Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Enej Enej - Koledy pod wspolnym niebem (2018)

Enej - Koledy pod wspolnym niebem (2018)

User Rating: / 2
PoorBest 

Enej - Kolędy pod wspólnym niebem (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Gdy się Chrystus rodzi 	 	05:49 	
2. A wczoraj z wieczora 	 	04:41 	
3. Pójdźmy wszyscy do stajenki 	 	03:09 		
4. Gdy śliczna panna 	 	05:19 	
5. Boh sia razdaje 		04:24 	
6. Skrzypi wóz 	 	03:35 		
7. Wśród nocnej ciszy 	 	05:12 		
8. Mizerna cicha 	 	04:12 	
9. Przybieżeli do Betlejem 		03:10 	
10. Wo weflejemi 	 	03:08 		
11. W żłobie leży 	 	03:20 	
12. Bóg się rodzi 	 	04:51 		
13. Gore gwiazda Jezusowi 	 	04:14 

 

Okres świąteczny bez wątpienia jest czasem wyjątkowym dla wszystkich, jednak poza aspektem rodzinnym, czy religijnym, jest również bardzo silną inspiracją dla artystów. W tym roku, po wielu latach zbierania odwagi, dobierania odpowiednich środków, przygotowywania brzmienia głosów i instrumentów, które wtargnąć mają w tak intymną przecież przestrzeń wigilijnego spotkania, zespół ENEJ przygotował płytę zawierającą autorskie aranżacje trzynastu kolęd i pastorałek.

Zbiór tradycyjnych utworów, w języku polskim i ukraińskim połączony został nazwą “Kolędy pod wspólnym niebem”, która wyjątkowo wyraziście ukazuje charakter pomysłu na przedstawienie znanych wszystkim melodii. Zespół po raz kolejny w swojej muzycznej przygodzie sięgnął po gatunkowy eklektyzm, nie bojąc się nawiązywania do przeróżnych stylów, mając jednocześnie pełną świadomość przywiązania do bliskich wszystkim, tradycyjnych linii melodycznych.

Dwujęzyczność albumu również nie pozostaje bez znaczenia, część muzyków z radością i dumą podkreśliła w ten sposób swoje pochodzenie, co jednocześnie dało wyraz temu, jak bliska więź łączy nas ze wschodnimi sąsiadami.

“Kolędy pod wspólnym niebem” wypływając z wielokulturowej przystani zespołu ENEJ niosą dobrą nowinę całemu światu, niosą pasterską pieśń rozświetlaną blaskiem ognisk nie zważając na granice, podróżując pod, należącym przecież do wszystkich, niebem. A mówiąc prościej - album ten jest ciepły, rodzinny, pełen spokoju i harmonii, które tak pasują do świątecznego czasu.

Niezależnie zatem od tego, czy wigilia jest religijnym obrzędem, czy po prostu rodzinnym spotkaniem, czy towarzyszy jej brzmienie wielu głosów, czy cichy śpiew wąskiego grona najbliższych, czy zdominowana jest przez nowoczesność, czy mocno trzyma się tradycji, “Kolędy pod wspólnym niebem” zadomowią się znakomicie wszędzie, wystarczy tylko zaprosić je pod dach. ---mymusicshop.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 175 guests
Content View Hits : 116780230