Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Anita Lipnicka Anita Lipnicka - OdNowa (2019)

Anita Lipnicka - OdNowa (2019)

User Rating: / 0
PoorBest 

Anita Lipnicka - OdNowa (2019)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Piękna I Rycerz	3:42
2 	Ptasiek	4:01
3 	Piosenka Księżycowa	3:59
4 	Mosty	4:07
5 	Bones Of Love	4:20
6 	I Wszystko Się Może Zdarzyć	3:37
7 	Big City	3:13
8 	Zanim Zrozumiesz	3:22
9 	Z Miasta	4:58
10 	Zimy Czas	3:46
11 	Wolne Ptaki	4:11
12 	Black Hand	4:08

 

Nie można lepiej chyba opisać tej płyty niż jak robi to sam tytuł. Jak wiele na odbiór piosenki ma jego produkcja? Czy można jeszcze raz zachwycić utworem, który od wielu lat zachwyca? To wszystko na nowym albumie Anity Lipnickiej.

Zasługi Anity dla polskiej sceny muzycznej można by wymieniać godzinami. Wszystko co powstało z jej udziałem stało się kultowe. Zaczynając od jej początków z zespołem Varius Manx, z którym wydała dwa albumy: nagrała dwie płyty: Emu i Elf, które okazały się wielkim hitem, przez współpracę z Johnem Porterem, aż po karierę solową, która otworzyła wokalistce wiele kreatywnych dróg. Kolejnym krokiem w karierze Anity jest ten album, którzy stworzyła z młodymi, zdolnymi producentami muzycznymi. Nową wersją jednej z najbardziej znanych piosenek, czyli Piosenkę Księżycową stworzył właśnie Kuba Karaś. Niezwykle zdolny muzyk i producent, który pojawił się na rynku muzycznym w 2014 roku u boku Justyny Święs. Jako producent muzyczny współpracował z m.in. Kasią Lins, Marceliną czy Piotrem Roguckim. Jak to ujęła Anita:

"Urzekły mnie jego chłopięca energia i beztroskie podejście do… świętości? Piosenka, którą wybrał Kuba, powstała rok przed jego narodzinami."

Co doskonale przełożyło się na końcowy produkt. Może właśnie dzięki temu, że Kuba jest za młody by być przywiązany emocjonalnie do oryginału, jego wersja jest bardzo świeża, nowoczesna i oryginalna, a jednocześnie nie odbiera klimatu sprzed lat. Dzięki nowej produkcji, Piosenka Księżycowa dostała drugiego życia i powstała z tego utwór, który będzie na czasie jeszcze przez kolejne lata. Dzięki temu, że Kuba Karaś jest szeroko znany wśród młodszego pokolenia, piosenka miała szansę dotrzeć do wielu nowych słuchaczy. Mimo że wieloletni fani Anity uważają to za profanację, to według mnie wpisuje się ona idealnie w koncepcję płyty. Niesamowicie zmysłowy i piękny teledysk tylko idealnie dopełnia całość.

Drugim singlem promującym OdNowa jest Bones Of Love, który oryginalnie pochodzi z albumu stworzonego wraz z Johnem Porterem. Piosenka po tym jak wziął ją w swoje ręce Wojtek Urbanski, kompozytor, realizator dźwięku, producent muzyki rozrywkowej, DJ, współzałożyciel zespołu Rysy, stała się całkowicie nowym dziełem. Jeśli ktoś nie zna założenia całości, mógłby pomyśleć, że to zupełnie nowa kompozycja. Jednak jest to najlepsze co mogło spotkać tę piosenkę. Jest ona bardzo nowoczesna, ale też stała się bardzo dojrzała i zmysłowa. Choć jak napisała Anita: Klimat Wojtka jest jej obcy, to łącząc jej niesamowity wokal i dźwięki Urbanskiego powstało coś niesamowitego. O tej płycie można by pisać godzinami. Każda aranżacja jest wyjątkowa, świeża i warta podkreślenia. Zarówno Ptasiek jak i Wolne Ptaki produkcji Piotra Świętoniowskiego są świetnym odświeżeniem bardzo znanych utworów wokalistki. Producent jest bliski sercu artystki, ponieważ od lat gra w jej zespole co sprawiło, że powstał utwory łączące idealnie akustykę z elektroniką.

Anita zdecydowanie pokazała się OdNowa i mogła tym zaskoczyć wielu fanów. Nowa fryzura, eksperymentowanie w muzyce to idealny sposób by rozpocząć nowy rozdział w życiu, który oby okazał się dla Anity jeszcze bardziej owocny muzycznie. ---Nikola Nina Skopowska, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 171 guests
Content View Hits : 116775472