Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Klaus Mitffoch Klaus Mitffoch - Live Kraków sierpień 84

Klaus Mitffoch - Live Kraków sierpień 84

User Rating: / 0
PoorBest 

Klaus Mitffoch - Live Kraków sierpień 84

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Ta zabawa nie jest dla dziewczynek
2.Jest jak w niebie
3.Śmielej
4.Muł pancerny
5.W czape
6.Tylko nie to
7.Tutaj wesoło
8.O głowie
9.Konstytucje
10.Ewo, rewo i ja
11.Dla twojej głowy komfort
12.Nad ranem
13.Siedzi
14.Strzeż się tych miejsc
15.Jezu jak się cieszę
16.Syf paranoja
17.Ogniowe strzelby
18.Niewole
19.Ta zabawa nie jest dla dziewczynek

 

Klaus Mitffoch został założony w 1979 przez Lecha Janerkę we Wrocławiu. Początkowo występował w składzie: Lech Janerka (gitara basowa, wokal), Krzysztof Pociecha (gitara), Wiesław Mrozik (gitara) i Kazimierz Sycz (perkusja), którego od 1980 roku zastąpił Marek Puchała (perkusja).

Do roku 1981 zespół nie miał stałej nazwy. Po dwóch latach działalności amatorskiej grupa w czerwcu 1983 roku wystartowała w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów, gdzie zajęła drugie miejsce (pierwszej nagrody nie przyznano), co umożliwiło jej nagranie dwóch singli: "Ogniowe strzelby" / "Śmielej" i "Jezu, jak się cieszę" / "O głowie". W ankiecie magazynu "Jazz Forum" Rock Top '83 zespół uznany został za największy talent roku, a w ankiecie krytyków magazynu "Non Stop" za zespół roku 1983. Mimo tego - i mimo udziału Klausa Mitffocha w trasie koncertowej Spear Of Destiny - zespół nie zyskał przychylności mediów, czego główną przyczyną była niemiecka (celowo pisana z błędem) nazwa.

W roku 1984 Klaus Mitffoch nagrał (z gościnnym udziałem Wojciecha Konikiewicza - kbds) i wydał album zatytułowany po prostu "Klaus Mitffoch" - który dzięki swej świeżości, częstemu wychodzeniu poza tonacje w obrębie nowofalowo-punkowej faktury, wykorzystaniu elementów parodystyczno-kabaretowych, wreszcie gorzkim, czasamisarkastycznym tekstom stał sie nie tylko manifestem pokolenia połowy lat 80., lecz jedną z ważniejszych płyt w całych dziejach polskiego rocka - co symbolizowały zwycięstwa w ankiecie "Magazynu Muzycznego" wsród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników "Tylko Rocka" na album lat 80. Płyta ukazała się również na rynku hiszpańskim, wydana przez firmę Oihuka Doscos.

Niestety, grupa rozpadła się już w 1984 roku tuż przed występem na koncercie Rock na wyspie we Wrocławiu, a Lech Janerka rozpoczął karierę solową. Powrót na scenę nastąpił dwa lata później pod nieco zmienioną nazwą - Klaus Mit Foch i bez Lecha Janerki oraz Krzysztofa Pociechy. Pojawili się natomiast: Zbigniew Kapturski (gitara, wokal), Jacek Fedorowicz (gitara basowa), Paweł Chyliński (wokal). Klaus bez Janerki pojawił się już w maju 1985 na poznańskiej ROCK ARENIE. Zagrał też podczas pierwszej edycji "festiwalu muzyki nowej i odjazdowej" w katowickim "Akancie" w 1986. Wystapił na festiwalu Poza Kontrolą w Warszawie w 1987 roku, a wkrótce nagrał album "Mordoplan" (88). "Mordoplan" różnił się od "Klausa Mitffocha" niemal zimnofalowym obliczem, a poza tym był niewspółmiernie mniej przebojowy. Jednak takie utwory, jak "Chciałbym się rozpędzić", "Tife Tife" czy "Ostatnie wakacje" nie tylko robiły dobre wrażenie, ale nawet stawiały zespół w gronie najciekawszych polskich przedstawicieli nurtu zimna fala. Niestety, "Mordoplan" nie zainteresował publiczności - nie wyobrażającej sobie grupy bez Janerki - i w 1989 roku Klaus Mit Foch został rozwiązany. --- stilon-c60.blogspot.com

download:   uploaded anonfiles mega 4shared mixturecloud yandex mediafire ziddu

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 625 guests
Content View Hits : 250132697