Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music After Blues After Blues - Zobacz Jak Pieknie (2008)

After Blues - Zobacz Jak Pieknie (2008)

User Rating: / 2
PoorBest 

After Blues - Zobacz Jak Pięknie (2008)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Kilka pytań
2.Bluesada
3.Ja mam bluesa
4.Głowa do góry kolego
5.Mój raj
6.Już nie kłam 
7.Ameryka II
8.Heysel
9.Ostatni blues dla Sou
10.Popatrz mamo
11.Go go Johny
12.Kiedyś lepiej musi być 
13.Zobacz jak pięknie

Muzycy:
Waldemar  Baranowski – guitar, vocals
Leszek Pilat – bass, vocals
Piotrek Jaźwiński – drums
Jacek Skrzypczak – sax
Karolina Pilat – vocals
Mira Kubasinska - vocals

 

"After Blues" powstał w 1980r. Od razu zaproponował muzykę tkwiącą korzeniami w tradycji białego bluesa i tym zdobył rzesze fanów i nagrody na różnego rodzaju festiwalach. Oczywiście oprócz klasyki bluesowej w repertuarze zespołu zaczęły pojawiać się własne kompozycje. W 1985 r. zespół postanowił zostać duetem, a jednak brzmieć jak 4-osobowa kapela. Tak powstał słynny "kombajn perkusyjny" (cała perkusja rozpisana na nogi, sznurki, dźwignie i przekładnie obsługiwana przez dwóch panów, którzy śpiewają i grają na gitarach). Przez blisko 28 lat zespół nagrał 8 płyt (z udziałem m.in. Tadeusza Nalepy, Wojtka Gogolewskiego i innych).

"After Blues" miał to szczęście, że blisko 2 lata był zespołem akompaniującym Tadeuszowi Nalepie, a następnie Mirze Kubasińskiej, którą udało się namówić do powrotu na estradę. Grupa wspólnie koncertowała z artystką ponad 11 lat. 15.10.2005. na Festiwalu Muzyki Bluesowej "Bluesada" w Szczecinie odbył się ostatni koncert Miry. Odeszła 10 dni później. W sali prób zespół "After Blues" nagrał z Mirą utwór "Zobacz jak pięknie". Ta przepiękna ballada gościła przez wiele tygodni na liście przebojów "trójki" osiągając 5 miejsce. W dorobku "After Blues", płyta "Zobacz jak pięknie" jest dziewiątym i bardzo osobisty wydawnictwem. Podczas nagrań, oprócz "stałego" składu, czyli Waldemara Baranowskiego i Leszka Piłata udział wzięli: Piotrek Jaźwiński (dawny perkusista zespołu), Jacek Skrzypczak (saksofon), Karolina Piłat, która uroczo przekonuje nas, żeby nie uciekać z tego miasta i że kiedyś lepiej musi być. Oczywiście na płycie pojawia się także głos Miry Kubasińskiej.

Nowy album zawiera utwory "After Blues" z różnych okresów ich twórczości, ale stworzone na nowo. Od dawna wiadomo, że mądre, często przejmujące teksty, piękna muzyka, porywające i wzruszające solówki, to jest to, czego fani bluesa najbardziej oczekuja od After Blues. Ten album im to zapewnia. --- wsm.serpent.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire uloz.to ge.tt

back

Last Updated (Tuesday, 09 July 2019 20:21)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 302 guests
Content View Hits : 229866452