Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Czerwono-Czarni Czerwono-Czarni – Badz Dziewczyna Moich Marzen (1971)

Czerwono-Czarni – Badz Dziewczyna Moich Marzen (1971)

User Rating: / 0
PoorBest 

Czerwono-Czarni – Badz Dziewczyna Moich Marzen (1971)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


..01 Czerwono-Czarni - Badz Dziewczyna Moich Marzen
..02 Czerwono-Czarni - Nie Patrz W Lustro
..03 Czerwono-Czarni - Ja Mam Ciebie - Ty Mnie
..04 Czerwono-Czarni - Nie Mowie Zegnaj
..05 Czerwono-Czarni - Kto Ma Dla Niej Zlote Roze
..06 Czerwono-Czarni - Gdziekolwiek Bedziesz
..07 Czerwono-Czarni - Dziekuje Ci Za Kazdy Dzien
..08 Czerwono-Czarni - Dzien W Sennym Parku
..09 Czerwono-Czarni - Nie Zostawiaj Adresu
..10 Czerwono-Czarni - Na Dnie Zwierciadla
..11 Czerwono-Czarni - Ballada O Dzikiej Rozy
..12 Czerwono-Czarni - Jeszcze Nie Wiem Jak Cie Pozegnam

Muzycy:
  Jacek Lech - vocals
  Klaudiusz Maga – instrumenty klawiszowe
  Wojciech Milczyński – saksofon tenorowy
  Piotr Milewski – perkusja
  Tadeusz Mróz – gitara
  Marian Napieralski – trąbka
  Henryk Zomerski – gitara basowa

 

Jacek Lech, właściwie Leszek Zerhau (ur. 15 kwietnia 1947 w Bielsku-Białej (dzielnica Mikuszowice), zm. 25 marca 2007 w Katowicach) – polski piosenkarz, wokalista zespołu Czerwono-Czarni.

W 1966 r. w polskiej super-grupie ZespółCzerwono-Czarni nastąpiły spore zmiany. Po pierwsze Maciej Kossowski (Utwór„Dwudziestolatki”, Utwór„Agatko pocałuj”) zakochał się, nie chciał jeździć w trasy i rozstał się z zespołem. A to był zespół estradowy. Czyli grupa solistów i akompaniujących im muzyków. Odejście Kossowskiego było wielką stratą, po prostu nie było w grupie śpiewającego chłopaka. Trzeba było pilnie takiego znaleźć. Czas naglił, więc menedżer zespołu Jerzy Kosiński udał się na najbliższy festiwal dla amatorów, na poszukiwania. Trzeba trafu, że ten najbliższy festiwal odbywał się w Zielonej Górze i był to Festiwal Piosenki Radzieckiej. Przywiózł z niego do Szczecina, gdzie mieściła się siedziba ZespółCzerwono-Czarnych, blondynka-cherubinka.

Drugim rozstaniem tamtego roku, było odejście dotychczasowego kierownika muzycznego grupy, Zbigniewa Bizonia. Jego miejsce zajął Ryszard Poznakowski. Jako pierwsze zadanie otrzymał przesłuchanie nowego kandydata. Opowiada Poznakowski: To pierwsze przesłuchanie to był dramat. Chłopak zaśpiewał parę rosyjskich piosenek, co wzbudziło mieszane uczucia wśród przyszłych pracodawców, a kiedy wyszedł z sali padło oczekiwane pytanie „Co o nim sądzisz?”. Odpowiedzialność była wielka i spadała wyłącznie na mnie jako nowego kapelmistrza. Z drugiej strony wiedziałem, że potrzebowaliśmy pilnie kogoś na miejsce Maćka Kossowskiego. Zbliżały się wakacje, mieliśmy wypełniony kalendarz więc trzeba było rzucić się na głęboką wodę.

– To będzie wielki artysta – odpowiedziałem – za dwa tygodnie. Ale jak to zrobić? Zadzwoniłem do Janusza Kondratowicza i mówię mu: – Januszku, musisz koniecznie napisać mi tekst o marzeniach i dziewczynie. Mamy tu takiego cherubinka, którego będą uwielbiały nastolatki i ich mamy.

Janusz natychmiast odczytał zamówienie i powstał tekst, do którego muzyka „sama się napisała”. Teraz wszystko już było w rękach wykonawcy. Mówiąc szczerze, nie wątpiłem w sukces. Kiedy Jerzy Kosiński przywiózł z tej Zielonej Góry Jacka Lecha, nie miałem wątpliwości, że narodziła się gwiazda. On miał taki ładunek ekspresji, taką jakąś zewnętrzną wrażliwość, że z zachowaniem wszelkich proporcji, mogę powiedzieć, że choć to różne „kategorie wagowe” było w tamtym czasie tylko dwóch śpiewających chłopaków robiących takie wrażenie na publiczności, Marek Grechuta i właśnie Jacek Lech.

Tak więc piosenka „Bądź dziewczyną z moich marzeń” powstała trochę pod przymusem chwili. Poznakowski w Czerwono-Czarnych pisał wyłącznie dla Kasi Sobczyk, ale nowa funkcja i to sławetne „to będzie wielki artysta za dwa tygodnie” zmusiły go do zmiany przyzwyczajeń. Wyobraźnia Janusza Kondratowicza pozwoliła mu zobaczyć jak w szklanej kuli przyszłego Wielkiego Artystę, który swój debiutancki występ miał odbyć przed wielotysięcznym tłumem zgromadzonym na plenerowej imprezie z okazji rocznicy Nowej Huty. Ten tłum wstrzymał oddech, a potem już każda dziewczyna chciała, by marzył o niej Jacek Lech. Rozpoczęła się niewiarygodna kariera cherubinka spod Bielska Białej. ---bibliotekapiosenki.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

Last Updated (Sunday, 21 February 2016 11:03)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
 • 236 guests
Content View Hits : 112165955