Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music ZanderHaus ZanderHaus - 36 i 6 (1997)

ZanderHaus - 36 i 6 (1997)

User Rating: / 1
PoorBest 

ZanderHaus - 36 i 6 (1997)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Zła krew - 03:58
02. Do ciebie wciąż płynę - 03:51
03. 36 i 6 - 04:17
04. Fantom - 03:57
05. Mr. Harley - 03:51
06. Brzydkie dzieci - 04:12
07. Demon władzy - 03:44
08. Byleś była moja - 03:40
09. Zapomniany sekret - 05:50
10. C.D.N. - 04:11
11. My, ludzie z Atlantydy - 03:26
12. Zanderhouse (Instr.) - 04:01
13. Brzydkie dzieci (wersja akustyczna) - 03:56 

Piotr Zander - guitar;
Robert Docew - keyboards;
Artur Malik - drums;
Tomasz Martyński - bass guitar;
Janusz Radek - vocal;
+
Mali Abu Dada - rap;
Robert Chojnacki - saxophone;
Krzysztof Czub - drums.

 

Twórczość wielu artystów z biegiem lat miewa coraz więcej kolorytu, a sami artyści pokazują różne oblicza, ale byłam ogromnie zaskoczona kiedy po raz pierwszy usłyszałam Zanderhaus i zdałam sobie sprawę że wokalistą tego zespołu jest Janusz Radek. Nie ukrywam, że twórczość Radka zawsze kojarzyła mi się z lekko przydymioną teatralną salą, delikatną i piękną muzyką, która była idealnym tłem dla czarującego głosu Janusza, a tu taka mocna, rockowa odsłona…

Zadnerhaus to hardrockowa grupa powołana do życia przez Piotra Zandera (Lombard) w 1996 roku. W 1997 roku ukazała się pierwsza i jedyna płyta zespołu „36,6”. Muzykę skomponował Piotr Zander, natomiast za warstwę tekstową odpowiadał Andrzej Mogielnicki.

Zespół zakończył swoją działalność w 1998 roku. Mimo iż grupa nie istnieje już od dawna chciałabym się jednak nieco zagłębić się w jej twórczość… Cała estetyka albumu jest mocno gitarowa, ciężka ale melodyjna i wpadająca w ucho. Zespół mocno nawiązuje do stylistyki Deep Purple czy Van Halen i jest w tym tak samo znakomity.

Obecność Janusza Radka w zespole to dość osobliwa historia ponieważ Piotr Zander przesłuchał ponad setkę wokalistów, ale żaden go nie zachwycił. W końcu Andrzej Mogielnicki powiedział, że w Krakowie jest wokalista Jasiu Radek, który potrafi zaśpiewać wszystko. Po przesłuchaniu Janusza i nagraniu kilku piosenek wreszcie wszystko się zgadzało i brzmiało tak jak miało brzmieć od początku. Największym przebojem Zanderhaus jest utwór „Byleś była moja”, niesamowicie energetyczny wypełniony genialnymi solówkami Zandera. Mocny i trochę dziki głos Radka jest idealnym dopełnieniem tego utworu. W moim odczuciu jest po prostu magnetyczny i po włączeniu go natychmiast miałam ochotę wykorzystać całą moc głośników.

Na płycie znajduje się też kilka spokojniejszych propozycji, pięknych ballad jak: „36,6”, „Brzydkie dzieci” czy „Zapomniany sekret”. Mnie osobiście zachwyciła ta ostatnia czyli „Zapomniany sekret”. Jest to przepiękna akustyczna ballada z głębokim tekstem o sekrecie światła. Oczywiście nie brakuje tu również kolorytu jaki nadają całej płycie solówki Piotra Zandera.

Zespół nie istnieje już 18 lat, mimo to wiele tekstów ma odzwierciedlenie również dziś i na pewno wielokrotnie będę wracała do tego zespołu ponieważ to po prostu kawał dobrego rocka. Słuchając płyty „36,6” utwierdziłam się w przekonaniu że Janusz Radek to artysta absolutnie wybitny, odnajdujący się w każdej roli, obdarzony wspaniałym głosem, który faktycznie pasuje do każdej stylistyki… pięknie czaruje, ale również używając bardzo potocznego stwierdzenia świetnie ryczy… W moim odczuciu mimo tego że zespół istniał bardzo krótko i wydał tylko jeden album wpisał się bardzo mocno w historie polskiego rocka i nadal porywa swoją muzyką… ---fotohalas.wordpress.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to gett

 

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 432 guests
Content View Hits : 162493040