Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Easy Rider Easy Rider - Ridin` Easy plus Koncert '88 (2006)

Easy Rider - Ridin` Easy plus Koncert '88 (2006)

User Rating: / 1
PoorBest 

Easy Rider - Ridin` Easy plus Koncert '88 (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Boogie On My Mind		02:29	
2.Love To You		02:21	
3.Careful Touch		04:12	
4.It`s Up To You		02:45	
5.Love Will Bring It Back		03:22	
6.Out Of Gauge		04:48	
7.A Scene From The Movie		03:12	
8.Hopeful		05:15	
9.Ridin` Easy		02:46	
10.It`s Loud Around		03:38	
11.We Know		03:38	
12.Lazy Blues		06:23	
13.It`s Up To You		02:58	
14.Boogie On My Mind		02:35	
15.Careful Touch		03:58	
16.Chootchie Cootchie Man		04:38	
17.Ridin` Easy		02:44	
18.All I Need Is Love		07:13	
19.Love To You		04:12	
20.McLeod		03:22	
21.Looking For Somebody		01:03

Musicians:
Andrzej Wodziński – guitar, vocals
Jarosław Wodziński - dr	ums
Jacek Gazda – bass guitar

 

Easy Rider - polski zespół rockowo-bluesowy założony we Wrocławiu w 1980 roku, przez braci Andrzeja i Jarosława Wodzińskich, od momentu powstania, aż do dzień dzisiejszy konsekwentnie kroczy ścieżką pomiędzy rhythm and blues’em a kanonem rock’a uformowanym na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Zaczynali w bardzo dobrym okresie, kiedy sprowadzanie do Polski grup z Zachodu było jeszcze tak przypadkowe i okazjonalne jak pełne zaopatrzenie w sklepach mięsnych…

Grali głównie covery, a wtedy takie koncerty, z muzyka znaną tylko z audycji radiowych, a do tego graną rasowo i z czadem, tutejsi zwolennicy przesterowanych dźwięków chłonęli jak gąbka.

Właśnie w taki czas trafili z debiutem, a ponieważ błyskawicznie udowodnili, że to co robią - robią lepiej od innych, bardzo szybko stało się o nich głośno w całym kraju. Zadebiutowali w Jarocinie w 1980r, a już w 1981r. na pierwszej edycji festiwalu Rawa Blues grupę uznano za największe wydarzenie - wręcz objawienie festiwalu !!! Po tak udanym starcie EASY RIDER bardzo szybko znalazł się w ścisłej czołówce polskiego bluesa, prowadząc od połowy lat 80 nieprzerwaną działalność koncertową. Zapraszano ich na wszystkie najważniejsze rockowe wydarzenia w kraju. W roku 1982 koncertowali z grupą Tadeusza Nalepy oraz …. odbyli tournee po Polsce z walijską formacją BUDGIE.

Skład EASY RIDER zmieniał się dość często, pierwsze profesjonalne doświadczenia zdobywało tu wielu znanych później muzyków – m.in. Edmund Stasiak (później Lady Pank, Emigranci), Marek Błaszczyk (później Walk Away), skrzypek Cezary Czternastek (później Kasa Chorych). Ale nie wpływało to specjalnie ani na poziom ani na ilość koncertów grupy.

Obecnie, EASY RIDER tworzą jego założyciele – wokalista i gitarzysta Andrzej Wodziński oraz grający na bębnach, jego brat Jarek. Na basie, od 1984 r. gra Jacek Gazda - muzyk bardzo zdolny i jednocześnie doświadczony- Gazda wcześniej współpracował m.in. z grupą Czesława Niemena, Antymosa Apostolisa, zespołem Krzak, Kwadrat, Breakout Tadeusza Nalepy, Big Bandami Ireneusza Dudka, oraz jako sideman z SBB. Jacek Gazda grał też z Dariuszem Kozakiewiczem, Helmutem Nadolskim, czy Stanisławem Sojką.

Poza Polską EASY RIDER koncertował również za granicą m. in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Słowacji i Czechach. Kraje te muzycy odwiedzali wielokrotnie, bo koncerty ich cieszyły się tam zawsze dużym powodzeniem.

To wtedy to zetknęli się na jednej scenie z gwiazdami tej miary co: Luther Allison, Buddy Guy, Ronnie Baker Brooks, Junior Wells, Jack Champion Dupree, Henry Mc Cullough. Easy Rider ma na swoim koncie liczne występy.

A teraz… Teraz EASY RIDER gra z tym samym kopytem co dawniej, a do tego śpiewają również po polsku, co mamy nadzieje usłyszeć również na "pokładowym koncercie"! --- poklad.home.pl

download:   uploaded 4shared ziddu yandex

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 108 guests
Content View Hits : 92482122