Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Anna Szalapak Anna Szalapak – Serca Na Rowerach 2004

Anna Szalapak – Serca Na Rowerach 2004

User Rating: / 0
PoorBest 

Anna Szalapak – Serca Na Rowerach (2004)


1. Jeszcze przez chwile byc szczesciarzem 
2. Nie opieraj się o slonce 
3. Tragarze cieni 
4. Cos w zyciu zmienic chcialabym 
5. Serce na rowerach 
6. Kolo stalo sie trojkatem 
7. Hazardzisci 
8. Ech... 
9. W jednym plaszczu, w jednym rekawie 
10. Dygresja 
11. Ale my zyjemy jeszcze 
12. Utopijni trubadurzy

 

Pod koniec lutego, a może w marcu 2002 roku Ewa Lipska przyniosła Annie Szałapak trzy wiersze z propozycją uczynienia z nich piosenek. Niezwykłym zapałem, energią i talentem natychmiast zareagował Andrzej Zarycki.

Pierwsza piosenka powstała do wiersza W jednym płaszczu, w jednym rękawie. W następnej kolejności: Nie opieraj się o słońce i Tragarze cieni. Równocześnie do dwóch wierszy: Coś zmienić w życiu chciałabym i Serca na rowerach melodie ułożył Andrzej Sikorowski. Słowa Jeszcze przez chwilę być szczęściarzem w liryczną piosenkę zamienił Seweryn Krajewski, a potem do błyskawicznie powstających wierszy w natchnieniu muzykę tworzył Andrzej Zarycki. I tak zrodziły się piosenki: Ech, Dygresja (Anna S.bardzo prosi o tango!), Ale my żyjemy jeszcze, Koło stało się trójątem i Hazardziści.

Anna Szałapak już wie, że ma materiał na nowy program - płytę. Nadaje mu więc taki, a nie inny kształt i wraz z pianistą Konradem Mastyło ochoczo pochylają się nad słowem i dźwiękiem. Wkrótce dołącza do nich, wraz ze swoją inwencją, gitarzysta klasyczny - Michał Nagy.

Po raz pierwszy, zaciekawionej publiczności Anna Szałapak, Konrad Mastyło i Michał Nagy przedstawiają jedenaście nowiuteńkich piosenek w swoim opracowaniu 14 lutego - w Dzień Świętego Walentego w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Polskie Radio zarejestrowało ów koncert i to jest właśnie album pod tytułem Serca na rowerach.

Piosenka numer dwanaście, ostatnia na płycie, powstała później. Wiersz Utopijni trubadurzy opatrzony prześlicznym kujawiakiem autorstwa niezawodnego Andrzeja Zaryckiego nagrany został w Studiu Polskiego Radia w Krakowie. Zapisu dokonał Aleksander Wilk, a na fortepianie gra oczywiście Konrad Mastyło. --- annaszalapak.com

download:  gett

back

Last Updated (Saturday, 14 October 2017 13:53)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 248 guests
Content View Hits : 207004742