Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Jazz Krzysztof Scieranski Krzysztof Scieranski – Bass Line (1983)

Krzysztof Scieranski – Bass Line (1983)

User Rating: / 0
PoorBest 

Krzysztof Scieranski – Bass Line (1983)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Race Horse 6:35
2. Basillius 5:40
3. Hard Plastic Funk 5:20
4. Touching You 2:50 play
5. Born Abroad 2:20 play
6. Wieloryb basowy 1:30
7. African Cargo 6:20
8. Niezdara 4:35

Bass Guitar - Krzysztof Scieranski
Drums, Percussion - Jerzy Piotrowski
Guitar, Percussion - Pawel Scieranski
Percussion - Marek Wilczynski

 

This is the 1st album by Polish bass virtuoso Krzysztof Scieranski, who was a member of such notable Polish groups as Laboratorium and String Connection, before starting his solo career. He is accompanied on this album by his brother Pawel Scieranski on guitar, Jerzy Piotrowski (of SBB fame) on drums and Marek Wilczynski on percussion. Scieranski composed all eight compositions on this album, which are quite excellent examples of intelligent Jazz-Rock Fusion and of course his incredible abilities as an electric bass player. Wholeheartedly recommended! ---Adam Baruch, polish-jazz.blogspot.com

 

Gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, instrumentalista-wirtuoz, doskonały muzyk sekcyjny. Ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska. Muzyczny samouk. Współpracował z amatorskimi zespołami rockowymi. W latach 1973–1976 grał z bratem Pawłem Ścierańskim – g., w zespole System. W 1976 r. zadebiutował w profesjonalnym jazz-rockowym zespole Laboratorium, z którym dokonał licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, koncertował w kraju i za granicą. Ukierunkował jego stylistykę na tory muzyki funk i jazz-rocka. Z grupą nagrał pięć płyt (Modern Pentathlon, Aquarium Live Nr 1, Diver, Quasimodo, Nogero) oraz wziął udział w krajowych (m.in. Jazz nad Odrą ’78 we Wrocławiu – I nagroda indywidualna) i zagranicznych festiwalach, m.in. w Berlinie, Bombaju, Budapeszcie, Linzu, Pradze, San Sebastian i Zurychu. Równolegle z grą w Laboratorium współpracował z August Trio, które tworzył z Jackiem Kochanem i Pawłem Dalachem.

W latach 1980–1982 współpracował z grupą Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego. Wystąpił z nią m.in. na festiwalu w Kendal (Wielka Brytania), Kork (Irlandia) i na North Sea Jazz Festival – największym europejskim festiwalu jazzowym, a także w Austrii, Niemczech i Szwecji. Nagrał z nim trzy płyty: Follow Your Kite, Air Condition i Inner City.

Od 1982 r. do 1986 r. grał w String Connection, tworząc wraz z liderem Krzesimirem Dębskim charakterystyczne strunowe brzmienie zespołu. Z tym zespołem wystąpił m.in. na festiwalu w Holeart (Belgia, I nagroda), w Kongsbergu (Norwegia), Montrealu (Kanada), Norymberdze (Ost-West Festival) i odbył dwie trasy koncertowe po ZSRR. Nagrał też pięć płyt, to jest: Workoholic, String Connection Live, New Romantic Expectation, String Connection In Trio i String Connection. W 1982 r. zagrał swój pierwszy koncert solowy, co miało miejsce na festiwalu „Solo Duo Trio” w Krakowie. Rok później nagrał swoją pierwszą płytę autorską pt. Bass Line w 1983 r. W 1985 r. założył pierwszy własny zespół (trio).

Od 1985 r. koncertuje samodzielnie, w duecie z bratem lub w triach z Jerzym Piotrowskim, Wolfgangiem Thierfeldem i Markiem Surzynem – dr., z Bernardem Maselim – vib., i Torres_José – perc., Markiem Raduli – g., Arturem Lipińskim – dr (trio nagrało płytę Music Painters, wzięło udział w festiwalu jazzowym w Lille we Francji), z Markiem Bałatą – voc., Adamem Kawończykiem – tr. i Pawłem Ścierańskim – g. Od trzech lat gra w kwartecie z Markiem Napiórkowskim – g., Michałem Dąbrówką – dr. i Zbigniewem Jakubkiem – kbrd.

Występował na festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, m.in. w RFN, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii, Czechosłowacji, Szwecji, Norwegii, Holandii, Austrii, Francji, ZSRR, Indiach, USA i Kanadzie. Okazjonalnie brał udział w koncertach estradowych i nagraniach płytowych z muzykami jazzowymi, m.in. Markiem Bałatą, Ewą Bem, Zbigniewem Lewandowskim. Jego karierze poświęcone zostało hasło w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” (odcinek 145 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego).

Jest kompozytorem ilustracyjnej muzyki filmowej, piosenek oraz tematów jazzowych, wydanych także drukiem w książce Krzysztof Ścierański: Kompozycje na bas solo. Jest:

— zwycięzcą ankiety czytelników pisma „Gitara i Bas” w kategorii jazz w 1994 r.,
— laureatem I nagrody w kategorii solistów na Studenckiego Festiwalu Jazzowego „Jazz nad Odrą”
w 1978 r.,
— zdobywca Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego w 1985 r.,
— w ankiecie Jazz Top magazynu „Jazz Forum” zwyciężał w kategorii gitarzysta basowy
w latach 1983–1988, 1990 i 1992–2007.

Trudno jednoznacznie zdefiniować wykonywaną przez niego muzykę. Balansuje na pograniczu jazzu, rocka, World Music (głównie etniczna muzyka afrykańska i latynoamerykańska) i muzyki elektronicznej, co tworzy jedyny w swoim rodzaju muzyczny świat. Znany jest głównie ze swoich solowych dokonań – występów i nagrań. W jego kompozycjach znajdziemy szerokie płaszczyzny dźwiękowe, klastery, interesujące harmonie, atrakcyjne brzmienia, oryginalne, wręcz nowatorskie rozwiązania sonorystyczne w ramach improwizacji opartych głównie o formę utworu. ---www. bibliotekapiosenki.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega solidfiles zalivalka cloudmailru filecloudio oboom

 

back

Last Updated (Wednesday, 07 January 2015 18:03)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 181 guests
Content View Hits : 97880045