Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music After Blues After Blues - After Blues and Friends (1989)

After Blues - After Blues and Friends (1989)

User Rating: / 1
PoorBest 

After Blues - After Blues and Friends (1989)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Independent
2. Women Often Lie						play
3. Blues For Richard
4. Dedication
5. I Believe You Won't Go
6. I Feel The Blues From The Morning	play
7. Look At Me Mum
8. Head Up

Muzycy:
    Leszek Piłat – śpiew, gitara basowa, harmonijka
    Waldemar Baranowski – gitary
    Erhard Hirt – gitary
    Ulli Dünnewald – perkusja

 

After Blues and Friends – album muzyczny polskiego zespołu After Blues, tworzonego przez gitarzystów Leszka Piłata i Waldemara Baranowskiego. W sesji nagraniowej uczestniczyli również zaproszeni muzycy: niemiecki gitarzysta Erhard Hirt i perkusista Ulli Duennewald. Nagrań na LP dokonano w grudniu 1988 w Studio Polskiego Radia i Telewizji w Szczecinie. Album został wydany w 1989 r. przez wytwórnię PolJazz.

 

Grupę założyło dwóch kolegów ze szkoły muzycznej, Leszek Piłat (gitara basowa, śpiew, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, śpiew). Skład uzupełniało dwóch innych znajomych ze szkoły, Andrzej Kotok (gitara) i Zenon Szyłak (perkusja). Początkowo zespół nazywał się "3,50 po Obniżce". Jeszcze w 1980 roku wygrał przegląd zespołów młodzieżowych organizowany w klubie "Słowianin". Zespół przemianowany został na "After Blues". Próby początkowo odbywały się w piwnicy domu na Żelechowie, gdzie mieszkał jeden z członków grupy.

Następnie próby zespołu przeniosły się do klubu studenckiego "Pinokio", a w 1985 do "Transu". Obecny dwuosobowy skład (Leszek Piłat i Waldemar Baranowski) ustalił się w 1985. Brak perkusisty skłonił Leszka Piłata do skonstruowania "kombajnu perkusyjnego" złożonego z bębnów, talerzy oraz systemu przekładni i sznurków, przy pomocy którego obaj gitarzyści mogli jednocześnie grać nogami na perkusji. To niespotykane rozwiązanie przyczyniło się do zauważenia duetu na "Rawie Blues" w 1985 i przyznania przez jury festiwalu pierwszej nagrody.

W tym samym roku podczas festiwalu "Blues Top" w Sopocie zwrócił na nich uwagę "ojciec polskiego bluesa" Tadeusz Nalepa. After Blues zdobył pierwszą nagrodę, którą było nagranie płyty. Zespół wszedł do studia "PolJazzu", a Tadeusz Nalepa został producentem albumu. Na płycie After Blues pojawiły się trzy kompozycje Nalepy. Początkowo album był niedoceniany, zarzucano mu wtórność i brak indywidualnego stylu. W następnych latach zespół brał udział w różnych przeglądach i festiwalach, występował m.in. w Czechosłowacji, Danii, Szwecji, Rosji, Holandii i Niemczech.

W roku 1991 doszło do kolejnego spotkania z Nalepą, które tym razem dało początek trwającej ponad rok współpracy. After Blues stał się zespołem akompaniującym Nalepie. Oficjalną dokumentacją tego okresu była kaseta Tadeusz Nalepa promotion After Blues wydana przez SONiDD, studio działające przy Akademickim Radiu Pomorze.

Po kilku latach grania w duecie lub z udziałem gości (m.in. Wojciech Waglewski, Ireneusz Dudek, Jan "Kyks" Skrzek) nastąpił nowy rozdział w historii grupy. W roku 1994 rozpoczęła się stała współpraca z Mirą Kubasińską, byłą wokalistką zespołów Blackout i Breakout. Kubasińska opracowała wspólnie z zespołem nowe wersje swoich starych utworów z czasów Breakoutu i wspólnie wystąpili w studiu koncertowym PR Szczecin. Później zaczęli grać także nowe kompozycje. Wspólne nagranie Kubasińskiej i After Blues pt. Zobacz jak pięknie znalazło się w marcu 2007 na 8. miejscu[1] na Liście Przebojów Trójki. Z inicjatywy zespołu After Blues powstał w 1992 festiwal "Bluesada".

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to gett

back

Last Updated (Tuesday, 09 July 2019 20:03)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 220 guests
Content View Hits : 206810419