Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music DKA DKA – Czarny Album (2012)

DKA – Czarny Album (2012)

User Rating: / 0
PoorBest 

DKA – Czarny Album (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01.Czarny Album (Intro)
02.Pustelnik
03.Jak Żyć
04.Pogadamy O Miłości
05.W Co Wierzyć
06.Na Skraju Dróg
07.Idę Do Przodu
08.Tamte Dni
09.Czekam
10.Moje Gwiazdy
11.Tak Jak Chcę

 

DKA to pseudonim artystyczny urodzonego 28 czerwca 1981 r. Daniela Kaczmarczyka. Wychował się w Leszczynach koło Rybnika. Uczył się w szkole muzycznej w klasie klarnetu oraz trenował lekkoatletykę. W 2000 r. zajął 7 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Santiago w Chile. Za zdobycie tytułu 3-krotnego Mistrza Polski Juniorów w skoku w dal otrzymał propozycję stypendium i studiowania w IOWA w USA, gdzie mieszka do dziś. Tam właśnie zaczął pisać teksty i tworzyć bity. Początkował publikował je tylko w internecie.

W 2003 ukazała się jego pierwsza „Debiut”. Promowały ją teledyski do dwóch utworów: „Jakby to było” oraz „Marzenia”. Gościnnie wystąpili na niej znajomi z rodzinnych Leszczyn oraz Nesreen z Arabii Saudyjskiej. Wydania albumu podjęła się wytwórnia Sławomira Pietrzaka - SP Records. Rok później premierę miała następna płyta- „Król Aniołów”. W piosenkach „Co jest w nas” oraz „Szał” swojego głosu użyczyła Agata. We wrześniu nagrał mini album „Ciemne strony”, który można ściągnąć z jego strony. Kolejna płyta będzie nosić tytuł „Exegi monumentum”.

Charakterystyczną cechą utworów DKA jest ich melodyjność. Teksty są pełne refleksji. Wydając swoje albumy miał życzenie „aby w Polsce otwarto uszy i głowy na cos nowego”.

Prywatnie DKA ukończył studia w IOWA State University na 2 kierunkach: nauk politycznych i germanistyki. Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych oraz odnosi kolejne sukcesy sportowe. --- hiphopedia.info

download:   uploaded 4shared divshare ziddu

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 115 guests
Content View Hits : 97930644