Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Oddzial Zamkniety Oddzial Zamkniety – Terapia (1993)

Oddzial Zamkniety – Terapia (1993)

User Rating: / 2
PoorBest 

Oddzial Zamkniety – Terapia (1993)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Uszy
02. Sama
03. Psy
04. Dzieci śmieci
05. Mama
06. Rzeka
07. Murek
08. Ludzie Ulicy
09. Śpiacy
10. Gdyby Nie Ty
11. Nikt Nie Pomoże Ci
12. Dwoje Ludzi
Muzycy: Jarek Wajk – vocals Marcin Ciempiel – bass Wojciech Łuczaj Pogorzelski – guitar Jarosław Szlagowski – drums Krzysztof Zawadka – guitar

 

Oddział Zamknięty to legenda polskiego rocka, wielka gwiazda wczesnych lat 80., zespół okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych "polskimi Rolling Stones", jeden z najważniejszych głosów młodego pokolenia.

Formacja powstała w 1979 roku, w Warszawie, założona przez Krzysztofa Jaryczewskiego i Wojciecha Łuczaja-Pogorzelskiego. Na dobre debiutowali w 1981 roku i szybko zdobyli uznanie publiczności dzięki prostej, rock'and'rollowej muzyce oraz bezpretensjonalnym tekstom Jaryczewskiego.

Ich pierwsza płyta "Oddział Zamknięty" z 1983 roku rozeszła się w ciągu paru tygodni, w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy, podobnie było z drugim albumem "Reda Nocą" z 1984 roku. Prawie każda z piosenek tam zawartych znalazła się na czołowych miejscach wszystkich krajowych list przebojów. "Autodestrukcyjne" teksty o alkoholu, narkotykach, życiu z dnia na dzień i niekończących się balangach zjednały grupie sympatię publiczności. Takie przeboje jak: "Party", "Obudź się", "Andzia", "Zabijać siebie", "Twój każdy krok", znała i śpiewała cała Polska. Do chwili obecnej sprzedano ponad milion licencjonowanych płyt i kaset zespołu. Kolejne albumy Oddziału to "Z miłości do R'N'R" (1993), "Terapia" (1994), "Greatest Hits" (1994), "Wierzę, że moja bezsenność będzie twoja... (1995), "Ballady" (1996), "Parszywa Trzynastka" (1997), "Co na to ludzie" (2001).

Zabójcze tempo i ciężka choroba spowodowały, iż w 1985 roku zespół opuścił charyzmatyczny frontman - Krzysztof Jaryczewski. Od tego czasu w Oddziale Zamkniętym zaczęły się liczne przetasowania w składzie, co w efekcie stało się przyczyną rozwiązania formacji. Później jako soliści Oddziału pojawiali się Zbigniew Bieniak, Robert Janowski, Krzysztof Walecki i Jarosław Wajk.

W 1992 roku zespół reaktywował się i triumfalnie powrócił na scenę. 21 marca Oddział Zamknięty w starym składzie zagrał ponad czterogodzinny koncert na otwarcie "Fugazi Music Club" w Warszawie. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem publiczność. Od tamtego momentu grupa dużo koncertowała, rozpoczęła także prace w studiu. W latach 90. zespół wziął udział w wielu imprezach charytatywnych, przeznaczając większość honorariów na cele dobroczynne - Koncert na Rzecz Dzieci Nosicieli Wirusa HiV na stadionie X-lecia w Warszawie, "Rock Dzieciom" w Częstochowie, "Rock Na Pomoc" w Bydgoszczy oraz w Krakowie w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dokonania kapeli nie zawsze zjednywały jej sympatię krytyków i dziennikarzy. Oddział pozostał jednak wierny swoim muzycznym ideałom i przekonaniom. Jest to grupa, której słucha kolejne pokolenie młodszych i starszych miłośników dobrego, klasycznego rocka. ---rmf.fm

download:   uploaded 4shared mediafire ziddu divshare

back

Last Updated (Saturday, 19 January 2013 20:58)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 451 guests
Content View Hits : 91165941