Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Happy End Happy End - Jak sie masz kochanie (1977/2005)

Happy End - Jak sie masz kochanie (1977/2005)

User Rating: / 2
PoorBest 

Happy End - Jak się masz kochanie (1977/2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Jak się masz kochanie
02. Ballada o Marii Magdalenie
03. Zza siedmiu gór
04. Niech się dowie świat
05. Żegnaj Jenny Lou
06. Chyba może tak być
07. Nadaj do mnie S.O.S.
08. Tak blisko Ciebie mam
09. Taki jest świat
10. Lato, Ty i ja
11. Samo życie, kochanie moje

Piotr Mokrzycki - bass guitar, vocal;
Feliks Pankiewicz - drums;
Jacek Pogorzelski - guitar, vocal;
Zbigniew Nowak - keyboards, vocal, leader;
Danuta Kremer - vocal;
Krystyna Włodarek - vocal;
Lidia Wandzlewicz – vocal.

 

Grupa wokalno-instrumentalna wykonująca muzykę pop-rockową, najczęściej kojarzona z największym przebojem jaki udało im się wylansować – „Jak się masz, kochanie”. Zespół przez wiele lat koncertował zarówno w kraju jak i za granicą. Ma na swoim koncie kilka nagród zdobytych na różnych festiwalach. Zdobyli między innymi: w 1976, 1977 i 1979 roku Srebrny Pierścień na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu oraz trzecią nagrodę na Festiwalu Przebojów w Dreźnie w 1977 roku.

Powstali w 1975 roku z inicjatywy Zbigniewa Nowaka, który później pełnił w zespole funkcję wokalisty, klawiszowca i lidera. Dołączyli do niego: Maria Jarzębowska (wokal) , Mirosław Kusiakowski (gitara basowa), Elżbieta Linkowska (wokal), Eugeniusz Mańka (perkusja), Zbigniew Nowak (wokal, keyboard, lider zespołu), Jacek Pogorzelski (gitara) i Barbara Sówka (wokal). Zadebiutowali w 1975 roku w Rozgłośni Łódzkiej Polskiego Radia. Do końca dekady brali udział w licznych imprezach estradowych i programach telewizyjnych. Mają na swoim koncie wiele koncertów na całym świecie. Występowali w Czechosłowacji, Finlandii, Norwegii, Szwecji, NRD, ZSRR, Kanadzie i USA. Są laureatami wielu nagród zdobytych podczas festiwali.

Ich najbardziej znanym utworem jest przebojowe i optymistyczne „Jak się masz, kochanie”, jednak wśród ich nagrań należy jeszcze wymienić takie utwory jak „Ballada o Marii Magdalenie”, „Zza siedmiu gór”, „Nadaj do mnie S.O.S.”, „Tak blisko ciebie mam”, „Przekwitają bzy”, „Taki (piękny) jest świat” czy „Słoneczna California”. W 1979 roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Jak się masz, kochanie”.

W 1979 roku nastąpiły zmiany w składzie grupy. Lider Zbigniew Nowak dobrał sobie całkiem nowych muzyków do współpracy. Skład zespołu przedstawiał się wówczas następująco: Andrzej Grzelak (gitara basowa), Danuta Kremer-Nowak (wokal), Zbigniew Nowak (wokal, pianino, lider), Elżbieta Sugalska (wokal), Marian Tomaszewicz (perkusja) i Andrzej Zinkiewicz (keyboard). Jednak w takim składzie grupa nie przetrwała długo. Definitywny rozpad nastąpił dwa lata później. Zbigniew i Danuta Nowakowie wyjechali do USA – tam muzyk pracował jako pianista, zaś wraz z żoną występowali jako duet Danny & Didi.

Z zespołem współpracowali między innymi - Piotr Mokrzycki, Alina Ostrowska, Feliks Pankiewicz, Elżbieta Rosikoń i Lidia Wandziewicz.

Małżonkowie postanowili po kilku latach reaktywować nazwę Happy End. Od 1998 roku występowali w Stanach Zjednoczonych jako Duo Happy End lub Zbyszek & Danusia Happy End. Grali koncerty we własnym klubie w Chicago o nazwie DiDi. Od tego czasu grają już tylko i wyłącznie jako duet.

Zbyszek napisał do dziś ponad 450 utworów. Ma także dyplom inżyniera nagrań studyjnych – ukończył specjalistyczny kurs w Audio Institute Of America.

Po osiemnastu latach pobytu w USA Nowakowie wrócili do Polski, gdzie kontynuują działalność muzyczną, występując z programem Muzyczne przygody z Happy Endem. W 2001 roku ukazała się ich płyta zatytułowana „Dobrze się mam, kochanie”. Znaleźć na niej można piętnaście nagrań o zróżnicowanym nastroju.

14 sierpnia 2005 roku, podczas galowego koncertu w Łazienkach Królewskich, Zbyszek otrzymał od Polskich Nagrań Platynową Płytę za LP „Jak się masz kochanie”.

Ostatnim ich wydawnictwem jest płyta „Nasze Anioły”. Ponadto na jubileusz trzydziestu trzech lat istnienia grupy nagrali piosenkę „To nasza Polska”. --- rmfon.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire cloudmailru oboom uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 168 guests
Content View Hits : 111979990