Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Zakopower Zakopower - Music hal (2005)

Zakopower - Music hal (2005)

User Rating: / 0
PoorBest 

Zakopower - Music hal (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Kiebyś Ty 		 
2. Poziom Adrenaliny 	 
3. Ballada o Józku 	 
4. Krapka soli 	 
5. Zol miłości 	 
6. Siadoj z nami 	 
7. Milczenie owiec 	 
8. Obidi Maju 	 
9. Kiedy se póde 	 
10. Kac 		 
11. Ramala 		 
12. Pozdrowienie

Sebastian Karpiel Bułecka - głos, skrzypce
Bartek Kudasik - głos, altówka;
Wojciech Topa - głos, skrzypce;
Józef Chyc - głos, basy podhalańskie;
Piotr „Falko” Rychlec - instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal - głos, perkusja;
Michał Trąbski - gitara basowa

 

Do tej pory zespół zaprezentował się publiczności grając tradycyjną muzykę podhalańską. Zdobył też uznanie znawców muzyki ludowej (pierwsze nagrody na festiwalach folkloru w Kazimierzu, Żywcu i Nowym Targu). Na płycie "Music Hal" zespół - dzięki współpracy z producentem Mateuszem Pospieszalskim - do ludowych brzmień dołożył nowoczesne i intrygujące aranżacje, nawiązujące do najnowszych trendów muzyki klubowej. Ludowe brzmienie i teksty śpiewane góralską gwarą, połączone pełnym przestrzeni bogactwem aranżacji zachwycają i przyciągają od pierwszych sekund słuchania płyty. Muzykę zespołu trudno zaszufladkować, jest to oparty na polskiej muzyce góralskiej, szeroko pojęty nurt "World Music" z elementami popu oraz "nowych brzmień". Na płycie znajdzie się 12 premierowych piosenek autorstwa całego zespołu i producenta - Mateusza Pospieszalskiego, w tym jedna akustyczna, nagrana do wiersza K. Przerwy - Tetmajera. ---zakopower.pl

 

Całkiem niedawno, słuchając świetnej płyty Zuzany Mojzisowej ze Słowacji, utyskiwałem na kiepską kondycję pop-folkowej muzyki w Polsce, głównie w kontekście rodzimej góralszczyzny. Zakopower to niejako odpowiedź na moje zapotrzebowanie. Zgrabnie zaaranzowane piosenki inspirowane góralskim klimatem.

Ojcem chrzestnym projektu Zakopower i autorem muzyki jest Mateusz Pospieszalski (znany choćby z Voo Voo), występują tu też gościnnie jego bracia. Za stronę etniczną odpowiadają Sebastian Karpiel, Bartłomiej Kudsik, Wojciech Topa i Józef Chyc.

Współczesne piosenki traktują o tematach dość uniwersalnych i współczesnych, pisane jednak są przez górali, co zapewnia autentyczne brzmienie. Pop objawia się tu w tłach. Skrecze, beaty, czasem jakieś elementy trip hopowe, ogólnie za nowoczesnością przemawia tu elektronika. Trzeba przyznać, że ostatnimi laty takie produkcje się w Polsce nieco się zmieniło. Podkłady nie brzmią już jak zagrane na domowym Casio. Na "Music Hal" nawiązują one ponoć do współczesnych trendów w muzyce klubowej. Cokolwiek by to miało znaczyć.

Bardzo jestem ciekaw jak temu projektowi się powiedzie. Mimo przystępnej formy może się okazać, że nie trafi on w szerokie gusta, a taki jest przecież jego cel. Patrząc na to jaka muzyka jest teraz popularna nieco się o tą płytę obawiam. Pojawia się co prawda w telewizji i w radio, ale czy pop-folk na niezłym poziomie nie okaże się za trudny? Cóż, mam nadzieję, że nie, bo Zakopower mnie zaintrygował i chciałbym kiedyś posłuchać czy jeszcze coś będą mieli do powiedzenia. ---Taclem, folkowa.art.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 188 guests
Content View Hits : 237914777