Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Mrozu Mrozu - Zew (2017)

Mrozu - Zew (2017)

User Rating: / 3
PoorBest 

Mrozu - Zew (2017)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Duch 	3:44
2 	Sierść 	3:28
3 	Mgła 	3:50
4 	Przelot 	3:55
5 	Rewolucje 	3:19
6 	Plan b 	3:43
7 	Asteroida 	3:26
8 	Nieśmiertelni 	4:27
9 	Houston 	4:35
10 	Jak Ty 	4:14
11 	Szerokie wody 	4:27

 

Mrozu prezentował nam różne twarze, sporo elektroniki na debiucie, przeciętny album "Vabank" i doskonały "Rollecoaster", który zapewnił mu platynową płytę. Sukces zagwarantowały mu chwytliwe teksty i melodie. Znając dotychczasowe dokonania tego pana, nawet jeżeli tylko te singlowe, możemy poczuć się zdziwieni sięgając po "Zew". To już zupełnie inna muzyka, która nie przemówi do każdego, za to może przekonać nieco bardziej wymagających słuchaczy. Obietnicą ciekawego albumu był singlowy "Duch", który otwiera płytę. Atmosfera napięcia i horrorowej stylizacji nie opuszcza nas na krok. Wciągają nas nie tylko dźwięki, ale i filmowa historia. W nie mniejszym zdziwieniu pozostawia nas "Sierść" zdecydowanie bardziej przystępna, śmiało może podbijać radiowe listy i serca dotychczasowych fanów Mroza.

Spokojne, nostalgiczne i alternatywne rytmy dopadają nas w "Mgle". Natomiast przy "Przelocie" śmiało możemy nieco się poruszać. Przebojowe są "Rewolucje", w których brzmi dawny Mrozu. Jest to jeden z tych kawałków, który kwalifikuje się do bardziej dynamicznej odsłony tego albumu, a do tego ma naprawdę zgrabny tekst. Najbardziej rockowy jest "Plan B". Do końca płyty zdołamy jeszcze kilka razy pobujać się przy takich numerach jak "Asteroida" i "Houston" czy nieco się rozmarzyć przy nastrojowych "Nieśmiertelni", "Jak Ty" i "Na szerokie wody".

Mrozu wydał album, którego nie powstydziłby się Krzysztof Zalewski, porównanie to nie jest dla mnie bezpodstawne, robię to z wielu powodów. Ze względu na wokal, muzykę i teksty. Nie spodziewałam się tego, że postawię kiedyś tych dwóch panów obok siebie, ale tak też się stało. Jednym albumem Łukasz Mróz przeskoczył z wokalisty w klimatach pop do muzyki, którą docenia się za kunszt i nietuzinkowość, przy czym zachował talent do wpadających w ucho tekstów i wstawek muzycznych. "Zew" to nietuzinkowa, nieoczywista i naprawdę ciekawa płyta, a choć wydana w pierwszej połowie roku, ma spory potencjał by znaleźć się w zestawieniach końcoworocznych. ---Monika Matura, infomuza.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to gett my-files.ru

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 228 guests
Content View Hits : 134301299