Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Ciryam Ciryam - Czlowiek Motyl (2008)

Ciryam - Czlowiek Motyl (2008)

User Rating: / 1
PoorBest 

Ciryam - Czlowiek Motyl (2008)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01 Venus
02 Color
03 Twarze Faraonów
04 Niczyja
05 Virus
06 Diler
07 Wezuwiusz
08 Skala
09 Igla
10 Venus (English Version)
11 Virus (English Version)
Skład: Monika Węgrzyn - wokale, texty; Robert Węgrzyn - gitara rytmiczna, texty; Grzegorz Makiel - gitara solowa; Mateusz Sieńko - klawisze; Sławomir Zajchowski - gitara basowa; Damian Jurek - perkusja

 

Brakowało mi takiej płyty. Złotego środka, w którym znajdę mądre połączenie rocka, metalu i gdzie nie będą wstydzić się gotyckich oraz elektronicznych patentów. Ciryam zdecydowanie takich zabiegów się nie boi, a wręcz przeciwnie, korzysta z nich dość często i, co warto nadmienić - najczęściej z dobrym skutkiem.

"Człowiek Motyl" to krążek mogący kojarzyć się z twórczością kilku innych kapel, gdyż pobrzmiewają tu echa Moonlight, Artrosis bądź Closterkeller, jednak Ciryam gra bardziej dynamicznie, rockowo i do tego "radośniej", jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Pięknie słychać to w otwierającym całość, singlowym numerze pt. "Venus" - nie sposób powstrzymać się od mimowolnego wystukiwania rytmu, a refren niezwykle szybko zapada w pamięć - ot rasowy przebój!

Nie jest to jedyny taki moment, podobnie słucha się kawałków "Color" oraz "Virus". Polskie teksty ładnie wkomponowują się w ogół dźwięków, i choć nie są one może najwyższych lotów, to jednak uszu nie rażą. Midiam dysponuje dobrym, bardzo naturalnym głosem, co również zapisać można jako plus dla tego materiału. Jest to bez dwóch zdań odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Nie gorzej prezentują się pozostali muzykanci, lecz wrodzone malkontenctwo nakazuje mi przyczepić się gry Math'a (klawisze). Niestety, jak dla mnie "parapet" miejscami stanowi najsłabszy punkt całości. No cóż, na całe szczęście nie brak tu jednak ciekawych i energicznych riffów, jak i porywających melodii (np. w "Twarze faraonów").

Dużą zaletą jest długość tego wydawnictwa, wszystko trwa dokładnie tyle ile powinno, przez co płyta ta ani trochę nie nudzi i chce się do niej wracać. Mówię tutaj o właściwej części krążka, czyli dziewięciu kompozycjach, ponieważ zamieszczono tu jeszcze w bonusie teledysk do utworu "Venus" w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej). Znajdziecie tu dodatkowo numery "Venus" i "Virus" wyśpiewane po angielsku. Całość została ładnie opakowana w digipack z niezłą okładką.

Nowy album Ciryam zwany "Człowiek Motyl" rekomenduję wszystkim tym, którym takie kolaże rockowo - metalowo - gotyckie nie są obce, gdyż to w rzeczy samej pozycja warta Waszej uwagi. --- metal.pl

download: uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

Last Updated (Thursday, 21 November 2013 10:35)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 299 guests
Content View Hits : 141052795