Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Frontside Frontside – Sprawa Jest Osobista (2014)

Frontside – Sprawa Jest Osobista (2014)

User Rating: / 0
PoorBest 

Frontside – Sprawa Jest Osobista (2014)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 Tych Klika Slow 1:59
2 Wszystko Albo Nic 3:45
3 Jestem 3:18
4 Ewolucja Albo Smierc 3:50
5 Miec Czy Byc? 4:27
6 Legenda 4:34
7 Jaki Kraj Taki Rock’n'Roll 4:36
8 Polska 3:43
9 Kilka Prosb 4:48
10 Niewazne 4:34

  Marcin "Auman" Rdest – vocals
  Mariusz "Demon" Dzwonek – guitar
  Dariusz "Daron" Kupis – guitar
  Wojciech "Novak" Nowak – bass
  Tomasz "Toma" Ochab – drums

 

Zespół, który był znany dotychczas z muzyki znacznie ostrzejszej, który dorobił się już rzeszy wiernych fanów, a nawet można stwierdzić, że wypracował rozpoznawalny styl, postanowił zrobić skok w bok. Pokłonić się klasykom gatunku i w sposób dowcipny, ale i nie bez pewnej dozy szacunku odnaleźć się estetyce hard 'n' heavy.

"Sprawa jest osobista" i ja doskonale to czuję i rozumiem. Widać też że muzycy kapeli chcieli w formule ograniczonej pojemnościowo i czasowo oddać się muzykowaniu w nieco szerokich rejonach. Mamy zatem kawałki typowo funkujące, sporo heavy metalu, hard rocka i szczyptę bardziej nowoczesnych form. Nie wszystkie środki wyrazu przypadają mi do gustu. Kwestie mówione właściwie mnie drażnią. Z gościnnych występów akceptuję bez zastrzeżeń kawałek z Zielonym z Virgin Snatch... nie jestem fanem Comy, a kawałek z Aleksandrą Kasprzyk wydaje mi się nieco zbyt... radiowy. Ale to nie jest tak, że w/w kawałki mi się nie podobają... są w moich oczach sporo gorsze od kilku rewelacyjnych wałków zawartych na albumie.

Jako całość "Sprawa jest osobista" jest w pewnym sensie zbyt rozległy stylistycznie, dość trudno mi ten "zbiór piosenek" traktować w kategorii spójnej całości. Ich wspólny mianownik, to właśnie inność od tego co zespół uprawia na co dzień. Krążka słucha się jednak wyśmienicie. Dobre teksty klawe melodie i cholernie mocne brzmienie. Głowa sama się rusza, nogi przytupują. Refreny zapadają w pamięć, a teksty raz bawią do łez, innym razem powodują przytakiwanie aprobaty.

Nowa płyta Frontside jest kapitalna. Trzeba czuć się pewnie na scenie by z dnia na dzień, postanowić nagrać album tak diametralnie inny. Zdziwiony jestem, ze zespół nie zdecydował się na jego nagranie pod innym szyldem. Nie, nie potępiam, wręcz przeciwnie, potwierdzam zdanie z pierwszego akapitu - "trzeba mieć jaja". BARDZO dobra płyta, pomimo... --- Piotr Spyra, rockarea.eu

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles mega zalivalka filecloudio nornar anonfiles ziddu

back

Last Updated (Sunday, 27 April 2014 20:42)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
 • 226 guests
Content View Hits : 134443172