Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Lady Pank Lady Pank - Teraz (2004)

Lady Pank - Teraz (2004)

User Rating: / 0
PoorBest 

Lady Pank - Teraz (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Sexy - Plexi
02. www.god.com
03. Krzycz mały, krzycz
04. Stacja Warszawa
05. Mуj dom wariatуw
06. Bуg i Boogie Woogie
07. Walker
08. Pani moich snów
09. Lachy na strachy
10. Ciepły śnieg

Jan Borysewicz – gitary, wokal, fortepian
Janusz Panasewicz – wokal
Kuba Jabłoński – perkusja, instrumenty perkusyjne
Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa
+
Wojtek Olszak – instrumenty klawiszowe
Mariusz „Georgia” Pieczara – drugi wokal
Michał Sitarski – gitara

 

Odkąd z Lady Pank rozstał się gitarzysta Andrzej Łabędzki, grupa oficjalnie pozostaje kwartetem. W studiu partie drugiej gitary zagrał ladypankowy sideman Michał Sitarski, jednak równie często brzmienie uzupełniają klawisze, na których zagrał - od dawna współpracujący z grupą - Wojtek Olszak. I to w dużym stopniu za sprawą klawiszy, a także samej produkcji, Teraz w porównaniu z poprzednią płytą Nasza reputacja, brzmi łagodniej.

Klawisze pojawiają się już we wstępie otwierającej album kompozycji Sexy-Plexi. Utwór jednak dalej rozwija się już w sposób typowy dla Lady Pank (czyli dla kompozytora i aranżera Borysewicza). Zaś refren, z charakterystycznym zaśpiewem Janusza Panasewicza, mógłby równie dobrze powstać dziesięć czy dwadzieścia lat wcześniej. To samo można powiedzieć o Moim domu wariatów. Bywa jednak też, że te klawisze w subtelny sposób, delikatnie uwspółcześniają brzmienie zespołu. Jak w finałowej, „przestrzennej” balladzie Ciepły śnieg, może zbyt popowej, ale okraszonej świetnym solem gitarowym lidera.

Fajnie ten melanż gitary i klawisza zabrzmiał w www.god.com. Zdarza się też Janowi Bo i jego ekipie odchodzić na różne sposoby od swojej „postpolice’owskiej” stylistyki. Przykładem numer Walker (choć ma związek z reggae) czy nawiązujący do muzyki młodzieżowej z połowy lat sześćdziesiątych Lachy na strachy. Albo Bóg i boogie woogie, wyraźnie zainspirowany twórczością The Rolling Stones (gitarowy riff i opracowanie wokalne).

Warto zwrócić również uwagę na teksty, niemal wszystkie autorstwa Andrzeja Mogielnickiego, niewątpliwego współtwórcy pierwszych sukcesów Lady Pank, który po długiej przerwie znów nawiązał współpracę z zespołem. Piosenka www.god.com opowiada o szukaniu Boga w... Internecie. W innych tekstach Mogielnicki jest jednak bardziej konwencjonalny, nie brak adresowanych do kobiety zwierzeń (Pani moich snów). Ale też jest o tym, jak irytuje dołująca, polska rzeczywistość: co ja tu robię, nie wiem sam (Mój dom wariatów). Panasewicz dorzuca tylko jeden tekst, świetnie pasujący do ladypankowych klimatów: miła pani Ballentine serca trochę daj... (Walker).

W sumie więc bez większych zaskoczeń. Ani tych na plus, ani tych na minus. Borysewicz, Panasewicz i spółka trzymają się tego, co wypracowali przez lata i pomimo - większego niż na poprzedniej płycie - zróżnicowania muzycznego, ani na moment nie tracą typowego dla grupy charakteru. --- Michał Kirmuć, terazrock.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea ge.tt

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 160 guests
Content View Hits : 114276454