmierci Ryszarda Skibińskiego zespół w różnych składach zagrał jeszcze kilka koncertów klubowych w Berlinie Zachodnim i zawiesił działalność na lat przeszło osiemnaście.

W roku 2001 zespół działa ponownie w swoim najsłynniejszym składzie - Jan Błędowski, Jerzy Kawalec, Andrzej Ryszka, Leszek Winder. Z tego okresu pochodzi płyta: "Live in Waltrop" i "Radio Concert 2002". W tym okresie zespół zagrał również po raz pierwszy w klubie Lizard King w Poznaniu. Od tego czasu trwa przyjaźń i współpraca klubu Lizard King z „Krzakami”, która została dodatkowo uwieczniona bonusowym audio „Krzak w klubie Lizard King (2007)” na DVD zespołu „Live 1980 – 2007”. Po śmierci Jerzego Kawalca (9.09.2003), który swój ostatni koncert zagrał z grupą Cree – również w klubie Lizard King w Poznaniu, zespół postanowił się rozwiązać. Jego kontynuacją, w pewnym sensie, była grupa Błędowski-Winder Band.

Krzak powrócił w 2006 roku z nową energią w składzie Błędowski – Winder – Ryszka. Początkowo zespół grywał z różnymi zapraszanymi basistami i muzykami. Obecnie na stałe do grupy dołączyła kolejna legenda w osobie wirtuoza gitary basowej Krzysztofa Ścierańskiego.

Skład:
Jan Błędowski – skrzypce
Leszek Winder – gitara
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Andrzej Ryszka – perkusja

download:   uploaded ziddu 4shared divshare 26G

back

Last Updated (Sunday, 14 October 2012 20:43)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 648 guests
Content View Hits : 253962238