Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Majka Jezowska Majka Jezowska - A Ja Wole Moja Mame 1986-2004

Majka Jezowska - A Ja Wole Moja Mame 1986-2004

User Rating: / 2
PoorBest 

Majka Jezowska - A Ja Wole Moja Mame 1986/2004

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. A ja wolę swoją mamę
2. Ta lalka jest moja!
3. Gdyby tak Guliwer...
4. Komiksy - magiczne obrazki
5. Na Wojtusia...
6. Z "Donaldem" w kieszeni
7. Kto się przezywa
8. Raczej
9. Ufo - buffo
10. Kołysanka dla Michałka

 

Majka, a właściwie Maria Jeżowska urodziła się w 1960 roku w Nowym Sączu. Piosenki takie jak „Wszystkie dzieci nasze są” oraz „A ja wolę moją mamę” sprawiły, że Majka stała się ulubienicą najmłodszej publiczności, a dziś rosną kolejne pokolenia jej fanów. Studiowała na Wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutowała w Opolu w 1979 roku piosenką „Nutka za nutkę”, zaś potem przyszły kolejne sukcesy – przebojem okazały się utwory: „Od rana mam dobry humor”, „Najpiękniejsza w klasie”, „Reggae o pierwszych wynalazcach”. Na początku l.80. Majka pojechała do USA, powracała jednak do Polski na koncerty. W 1987 nagrała płytę „Wibracje” i reprezentowała Polskę na festiwalu w Sopocie.

Wkrótce potem zajęła się twórczością dla dzieci. Mali słuchacze pokochali Majkę nie tylko za piosenkę o mamie, co ma włosy jak atrament (do słów Agnieszki Osieckiej), ale także za kolorowy, sceniczny wizerunek, który był pomysłem artystki (burza loków, tiulowe spódnice i koronkowe rękawiczki). Na albumie „A ja wolę moją mamę” znalazły się też takie utwory jak: „Guma do podskoków”, „Rytm i melodia” oraz „Safari na koloniach”. Popularność płyty przełożyła się na musical Majkowe Studio Nagrań. Dzieci za działalność estradową przyznały jej Order Uśmiechu.

W 1994 roku powróciła do Polski i założyła własną firmę fonograficzną. Występowała zarówno dla dzieci jak i dla dorosłej publiczności. Nagrała takie utwory jak: „Na plaży”, „Kolor serca” i „Margarita” oraz piosenki ze ścieżki dźwiękowej do filmu „W pustyni i puszczy”. W kwietniu 2008 odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenek Majki w Radomiu. --- rmf.fm

download:  uploaded 4shared ziddu divshare yandex gett

back

Last Updated (Tuesday, 08 January 2013 13:54)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 168 guests
Content View Hits : 109640223