Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Wladyslaw Komendarek Wladysław Komendarek - Polawiacze Sumien (1993)

Wladysław Komendarek - Polawiacze Sumien (1993)

User Rating: / 1
PoorBest 

Władysław Komendarek - Poławiacze Sumień (1993)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01] Piramida I
02] Taniec elfów
03] Carefree
4] Rozmyslania na Górze S
05] Polawiacze sumien
06] DJ Deliver It!
07] 35 smietnik atomowy
08] Odglosy wiosny
09] Kolysanka
10] I'm On My Own

 

Władysław "Gudonis" Komendarek wyrosły na gruncie muzyki rockowej, dziś uważany jest za jednego z weteranów polskiej muzyki elektronicznej. Władysław Komendarek urodził sie 10 października 1948 roku. Pseudonim artystyczny "Gudonis" przyjął na początku lat osiemdziesiątych. Już w dzieciństwie miał kontakt z muzyką, rozpoczyna edukację w szkole muzycznej.

Przez lata otaczała Komendarka i pasjonowała muzyka. Grał na gitarze rytmicznej, później jako klawiszowiec. W 1976 roku - zakłada wraz z braćmi Andrzejem i Wojciechem Puczyńskimi, Zbigniewem Fyk, Pawłem Birułą zespół "Exodus". Po wspaniałym okresie działalności grupy, po siedmiu latach zespół rozpada się, Władysław postanawia kontunuować drogę muzyczną samodzielnie. Lata 80 to nieprzerwane umacnianie się artysty na rynku muzycznym, rozwijanie swojego warsztatu muzycznego, swoistego charakterystycznego stylu, lata 80 rozpoczynają pasmo sukcesów. Tworzy w tym okresie miedzy innymi muzykę do przedstawień teatralnych ("Szalona lokomotywa"), do filmów (wraz z Michałem Lorencem "Przyjaciele", "Ręczna robota" - to tylko niektóre). Sporo koncertuje. Zapisy koncertów ukazują sie na taśmach. Wydaje pierwsze płyty.

Pod koniec lat osiemdziesiątych artysta organizuje wraz z KMMEiM pod przewodnictwem Artura Lasonia swoją pierwszą dużą imprezę koncertową w siedzibie klubu OKO (1988 rok). Rok poźniej organizuje Zlot Elektronicznych Fanatyków (ZEF 89), gwiazdą ostatniego dnia był Władysław "Gudonis" Komendarek wraz z Arturem Lasoniem i ich wspólny jam session. W 1989 roku Komendarek zostaje zaproszony do Linzu na Festiwal Ars Elecrtonica (13-17.09.1989). Koncerty okazały sie wielkim wydarzeniem, doskonale oprawione obrazem i światłem - nowoczesną techniką przekazu. Początek lat 90 to pasmo dalszych sukcesów, koncertów, komponowania muzyki, ukazują sie kolejne albumy Władysława "Fruwająca lalka", " Tajemnice horyzontów" zbiór wcześniejszych utworów z lat 1984-89 to tylko niektóre z nich.

Pasmo sukcesów i nietuzinkowej muzyki Komendarka zostaje nagrodzona, w 1992 roku zdobywa szczyt TOP TLEN (trójkowej listy elektronicznych nagrań) kompozycją "35 śmietnik atomowy". Tworzy nadal muzykę do przedstawień teatralnych, koncertuje. Koncerty w klubie "OKO" z cyklu "Elektronika w OKO" gdzie wraz z artysta wystąpili muzycy Tomasz Kubiak, Konrad Kucz, Bogdan Całość zorganizowana była dzięki pomocy fanclubu Tangerine Dream "Tangram" i firmy "X-Serwis". Rok 1995 to kolejny występ Komendarka na ZEF-e 95.

Kolejne lata przyniosły wydawnictwa dokumentujące dokonania i rozwój muzyki Komendarka. Różnorodne instrumentarium pozwala na tworzenie eksperymentalnej opartej na nowych koncepcjach. Komendarek do dnia dzisiejszego zaskakuje nowoczesnymi pomysłami i koncepcjami artystycznymi. Nie trzyma się sztywno reguł muzyki, stad bardzo trudno "zaszyfladkować" artystę. Tworzy i nagrywa w domowym studio w sochaczewskich lasach do dnia dzisiejszego. Tematów dostarczają mu najcześciej własne przeżycia, wrażenia, obcowanie z przyrodą. ---Jarosław Jakubowski, mooza.pl

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles mega zalivalka filecloudio anonfiles oboom

back

Last Updated (Friday, 13 June 2014 16:13)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 315 guests
Content View Hits : 233210264