Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Makowiecki Makowiecki Band - Piosenki Na Nie (2005)

Makowiecki Band - Piosenki Na Nie (2005)

User Rating: / 0
PoorBest 

Makowiecki Band - Piosenki Na Nie (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Walking On • 05:20
2.Między nocą a dniem • 04:08
3.W mojej głowie (jestem sam) • 03:40
4.Pytanie podstawowe • 04:21
5.Czego chcesz więcej? • 02:49
6.Piątek wieczór • 04:17
7.Piosenka na nie • 04:22
8.Proszę... • 03:36
9.Stąd • 03:30
10.Dlaczego milczysz? • 05:14
11.Bullet In My Back • 05:00

Tomasz Makowiecki • guitar,  harmonica /vocals
Łukasz Rutkowski – bass
Jakub Staruszkiewicz - drums
Patryk Stawiński - guitar
+
Karolina Kozak - (3) vocals
Marek Napiórkowski - (7) guitar
Thios Nikos - (10) trumpet
Filip Szczepaniak - (1, 2) violin

 

Tomek Makowiecki nie chce być chłopcem z plakatu. Odrzucił „idolowanie”, obraził się na niewybredne masy i już nie próbuje komponować łatwych przebojów. Sugeruje to już sam tytuł jego nowej, drugiej płyty. I właściwie tylko tytuł, bo z zawartością Piosenek na nie sprawa jest nieco bardziej złożona.

To bardzo zróżnicowany album. Muzycznie spójny, bo gitarowy i nawiązujący do brytyjskich brzmień ostatniej dekady. Ale też i nierówny. Z jednej strony: pozbawiony własnego charakteru, schematyczny. Z drugiej: całkiem przyjemny, zdecydowanie lepszy od przesłodzonego debiutu. Trochę szkoda, że numery najbardziej energetyczne, najbardziej rock’n’rollowe to jednocześnie te najmniej porywające. Czego chcesz więcej? wypada banalnie. Pytania podstawowe z wyrazistą gitarą, wyprodukowano do tego stopnia bezpiecznie i przyjaźnie komercyjnemu radiu, że refren wyszedł wręcz nieznośnie nachalny. Z W mojej głowie, mimo prób wprowadzenia jakiegoś ciekawego elementu do aranżacji (harmonijka), zrobiło się okropnie mdłe „alternatywne country”. Choć i tak największą pomyłką tej płyty jest Piątek wieczór. Skocznie tu i wesoło, do tego w refrenie pojawiają się groteskowe harmonie wokalne, a coś mi mówi, że nie o to miało chodzić w tym utworze.

Na szczęście są i ewidentne zalety tego wydawnictwa. Po pierwsze, Piosenki na nie to płyta sprytnie pomyślana jako całość – pierwsze i ostatnie nagranie to anglojęzyczne ballady, tak podobne w klimacie, że tworzą całkiem udaną kompozycyjną klamrę. Zresztą najlepsze są tu właśnie początek i koniec. Otwierające, półakustyczne, nastrojowe, ładnie poprowadzone Walking On przechodzi w dopieszczone brzmieniowo Między nocą a dniem, z niespieszną melodią ubraną w eleganckie smyki. Stąd to muzycznie najciekawsza rzecz w zestawie. Intensywna, wciągająca. A mroczne, „chore” Dlaczego milczysz? , z pobrzmiewającymi szaleństwem wersami w rodzaju: nie słuchaj ich, nie znają mnie/to tylko nóż, nie skrzywdzę cię, to absolutnie najlepszy utwór, pod jakim dotąd podpisał się Tomek Makowiecki.

Piosenki na nie byłyby dużo gorsze, gdyby nie warstwa tekstowa. Kuba Wandachowicz (dla niezorientowanych – z Cool Kids Of Death), autor słów do pięciu z zamieszczonych tu utwów, jest jak dla mnie drugim bohaterem tej płyty. Bez jego czasem nihilistycznych (wszystko to co jest na nie/ wszystko co się kończy źle/ tobie ślę), czasem gniewnych (w obszarze marzeń moc obrażeń i blizn/ więc proszę wiać, bo będę warczał i gryzł) tekstów ten album byłby o wiele mniej interesujący. Inna sprawa, że Makowiecki jakoś nie potrafi się odnaleźć w tej chuligańsko-buntowniczej poetyce (szczególnie razi wspomniana już wpadka w Piątku wieczór). Są tu momenty, w których wręcz wypadałoby wrzasnąć. A on nic. Śpiewa sobie grzecznie… --- terazrock.pl

download (mp3 @128 kbs):

uploaded yandex 4shared mediafire mega gett solidfiles zalivalka cloudmailru filecloudio oboom

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 167 guests
Content View Hits : 111968892