Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Cytrus Cytrus - Kurza Twarz (2006)

Cytrus - Kurza Twarz (2006)

User Rating: / 3
PoorBest 

Cytrus - Kurza Twarz (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Rock '80
2. Tesknica
3. Bonzo
4. Mayones to jest to
5. Trzecia lza od slonca
6. Afera
7. Kurza twarz
8. Basn o ksiezycowej karecie
9. Jezdzcy smokow
10. Sloneczna loteria (Cma)
11. Kobra
12. Bycza krew
13. Aby dalej, hej
14. Aleja gwiazd
15. Cytrusland
Muzycy: Marian Narkowicz – skrzypce, flet, gitara; Andrzej Kaźmierczak – gitara; Waldemar Kobielak – bas; Andrzej Kalski – bas; Zbigniew Kraszewski – perkusja; Kazimierz Barlasz – wokal.

 

Zespół grał do połowy 1985 roku. Jeszcze 29. czerwcu 1985 r. Marian Narkowicz i Andrzej Kazimierczak udzielając wywiadu na łam "Wieczoru Wybrzeża " Aleksandrowi Szostakowi : mówią ,że mają nagrywać w Polskich Nagraniach w W-wie pierwszy longpley na którym miało znaleźć 5 kompozycji w tym jedna instrumentalna "Baśń o księżycowej karecie ‘’ "Aleja gwiazd " "Złoto " "Cytrusland ""Dziewczyna z kosmosu " Do nagrania płyty wówczas nie doszło ,ale zespół koncertował i wyjechał do Jarocina na Festwial Muzyków Rockowych. Po rozpadzie Cytrusa prawie z tych samych muzyków powstała Korba .Znany nam z Programu Trzeciego Polskiego Radia z listy przebojów Marka Niedzwieckiego : To palma –A statek płynie –Składam broń .Korba zagrała na Festiwalu w Sopocie 1990 ) wydali dwie płyty winilowe Motywacje 1987 i 100 Papierów ‘’ Na początku swojej działalności CYTRUS - dość szybko zdobył uznanie słuchaczy i fanów.( no i oczywiście fanek :):) )Wygrał kilka przeglądów muzycznych .Dzięki nim .skierowani zostali na tzw Warsztaty Artystyczne w Bolesławcu i Chodzieży także mieli możliwość nagrania w Studio Polskiego Radia Gdańsk kilku nagrań - Tęsknica nocna – Bycza krew i inne nagrania . W 1980 roku wzięli udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacj w Jarocinie oraz III Edycji Muzyki Młodej Generacji organizowanej w ramach sopockiego festiwalu Pop Session . Od zaistnienia na tych imprezach rozpoczęła się ich kariera - występowali na wielu koncertach z udziałem na kolejnych festiwalach Pop Session (1981 ) (Rokowisko (1981 Łódz )(Kat Rock 1982 -Jelenia Góra – Rock Arena (1983)Poznań i wspomniany Festiwal Muzyków Rockowych - Jarocin 1985. Nagrywali też w rozgłośniach Radiowych Gdańsk - Bydgoszcz -Poznań –Szczecin oraz w TV Gdańsk i Wrocław . Nie nagrali płyty chociaż muzycy nosili się z takim zamiarem -stan wojenny i przetasowania w zespole spowodowały, że zespół się rozwiązał .

Pozostawił po sobie sporo nagrań w rozgłośniach Polskiego Radia .ponad 300 utworów. Muzyka którą grali była ich własnymi kompozycjami Andrzeja Kazimierczaka i Mariana Narkowicza .Nie jest to muzyka komercyjna –typowo radiowa.-to muzyka dla bardziej wyrobionego słuchacza . Dużo w niej skrzypiec fletu –gitar. Taki typowy rock progresywny na miarę Jethro Tull i I.Andersona – naszego rodzimego Krzaka i santanowskich solówek z lekkimi elementami jazzu.

Płyta która się ukazała została wydana dzięki staraniom Marcina Jacobsona i myślę ,że zasługuje na przesłuchanie i posiadanie jej w swojej domowej kolekcji .Takie utwory jak " Tęsknic nocna " Baśń o księżycowej karecie ‘’Afera’’ – to muzyka czarów " Mayones to jest to" - "Bonzo " ..."Trzecia łza od słońca " ‘’Słoneczna loteria (Ćma) Jeżdzcy smoków " to utwory rewelacyjnie opracowane aranżacyjnie Flet i skrzypce Mariana Narkowicza perkusja Zbyszka Kraszewskiego i solówki Andrzeja Kazimierczaka oraz bas nieżyjącego już Waldka Kobielaka brzmią tak ,że dziś niejedna kapela nie dorównuje im poziomem . Tamte czasy były trudne dla muzyków ,ale i muzycy byli chyba na innym "poziomie" niż niektórzy komercyjni obecnie piosenkarze i twórcy. Wszyscy muzycy CYTRUS `a pochodzą z Wybrzeża do dziś mieszkają w Sopocie -Gdyni –Trójmieście Współpracownikiem technicznym Grupy był Adam Bednarz mieszkający od 20 lat na terenie Niemiec. --- Anna Andruszkiewicz-Orlikowska, artrock.pl

download:  uploaded 4shared ziddu divshare 26G

back

Last Updated (Sunday, 30 September 2012 09:03)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 258 guests
Content View Hits : 206717349