Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Grazyna Lobaszewska Grazyna Lobaszewska i Piotr Szulc - Solo i w Duecie (1981)

Grazyna Lobaszewska i Piotr Szulc - Solo i w Duecie (1981)

User Rating: / 0
PoorBest 

Grażyna Łobaszewska i Piotr Szulc - Solo i w Duecie (1981)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1	Może za jakiś czas	
2	Czas nas uczy pogody	
3	Zanim człowiek wyjdzie z mody	
4	Dziewczyński spacer	
5	Za szybą	
6	Przyszli o zmroku	
7	Miejska niemrawa noc	
8	Śniadanie na trawie	
9	Motyw powracający	
10	Na stary rok

 

Piosenkarka i wokalistka jazzowa. Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu. W latach 1970–1972 była słuchaczką gdańskiego Studia Piosenki Polskiego Radia i Telewizji, prowadzonego przez Renatę Gleinert. Debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej Zielona Góra ’71. W 1972 r. przeniosła się do Poznania. Śpiewała w chórkach, towarzyszących w koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej.

W latach 1975–1977 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Ergo Band, z którym koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974 r. Później śpiewała na tym festiwalu wielokrotnie. W 1976 r. zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za Nocny spacer, w 1978 r. III nagrodę za Zwierciadło czasu, a w 1991 r. I nagrodę za Wszystko co złe omija mnie.

W latach 1978–1983 była wokalistką zespołu Crash, (wystąpiła z nim m.in. w koncertach głównych Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977–1978 oraz w 1981 r.), a w latach 1983–1989 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Z Crashem i Cancerem dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji Zbigniewa Górnego.

Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 r. współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Wielokrotnie brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła także w trasach koncertowych po USA i Francji. Jej karierze poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 60 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego). --- bibliotekapiosenki.pl

download: yandex mediafire

back

Last Updated (Sunday, 18 February 2018 17:22)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 392 guests
Content View Hits : 135007883