Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Proletaryat Proletaryat ‎– ReC. (2006)

Proletaryat ‎– ReC. (2006)

User Rating: / 0
PoorBest 

Proletaryat ‎– ReC. (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Wiedziałem Mam 	4:50
2 	Pragniemy 	4:29
3 	Modlitwa 	5:45
4 	W Czyim Imieniu 	3:45
5 	Pełni Wiary 	3:44
6 	9 Kul 	3:06
7 	Jak Ogień I Lód 	5:42
8 	Być Czy Być 	4:02
9 	Eutanazja 	2:30
10 	S.K.A. 	4:33

Tomasz Olejnik "Oley" - vocals
Robert Hajduk "Mały" - drums
Dariusz Kacprzak "Kacper" - bass
Jarosław Siemienowicz "Siemion" - guitar

 

Muzyka z nowej płyty Proletaryatu potrafi zaskoczyć. Zmieniło się samo brzmienie, które jest zdecydowanie bardziej nowoczesne i uszlachetnione. Już w otwierającym płytę ,,Wiedizałem mam'' intensywny rytm zostaje dodatkowo ,,podbity'' przez elektroniczne wstawki. Niemal doom metalowy ,,Pragniemy'' to z kolejny przykład ,,nowego'' oblicza grupy. Oparta na hipnotycznym motywie ,,Modlitwa'' kojarzy mi się trochę z dokonaniami Toola co dodatkowo podkreśla patetyczny śpiew Oleya. Pomimo tego utwór ten należy do najbardziej udanych na płycie.

Generalnie na ,,ReC'' dominują właśnie takie wolne i majestatyczne kompozycje. Trochę żywszy, rozkołysnay rytm pojawia się w ,,W czyim imieniu'', który mógłby z powodzeniem sie znaleźć na ,,Czarnych szeregach'' lub na ,,IV''.

Duże wrazenie robi utwór ,,Pełni wiary'' oparty na monotonnym, sabbatowym riffie i ,,dusznym'' nastroju. Bardziej dynamiczny ,,9kul'' wyróżnia się zadziornym śpiewem Oleya i dyskretnymi elektronicznymi przeszkadzajkami. Balladowy charakter ma ,,Ogień i lód'' z orkiestrowym tłem klawiszy i wyrazistym, nieco industrialnym rytmem. ,,Być czy być'' zwraca uwagę ,,ciętymi'' riffami gitary i orientalnym klimatem. ,,Eutanazja'' to z kolei ciekawy przykład połaćzenia bluswoego pulsu z mocnym i czas=dwym graniem.

Album zamyka pogodny i trochę odstający od całości ,,SKA'' w którym Oley śpiewa prawie jak Adam Nowak z Raz,Dwa, Trzy. Obok muzyki wązne są także teksty traktujace o sensie życia, wierze. Oczywiście może trochę przeszkadać fakt,że wiekszość kompozycji jest zagrana w tej samej tonacji i brak solówek gitarowych(może był to zabieg zamierzony?).

Nie zmienia to jednak faktu,że Proletaryat nagrał dobrą płytę, która nie powinna rozcarować zwolenników mocnego grania. ---muzol.com.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 274 guests
Content View Hits : 235355591