Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Slawa Przybylska Slawa Przybylska - Okularnicy (2004)

Slawa Przybylska - Okularnicy (2004)

User Rating: / 0
PoorBest 

Sława Przybylska - Okularnicy (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Na Francuskiej
(Ryszard Sielicki - Bogusław Choiński, Jan Gałkowski)
2. Pamietasz była jesień
(Lucjan Marian Kaszycki - Andrzej Czekalski, Ryszard Pluciński)
3. Słodkie fiołki
(trad - Bogusław Choiński, Marek Dagnan)
4. Galapagos
(Adam Skorupka - I. Solińska)
5. Słowo daję, że nie
(Jacek Szczygieł - Ola Obarska)
6. Cyganicha
(Bogusław Klimczuk - Andrzej Bianusz)
7. Jak dobrze z balladą wędrować
(Edward Pałłasz - Maria Terlikowska)
8. Melodia mojego miasta
(Adam Skorupka - I. Solińska)
9. Siedzieliśmy na dachu
(trad - Agieszka Osiecka)
10. Kochankowie z ulicy Kamiennej
(Wojciech Solarz - Agieszka Osiecka)
11. O przyjdź nocy zła
(Joseph Kosma - L. Kaszem)
12. Widzisz mała
(Jarosław Abramow - Agieszka Osiecka)
13. Elegia śnieżna
(Wanda Żukowska - Jan Brzechwa)
14. Jestem brzydka
(trad - Ola Obarska)
15. Okularnicy
(Jarosław Abramow - Agieszka Osiecka)
16. Zielone liście drzew
(Edward Pałłasz - Andrzej Bianusz)
17. Taka jestem zakochana
(Jacek Szczygieł - Krystyna Żywulska)
18. Kroki oczekiwane
(Hanna Skalska - Kazimierz Szemioth)
19. Ballada o Suliko
(trad - Wanda Sieradzka)
20. Żyje się raz
(Adam Markiewicz - Krystyna Żywulska)

 

Piosenkarka, także aktorka. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Służby Zagranicznej w Warszawie. W czasie studiów współpracowała jako piosenkarka z STS i kabaretem klubu studenckiego Stodoła w Warszawie.

W 1957 r. zwyciężyła w organizowanym przez Polskie Radio konkursie dla piosenkarzy amatorów. W 1958 r. została słuchaczką Studia Piosenki przy Polskim Radiu, w którym uczyła się sztuki estradowej m.in. pod kierunkiem Jerzego Abratowskiego i Aleksandra Bardiniego. W tym samym roku nagrała do filmu Pożegnania (reż. Wojciech Has) piosenkę ‘Pamiętasz była jesień,’ która przyniosła jej olbrzymią popularność. W 1960 r. wystąpiła z pierwszym własnym recitalem.

Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych w Moskwie, Tbilisi, Pradze, Bratysławie i Nowym Jorku. Nagrała piosenki do filmów Popiół i diament i Niewinni czarodzieje (reż. Andrzej Wajda), Zezowate szczęście (reż. Andrzej Munk), Rozstanie (reż. Wojciech Has), a także do filmów Roberta Glińskiego oraz E. Sevelli w USA.

W latach 1974–1981 współpracowała z Teatrem Stara Prochownia. Zagrała m.in. w spektaklach Związek przyjacielski Bułata Okudżawy i Z Trzykrólową Gwiazdą (reż. Wojciech Siemion). Gościnnie występowała także w Teatrze Żydowskim, kabaretach U Lopka i Pod Egidą oraz w krakowskim kabarecie Kurierek. W latach 1976–1978 oraz 1982–1987 była aktorką i piosenkarką Teatru na Targówku w Warszawie, gdzie zagrała m.in. w spektaklach Toast weselny (reż. M. Jonkajtys), Bukiecik alpejskich fiołków (reż. L. Szurmiej-Dynerman i J. Krzyżanowski), Ballada o miłości zagrożonej (reż. W. Solarz), Tak jak u Chagalla (reż. Sz. Szurmiej) i Mój kapitanie, już wieczór (reż. A. Koncewicz). Występowała także na scenach zagranicznych, m.in. w 1985 r. w Teatrze Metechii w Tbilisi (ZSRR) w spektaklu Teatr straceńców (reż. S. Mrewliszwili) oraz w 1987 w dwóch spektaklach w Teatrze Miejskim w Saarbrücken (RFN).

Od 1963 r. występuje z recitalami pieśni Żydów polskich. W 1992 r. uczestniczyła w berlińskim festiwalu pod nazwą Kobieta w pieśniach żydowskich, zaś w 1993 r., jako jedyna artystka polska, prezentowała własny recital na Europejskim Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Leverkusen (Niemcy).

Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Jugosławii, ZSRR, Czechosłowacji, NRD, RFN, Bułgarii, we Włoszech, Francji, Izraelu i Holandii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Jej karierze poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” (odcinek 87 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego). W 1987 r. została wyróżniona specjalnym dyplomem i nagrodą miasta Cleveland z okazji 15 tournée w USA.

W latach 1991–1998 mieszkała w Szczawnicy, gdzie pełniła funkcję przewodniczącej Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego im. Czesława Miłosza. Była organizatorką i kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Słowa w latach 1996–2000. W 1997 r. obchodziła jubileusz 40-lecia pracy artystycznej, któremu patronował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W 2001 r. zakończyła działalność koncertową. W 2007 r. jubileuszowi 50-lecia pracy artystycznej patronował także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystego koncertu artystka promowała swą najnowszą CD Sława Przybylska: Modlitwy poetów. --- bibliotekapiosenki.pl

download:  uploaded 4shared yandex anonfiles ziddu mega sugarsync gett mixturecloud

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 330 guests
Content View Hits : 232953602