Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Pogodno Pogodno - Koncert W Trojce (2004)

Pogodno - Koncert W Trojce (2004)

User Rating: / 0
PoorBest 

Pogodno - Koncert W Trójce (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Chodzimy Spać Co Łaska
2. Człowiek Doskonały
3. Zasilanie
4. Komunie
5. Podgląduję Cię
6. Poganie
7. Prezydent
8. Je, Je, Je
9. Żółwik (Gadka)
10. If You
11. Uśmiechnij Się
12. Goździki
13. Hau
14. Trzej Chłopcy
15. Wirtualne Papu
16. 16 - Hiphopotama Mama (Budyń - Kujawiak - Rmx)

Koncert zespołu Pogodno ,który odbył się w dniu 24 listopada 2004 roku w Studio Polskiego Radia im.Agnieszki Osieckiej.

 

Zespół Pogodno powstał w Szczecinie w 1996 roku. Nazwa pochodzi od jednej z dzielnic tego miasta. Obecnie grają w składzie - Jacek "Budyń" Szymkiewicz (wokal, gitara), Damian Pielka (bas), Marcin "Dzidzia" Zabrocki (klawisze, saksofon) oraz Paweł Osicki (perkusja).

Swoją działalność rozpoczęli od koncertów w Niemczech - w Berlinie i Hamburgu. Dopiero później dali się poznać polskiej publiczności, prezentując inteligentne, poetyckie teksty i nowocześnie zaaranżowaną muzykę gitarową. Grupa zagrała ponad 300 koncertów w całej Polsce - od Szczecina po Przemyśl i zasłynęła z nieprawdopodobnej energii scenicznej i bezkompromisowej jakości brzmieniowej.

Pod koniec 1999 roku Ryszard "Tymon" Tymański umożliwił Pogodno nagranie pierwszej płyty, zatytułowanej "Pogodno", wydanej nakładem Biodro Records. Później propozycję podpisania kontraktu przedstawił muzykom koncern Sony, który wydał drugi album zespołu - "Sejtenik miuzik & romantik loff" (2001).

Po ponadrocznej przerwie, szczecińska grupa powróciła z krążkiem "Hajle Silesia", który oficjalnie firmowany był jako projekt "Pogodno gra Fochmanna". Zespół wziął na warsztat utwory kultowego śląskiego artysty Hrabiego Fochmanna z Tychów. Materiał zyskał uznanie słuchaczy oraz krytyków i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka.

Rok 2003 przyniósł kolejne zaskakujące wydawnictwo Pogodno - "Tequila", będące słuchowiskiem radiowym do książki Krzysztofa Vargi pod tym samym tytułem. Wraz z wydaniem "Tequili", grupa Pogodno zapowiedziała zakończenie działalności, a jej członkowie skupili się na alternatywnych projektach - wokalista Jacek Szymkiewicz (jako Budyń) wydał solowy album "Kilof", klawiszowiec Marcin Macuk wyprodukował płytę "Fusy precz" zespołu Braty z Rakemna, a basista Michał Pfeiff wraz z Hrabią Fochmannem zajęli się trenowaniem drużyny piłkarskiej "All Blacks & Reds".

Jednak rok później muzycy doszli do wniosku, że chcą raz jeszcze nagrywać pod szyldem Pogodno, a owocem tej decyzji był album "Pielgrzymka psów". Płyta zawierała zarówno energetyczne, drapieżne utwory, kojarzące się z pierwszymi albumami, jak i abstrakcyjne teksty spod znaku "Hajle Silesia".

Wiosną 2006 roku ukazał się zapis koncertu Pogodno z warszawskiej "Stodoły", który odbył się 24 lutego 2005 roku. Był to ostatni występ na trasie promującej płytę "Pielgrzymka psów". Miksem płyty zajął się Adam Toczko, jeden z najlepszych polskich producentów.

W tym samym roku zespół stworzył muzykę do serialu "Królowie Śródmieścia". Członkowie grupy zagrali przy tym w produkcji realizowanej przez telewizję gościnne role. Piąty studyjny album szczecińskiej grupy ukazał się w 2007 roku. Swój tytuł - "Opherafolia" - wziął od autorskiego spektaklu zespołu, który swoją premierę miał na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w rok przed premierą płyty.

We wrześniu 2009 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka formacji BiFF, znanej również jako Brachaczek i Fochmann. Jej skład, oprócz trzech osób w przeszłości związanych z Pogodnem (Anna Brachaczek, Hrabia Fochmann, Jarosław Kozłowski) tworzy także jeden aktualny członek grupy - Michał Pfeiff. Materiał został zarejestrowany pod koniec 2008 roku, a przy jego realizacji pomagał Marcin Bors. Pierwszym singlem promującym album wybrano utwór "Pies 1". W maju 2010 roku ukazał się najnowszy longplay formacji, zatytułowany "Wasza Wspaniałość". ---rmf.fm

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles gett mega zalivalka filecloudio anonfiles oboom

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 75 guests
Content View Hits : 97598511