Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Seweryn Krajewski Seweryn Krajewski - Seweryn Krajewski spiewa wiersze Karola Wojtyly (2010)

Seweryn Krajewski - Seweryn Krajewski spiewa wiersze Karola Wojtyly (2010)

User Rating: / 0
PoorBest 

Seweryn Krajewski - Seweryn Krajewski śpiewa wiersze Karola Wojtyły (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Pieśń o Słońcu nr 10
2. Sonet 1 – List do przyjaciół
3. Pieśń o Słońcu nr 15”
4. Sonet nr 10
5. Dzieci nr 6 – Profile Cyrenejczyka
6. Sonet nr 8
7. Emilii Matce

 

Materiał na album powstał na zamówienie ks. Macieja Chibowskiego, duszpasterza środowisk twórczych diecezji warszawsko-praskiej, jeszcze za życia Jana Pawła II.

Płyta, na której Krajewski zaśpiewał siedem wybranych przez siebie wierszy, miała być dla papieża prezentem na przygotowywaną wtedy pielgrzymkę do Polski. Niestety, Ojciec Święty zmarł i projekt upadł. Krajewski, zachwycony poezją Karola Wojtyły, postanowił jednak doprowadzić do wydania albumu.

- Czuwała nad tym opatrzność - tłumaczy ks. Zygmunt Kosowski z krakowskiego Wydawnictwa św. Stanisława BM. - Prawa do wierszy Karola Wojtyły otrzymał na mocy jego testamentu ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. I przekazał je nam - abyśmy zarządzali tą spuścizną. Pewnego razu zadzwonił do mnie Seweryn Krajewski. Powiedział, że ma nagrane piosenki z wierszami Karola Wojtyły i chciałby je wydać. Od razu podchwyciliśmy pomysł. Odbyłem z nim miłe spotkanie w Warszawie, na którym ustaliliśmy wszystkie szczegóły, w efekcie którego przekazał naszemu wydawnictwu prawa do swej muzyki. Po raz pierwszy płyta ukazała się rok temu jako dodatek do książki o papieżu - "Nowe Cuda". Na płycie znalazło się siedem utworów - w tym dwie "Pieśni o słońcu" i trzy "Sonety". - Sam długo zmagał się z tym pomysłem - wspomina ks. Kosowski. - Aż w końcu, jak mi powiedział, otworzył okno i powiedział głośno: "Ojcze Święty, muszę to zrobić". Potem siadł i napisał piosenki. To było spełnienie jego marzeń - wyraz wdzięczności dla papieża. Te nagrania są najlepszym wykonaniem poezji Karola Wojtyły w formie piosenek, jakie słyszałem. Utwory Krajewskiego są utrzymane w spokojnym nastroju, zaśpiewane głęboko emocjonalnym głosem do akompaniamentu gitary, fortepianu i smyczków. Znajdą w nich coś dla siebie zarówno wielbiciele Czerwonych Gitar, jak również fani ostatnich dokonań wokalisty Andrzeja Piasecznego. ---Paweł Gzyl, dziennikpolski24.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to cloudmailru gett

 

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 97 guests
Content View Hits : 105790342