Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Jan ‘Kyks’ Skrzek Jan Kyks Skrzek - Nikt nie zawróci kijem Wisły (1988)

Jan Kyks Skrzek - Nikt nie zawróci kijem Wisły (1988)

User Rating: / 0
PoorBest 

Jan Kyks Skrzek - Nikt nie zawróci kijem Wisły (1988)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Nikt Nie Zawroci Kijem Wisly
2. Blues O Skrzynce Pocztowej
3. A Gdy Umarl Wielki Czlowiek
4. Gwiazdo Zblakanej Duszy
5. Po Gorze Jest Dolina
6. Sztygar Jest Mi Troche Wstyd
7. Song O Stryju Jozefie
8. Song Dla Matki

Line Up:
Jan Skrzek "Kyks" 	pno / kazoo / hca / voc	
Urszula Kamysz		bvoc	
Piotr Kołodziejczyk		bvoc	
Mariola Kubik		bvoc	
Dariusz Niebudek		bvoc	
Barbara Nowakowska - Piechurska		bvoc	
Roman Wawreczko		bvoc

 

Jan Skrzek przyszedł na świat 21 listopada 1953 r. w Michałkowicach. Początkowo nie myślał o profesjonalnym graniu muzyki. Będąc górnikiem w kopalni Siemianowice traktował amatorskie muzykowanie jako formę relaksu po pracy.

Pierwszym zespołem, w jakim grał w latach 1973-1976 był jazz-rockowy RAK. Później wszedł w skład formacji bliższych bluesowi: Apogeum i Nasz Bar. Od tego momentu datuje się jego fascynacja tym gatunkiem muzycznym. Na początku lat 80. na zaproszenie starszego brata Józefa, wziął udział w realizacji płyty grupy SBB "Memento z banalnym tryptykiem", solowych płyt lidera oraz w ich wspólnych koncertach. Jako solista otworzył 28 lutego 1982 r. kilkunastominutową introdukcją na harmonijce IV "Dyskotekę-gigant" w katowickim Spodku. Od tego roku został też członkiem zespołu akompaniującego wokalistce Elżbiecie Mielczarek, prezentując w trakcie jej koncertów swój solowy recital.

Rawa Blues to kolejny ważny element artystycznego życiorysu "Kyksa". Do roku 1998 był wielokrotnym uczestnikiem finałowych koncertów festiwalu, podczas których występował w programach solowych, czasami w okazjonalnie tworzonych składach, np. z gitarzystą Jerzym Styczyńskim /1989/, rok później w towarzystwie saksofonisty sopranowego i wokalistek, a także z towarzyszeniem grupy Bezdomne Psy. Gościł m.in. na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Blues Topie w Sopocie, Top Blues Meetingu w Łodzi, Muzyczynym Campingu w Brodnicy, Zaczarowanym Świecie Harmonijki w Poznaniu i wielu innych. Koncerty Jana Skrzeka to pełne estradowego luzu widowiska, których największym atutem jest artystyczny autentyzm, silnie nacechowany "śląskim klimatem", co zaskarbiało mu wielką i niczym nie skrępowaną sympatię fanów.

W jego dyskografii znajdują się: Elżbieta Mielczarek "Blues Koncert" /1983/, Jan Kyks Skrzek "Górnik Blues" /1986/, Jan Kyks Skrzek "Nikt nie zawróci kijem Wisły" /1988/, Jan Kyks Skrzek i Bezdomne Psy "Kyksówka Blues" /1989/, Jan Kyks Skrzek "Nowy Świat Blues" /1992/, Jan Kyks Skrzek "Modlitwa bluesmana w pociągu" /1997/, Leszek Winder "Śląski blues" /2001/, All Stars Band "Dla Kawy" /2003/, Jan Kyks Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa "Bo takie są dziewczyny" /2004/. --- forum.bluesonline.pl

download:    gett 4shared

back

Last Updated (Saturday, 31 January 2015 13:24)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 209 guests
Content View Hits : 114207116