Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Zdzislawa Sosnicka Zdzislawa Sosnicka - Magia Serc (1998)

Zdzislawa Sosnicka - Magia Serc (1998)

User Rating: / 0
PoorBest 

Zdzislawa Sosnicka - Magia Serc (1998)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Będzie, co ma być
2. A jeśli spotkam Cię
3. Anioł stróż nie kocha nas
4. Chwila
5. Cały mój świat
6. Dotknij mnie, przytul
7. Wokół Ciebie krąży świat
8. Jak mam zapomnieć
9. Z Tobą najtrudniej
10. Za tym oknem
11. Czasem mówię nie
12. Magia serc

 

Zdzisława Sośnicka, piosenkarka i kompozytorka, urodziła się w Kaliszu. Jej gwiazda najjaśniej błyszczała w latach 70. i 80., gdy wylansowała takie przeboje jak "Aleja gwiazd", "Żegnaj lato na rok" i "Julia i ja".

Karierę wokalną rozpoczęła jeszcze w liceum, zdobywając II nagrodę na Konkursie Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i I Nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Następnie ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu, podczas których współpracowała ze Studenckim Teatrem Nurt.

Pierwsze sukcesy na dużych festiwalach nadeszły już w roku 1965, kiedy artystka została wyróżniona w Opolu w kategorii "Nowe głosy". W 1971 roku w Sopocie zdobyła aż cztery nagrody, w tym nagrodę publiczności. Niespełna rok później ukazała się jej debiutancka płyta, zatytułowana "Zdzisława Sośnicka", która sprzedała się w ponad 750 tysiącach egzemplarzy.

W latach 70. piosenkarka zwróciła się w stronę 'czarnych' brzmień - mieszanki soulu, groove i disco. Powstały wówczas bardzo dobre płyty - "Moja muzyka" i "Odcienie samotności", na których znalazły się między innymi covery nagrań Kiki Dee, Roda Stewarta i Donny Summer. W tamtym okresie piosenkarka dużo koncertowała poza granicami Polski - we Francji, Japonii czy Bułgarii. Artystka współpracowała także z teatrem rewiowym Friedrichstadpalast w Berlinie, gdzie wystąpiła w około 250 programach.

Kolejną dekadę Zdzisława Sośnicka rozpoczęła rolą w filmie "Akademia Pana Kleksa", gdzie zagrała Smutną Księżniczkę oraz wykonywała piosenkę finałową. Wkrótce rozpoczęła współpracę z Jackiem Cyganem i Zbigniewem Wodeckim. Owocem tej ostatniej był wielki przebój "Z Tobą chcę oglądać świat". Rok 1987 przyniósł jeden z najważniejszych utworów w repertuarze Zdzisławy Sośnickiej, piosenkę "Aleja gwiazd", która znalazła się na płycie pod tym samym tytułem. W 1990 roku ukazała się płyta "Musicale" (zawierające musicalowe standardy), po czym artysta zamilkła na prawie 10 lat.

W roku 1998 ukazała się ostatnia jak dotąd płyta Zdzisławy Sośnickiej, zatytułowana "Magia serc", która sprzedała się w imponujących 80 tysiącach egzemplarzy. --- rmf.fm

download:  uploaded ziddu 4shared yandex

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 214 guests
Content View Hits : 206874862