Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Anna Jantar Anna Jantar - Złota Kolekcja 2CD (2010)

Anna Jantar - Złota Kolekcja 2CD (2010)

User Rating: / 3
PoorBest 

Anna Jantar - Złota Kolekcja 2CD (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.

CD1 (Radość najpiękniejszych lat)

1. Najtrudniejszy pierwszy krok
2. Tyle słońca w całym mieście
3. Cygańska jesień
4. Radość najpiękniejszych lat
5. Zawsze gdzieś czeka ktoś
6. Kto umie tęsknić
7. Nie wierz mi, nie ufaj mi
8. Tylko mnie poproś do tańca
9. Nic nie może wiecznie trwać
10. Wielka dama tańczy sama
11. Ktoś między nami
12. Moje jedyne marzenie
13. Gdzie nie spojrzę – ty
14. Ktoś wymyślił naszą miłość
15. Staruszek świat
16. Tak wiele jest radości
17. Za każdy uśmiech
18. Żeby szczęśliwym być
19. Godzina drogi
20. Pozwolił nam los
21. Kto powie nam
22. Co ja w Tobie widziałam

CD2 (Spocząć)

1. Witaj mi 
2. Jambalaya 
3. Koncert radości 
4. Jaki jesteś, jeszcze nie wiem 
5. Mój, tylko mój 
6. Ja nie mogłam mieć serc dwóch 
7. Hasta mañana 
8. Biały wiersz od ciebie 
9. Twoje oczy obiecują siódme niebo 
10. Niech ziemia tonie w kwiatach 
11. Dzień nadziei 
12. Dżinsowe maniery 
13. Gdy on natchnieniem jest 
14. Tak dobrze mi w białym 
15. Za wszystkie noce 
16. Czytam w twojej twarzy 
17. Hopelessly Devoted To You 
18. Co zrobimy z tą miłością 
19. Do żony wróć 
20. Spocząć 
21. Jak w taki dzień deszczowy 
22. Let Me Stay 

 

Anna Jantar właśc. Anna Maria Szmeterling, ur. 10.06.1950 Poznań, zm. 14.03.1980 Warszawa, piosenkarka. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w czwartym roku życia. Kontynuowała ją w PSM. Ukończyła ŚSM w Poznaniu. Uczestniczyła w wielu przeglądach i konkursach pianistycznych, koncertowała też z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. W 1967 roku nawiązała współpracę z poznańskimi teatrami poezji i kabaretami studenckimi Oktawa, Od Nowa i Nurt. Początkowo jako akompaniatorka, później jako piosenkarka. W 1968 roku uczestniczyła w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie, gdzie otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenki A lipiec grał. Dokonała także pierwszych nagrań w Rozgłośni Poznańskiej PR. Po występach na FAMA w Świnoujściu w 1969 roku, gdzie otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenki Łąka bez kwiatów, została solistką zespołu Waganci, którym kierował Jarosław Kukulski (późniejszy mąż). Z Wagantami śpiewała do 1972 roku.

Wylansowała wówczas swój pierwszy przebój Co ja w Tobie widziałam. Wystąpiła w filmie Milion za Laurę (reż. H. Przybył) jako solistka zespołu wojskowego, z którym zaśpiewała piosenkę Czujna straż. W filmie Nie zaznasz spokoju (reż. M. Waśkowski) zaśpiewała piosenkę Kto powie nam, a w filmie Brunet wieczorową porą (reż. S. Bareja) piosenkę Cygańska jesień. W 1972 otrzymała uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki do wykonywania zawodu piosenkarki i pod pseudonimem Anna Jantar rozpoczęła karierę solową. W 1973 roku uczestniczyła w KFPP w Opolu, gdzie śpiewała swój pierwszy solowy przebój Najtrudniejszy pierwszy krok. Jest laureatką nagrody publiczności na KFPP Opole'74 za Tyle słońca w całym mieście (piosenka ta zwyciężyła także w plebiscytach na przebój roku 1974 i 1975), nagrody Polskich Nagrań na FPŻ Kołobrzeg'74 za Nie żałujcie serca dziewczyny, wyróżnienia za interpretację jugosłowiańskiej piosenki Czas jest złotem na festiwalu w Lublanie (Jugosławia) w 1974 roku, III nagrody za interpretację piosenki Tak wiele jest radości na festiwalu w Castelbar (Irlandia) oraz III nagrody w Coupe d'Europe w Villach (Austria) wspólnie z Marianną Wróblewską i Tadeuszem Woźniakiem w 1974 roku, II nagrody za interpretację piosenki Staruszek świat oraz nagrody publiczności na MFP Sopot'75, II nagrody na festiwalu w Dreźnie (NRD) w 1975 roku za Niech ziemia tonie w kwiatach, II nagrody festiwalu Interstudio w Helsinkach (Finlandia) w 1978 roku za Tylko mnie poproś do tańca. W 1976 roku z powodu macierzyństwa zrezygnowała z pracy zawodowej. Na estradę powróciła w 1977 roku z nowym repertuarem. Śpiewała w duetach, m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem Mecem, Andrzejem Thenardem i Zbigniewem Hołdysem, nagrywała piosenki z Budką Suflera i Perfectem.

30 grudnia 1979 przed trzecią podróżą na koncerty w klubach polonijnych USA wystąpiła w programie PR Cztery pory roku, gdzie przypomniała swoją karierę. Przyjęła wówczas także gratulacje za zwycięstwo w plebiscycie s łuchaczy studia Gama, którzy Nic nie może wiecznie trwać w jej wykonaniu uznali piosenką roku 1979. Zginęła w katastrofie lotniczej. Od 1984 roku nagroda jej imienia przyznawana jest debiutantom na KFPP w Opolu. Dwie piosenki z jej repertuaru (Tyle słońca w całym mieście i Najtrudniejszy pierwszy krok) znalazły się wśród laureatek plebiscytu O!polskie piosenki ogłoszonego z okazji jubileuszu 35-lecia KFPP w Opolu w 1998 roku. W kilku miastach kraju działają fankluby imienia A. Jantar. W 1994 roku ukazało się książkowe Wspomnienie o Annie Jantar - Słońca jakby mniej. ---M. Pryzwan, merlin.pl

download: uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

Last Updated (Tuesday, 12 November 2013 17:25)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 388 guests
Content View Hits : 235364088