Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Jazz Krzysztof Scieranski Krzysztof Scieranski - The King Is In Town (1989)

Krzysztof Scieranski - The King Is In Town (1989)

User Rating: / 1
PoorBest 

Krzysztof Scieranski - The King Is In Town (1989)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. When A Star Falls Down
02. Bass Dance
03. The King Is In Town
04. Where Is That Girl
05. Szkaf Song
06. Build The Band

Krzysztof Scieranski - bass
Gabor Szendi - percussion, szkaf

 

Krzysztof Scieranski is a virtuoso jazz/funk fusion bassist based in Krakow, Poland, born August 25, 1954. He began playing bass at age 22 for the band LABORATORIUM and kept with the instrument, recording five albums with the band. He developed a funk based jazz fusion style playing to drum sequencers and synthesizer tracks in his early career in the 70s and 80s.

In 1983, Scieranski began his solo career, with his debut album Bass Line. This album features popular Polish prog band SBB's drummer Marek WILCZYÑSKI. Scieranski continued throughout the 80s with a slew of solo albums as well as a number of new bands, such as the band he joined in 1980 AIR CONDITION, a new band he formed with his brother, and others. He continued his solo career into the 90s as well, releasing a number of albums.

While his career slowed down in the 2000s, he still produced albums and even in 2007 reunited with his old band LABORATORIUM. He is known as one of Poland's better jazz fusion bassists, and will appeal to fans of softer jazz fusion and funk with an edge for technicality. --- progarchives.com

 

Krzysztof Ścierański jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Króluje tam, w swojej kategorii, chyba od zawsze.

Jego solowe koncerty to dawka niesamowitej energii, ciepła, wrażliwości, właściwie poezji basowej. Dla każdego, kto choć raz był świadkiem jego występu, świat nigdy nie będzie już wyglądał jak przedtem. Urzeka osobowością i szczerością . Trudno powiedzieć, że gra – on maluje swoje utwory. To określenie doskonale oddaje klimat i subtelną jakość doznań z tym związanych.

Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa, zaskakująca oryginalnością. Część kompozycji Ścierańskiego stała się kanonami naszej muzyki rozrywkowej. „Jak ołów” oraz „Brzydcy” (to przeboje wyśpiewane przez Grażynę Łobaszewską). Również w repertuarze Ewy Bem znalazła się jego kompozycja „Pomidory”. Marek Bałata, Kuba Badach, Agnieszka Hekiert – to kolejni wokaliści goszczący na jego płytach.

Krzysztof jest niekwestionowanym autorytetem dla wielu, nie tylko polskich, muzyków a zwłaszcza basistów. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw i inspirują do ćwiczeń i poszukiwań. Jako pierwszy w naszym kraju zaczął koncertować solo. Przy pomocy elektroniki, wcześniej prostych urządzeń a w tej chwili zaawansowanej techniki w systemie MIDI, tworzy dźwięki niepodobne do niczego znanego wcześniej. Jego utwory wiążą wiele różnych stylów, choć muzyk ten jest określany mianem jazzmana.

Oczywiście jest i jazz ale nie tylko. Kompilacja muzyki funk z rytmami Południowej Afryki, sala, rytm’n’blues. Do tego należy dodać, że utwory grane przez Krzyśka na koncertach są niepowtarzalne, gdyż mimo zachowania formy, zmieniają się w zależności od tego w jakim miejscu gra i dla jakiej publiczności. Od roku 1984, czyli od pierwszego solowego występu na festiwalu „Solo, Duo, Trio”, Ścierański jest sobie sam sterem, żaglem i okrętem. Jego współpraca z Tomkiem Stańko, Markiem Balatą, Bernardem Maseli, to różne wcielenia tego samego artysty.

Wydał siedem płyt autorskich, co jest ewenementem na skalę co najmniej europejską. Dzisiejsze czasy, wraz z nowościami techniki, przyniosły i nowe brzmienia. Poza klasycznymi gitarami basowymi, Ścierański używa rzadko spotykanego instrumentu, stanowiącego połączenie basówki i syntezatora: midibass. Do tego wspomaga się maszynami perkusyjnymi.

Bardzo chętnie występuje też z „żywymi muzykami” np. w kwartecie z Markiem Napiórkowskim (lub Markiem Raduli, gitara – ex Budka Suflera), Zbigniewem Jakubkiem (klawisze), Michałem Dąbrówką (perkusja – Natalia Kukulska).

Nie sposób jest policzyć ilość koncertów jakie zagrał Ścierański, ani tym bardziej, kilometrów, jakie musiał pokonać przez ostatnich 25 lat.

Muzyka prezentowana przez tego niezwykłego wykonawcę, jest żywa. Mimo ram związanych z formami utworów, ich wykonanie zależy od czasu i ludzi przed którymi występuje. Koncerty mają niepowtarzalny charakter, na który składają się nie tylko dźwięki, ale i odbiorcy. To kwintesencja współpracy artysty z odbiorcą, gdzie tu i teraz stają się środkiem wyrazu.---alchemia.com.pl

download (mp3 @ kbs):

oboom yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 160 guests
Content View Hits : 97546944