Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Michal Lanuszka Michal Lanuszka - Bieski Idiota (2009)

Michal Lanuszka - Bieski Idiota (2009)

User Rating: / 1
PoorBest 

Michal Lanuszka - Bieski Idiota (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Bieski idiota play
02. Im bardziej jasno
03. Koszulka
04. Sarajevo
05. Margot
06. Kosovo
07. Nie wierzę
08. Concierto d'aranjuez
09. Kometa
10. Krzyk
11. On pragnie szaty niebios play
12. Z kim żyjesz nie wiem
13. Zostaną po nas

Jan Pilch - instrumenty perkusyjne
Michał Braszak - kontrabas, gitara basowa (9)
Michał Łanuszka - gitara “marek gordziej”, śpiew

 

Michał Łanuszka (absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie) - aktor, piosenkarz, kompozytor, gitarzysta klasyczny, prezenter radia RMF Classic (prowadzi codzienne pasmo konkursowe “Giełda Utworów Wartościowych“ oraz swoją autorską audycję “Noc Poetów Piosenki”).

Debiutował w 2002 r. podczas ogólnoposkiego festiwalu piosenki „Piostur“ w Andrychowie, zdobywając II nagrodę oraz nagrodę specjalną dla „Wybitnego Instrumentalisty“. Dwa lata później na 40 Studenckim Festiwalu Piosenki wyśpiewał również II nagrodę i Wyróżnienie Honorowe dla Wybitnego Instrumentalisty. Od tamtej pory można go spotkać na scenach całej Polski nie tylko jako wykonawcę w koncertach związanych z nurtem piosenki literackiej (projekty koncertowe m. in. Jana Poprawy i Janusza Grzywacza) , ale także jako gitarzystę-akompaniatora (projekt “Piosenki i nie” Roberta Kasprzyckiego). Michał został także zaproszony do „Świata wg Nohavicy“; jest to płyta, na której polscy artyści (m. in. Edyta Geppert, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Soyka) śpiewają pieśni Jaromira Nohavicy – czeskiego barda, którego Michał określa jako swojego Mistrza.

W 2006 roku przyznano Michałowi Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Rok ten przyniósł także premierę recitalu Michała „Człowiek z duszą na wynos“ (reż. Janusz Grzywacz), który przypadł do gustu krakowskiej (i nie tylko!) pupliczności, zdobywając również uznanie mediów.

6 listopada 2009 roku ukazała się debiutancka płyta Michała zatytułowana “Bieski Idiota”, na której znalazło się jedenaście piosenek - trochę słodkich, niekiedy gorzkich, czasem cierpkich - jak mówi Michał - jak to w życiu. W większości są to jego kompozycje do tekstów Roberta Kasprzyckiego, uzupełnione oryginalnymi i intrygującymi intepretacjami pieśni Jaromira Nohavicy oraz kompozycją napisaną specjalnie dla Michała przez Janusza Grzywacza do tekstu Witkacego. Cała płyta utrzymana jest w klimacie piosenki literackiej, który nie pozbawiony jest zadziorności i tej magicznej, krakowskiej tajemniczości…

download:  uploaded ziddu 4shared divshare gett

back

Last Updated (Friday, 11 January 2013 11:54)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 392 guests
Content View Hits : 229904407