Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015.html Sun, 04 Jun 2023 23:02:59 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Sanah - Bujda (2020) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015-sanah/26821-sanah-bujda-2020.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015-sanah/26821-sanah-bujda-2020.html Sanah - Bujda (2020)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1		No sory
A2		Oczy
A3		Duszki
A4		Bujda
B1		Pożal się Boże
B2		Projekt nieznajomy nie kłamie
B3		Róże (demo w domu)
B4		No sory (wersja alternatywna)

Sanah 	Composer, Primary Artist, Vocals 
Thomas Leithead-Docherty 	Composer, Mixing, Producer 

 

Ogromny sukces „Szampana” i „Melodii” wyniósł sanah na sam szczyt popularności w zaledwie kilka miesięcy. W tym czasie zagrała mnóstwo koncertów, podbiła większość list przebojów a jej debiutancka płyta „Królowa dram” zyskała status Platyny. I choć większość nowych odbiorców natychmiast pokochała również jej wcześniejsze piosenki, nie wszyscy wiedzą, że poza radiowymi hitami sanah ma też bardziej alternatywne oblicze. Dobrze prezentuje się ono na EP-ce „BUJDA EP” - oczkiem puszczonym do fanów, czekających na jej kolejną płytę. Poza dwiema wersjami przeboju „No sory” znajdziemy tu kompozycje spokojniejsze „Pożal się Boże”, orkiestrowe „duszki” czy mocno folkowe (tytułowa „BUJDA”) - wszystko w charakterystycznym, „sanahowym” stylu. Tu po raz pierwszy ukazują się tu też m.in. nominowany do Fryderyka medley przebojów Dawida Podsiadły „projekt nieznajomy nie kłamie” i opublikowane w czasach pandemii demo „róże”. Łącznie wydawnictwo zawiera 8 utworów.

„BUJDA EP” w formie fizycznej ukazuje się na specjalnych kolorowych nośnikach - winylu i kasecie magnetofonowej. ---empik.com

 

Okres pandemii nie rozpieszcza artystów. Zakazy uderzają najmocniej w branżę kulturalną, przez co tracą oni większą część swoich dochodów. Jednak niektórzy wykorzystują ten czas na nieustanną pracę nad nową muzyką. Tak jak sanah, która właśnie wydała EP-kę BUJDA.

Rok 2020 był naprawdę łaskawy dla młodziutkiej wokalistki. Najpierw wydała debiutancki album, opublikowała kilka genialnych singli, które nie przestawały wybrzmiewać w przeróżnych stacjach radiowych i dała niesamowity występ na scenie debiutantów w Opolu. Lepszego tła dla wydania Królowej dram nie mogła sobie wymarzyć. Na punkcie sanah oszalała cała Polska. Wykorzystując bycie na fali wypuściła niedawno reedycję swojej pełnoprawnej płyty, a gdyby to było dla niektórych za mało, na dodatek wyszła EP-ka z kilkoma utworami. I to nie jest żadna bujda!

Na wydawnictwo składa się osiem piosenek, jednak niektóre brzmią znajomo. Projekt nieznajomy nie kłamie wyszedł jeszcze przed słynnym Szampanem z debiutu. Za to róże – demo w domu to efekt wiosennej kwarantanny. No sory słyszeliśmy na opolskiej scenie. Z tego powodu BUJDA jest raczej zbiorem niezwiązanych z albumem singli, niżeli zupełnie świeżym projektem. Nie mniej jednak wszystkie piosenki mają wspólny mianownik.

Co najważniejsze, sanah nie stoi w miejscu. Królowa dram była ckliwa, melodyjna i delikatna. BUJDA brzmi już całkiem inaczej. Ton trochę mocniejszy, muzyka bardziej elektroniczna i teksty jakoś drapieżniejsze. Oczywiście nadal jest to w tym stylu, za który pokochaliśmy artystkę. Dużo zdrobnień, niecodzienne połączenia słów i ta dziewczęca forma. Ale mimo tych wspólnych elementów, poznajemy tu inne oblicze sanah – nie jako niewinnej dziewczyny ze złamanym sercem, a silnej kobiety.

EP-kę otwiera dobrze już znane No sory. Jednak niech nie zwiedzie was podobieństwo do Królowej dram, bo później mamy zupełnie odmienne Oczy. Mocny refren tak szybko nie ucieka z głowy. Tak samo duszki. Jednak najciekawszym utworem jest ta tytułowa Bujda. Błahy tekst wypełniony zabawnymi grami słów świetnie kontrastuje z wyrazistym beatem. To dowód na to, że sanah potrafi wyjść ze swojej strefy komfortu. Co prawda częściowo, ale ciekawe, czy zaskoczy nas następnym razem. Nie brakuje tu również wolniejszego akcentu, jakim jest Pożal się Boże. Przy prostym akompaniamencie pianina jej głos brzmi wręcz anielsko. Na koniec mamy elektroniczną wariację – róże – demo w domu. Kolejny eksperyment gatunkowy.

Sanah jest niekwestionowanie królową nie tylko dram, ale również 2020 roku. Osiągnęła tyle, na ile artyści pracowaliby kilka dobrych lat. Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. Szkoda tylko, że prawie wszystkie utwory usłyszeliśmy już wcześniej. Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa. ---Kacper Pelo, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto solidfiles global.files workupload

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover (Bogdan Marszałkowski)) Sanah Fri, 30 Apr 2021 08:12:48 +0000
Sanah - ja na imię niewidzialna mam (2019) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015-sanah/26483-sanah-ja-na-imi-niewidzialna-mam-2019.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015-sanah/26483-sanah-ja-na-imi-niewidzialna-mam-2019.html Sanah - ja na imię niewidzialna mam (2019)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1 	Cząstka 	4:10
A2 	Siebie Zapytasz 	3:49
A3 	Solo 	2:35
A4 	Idź 	3:47
B1 	Proszę Pana 	2:55
B2 	Koronki 	3:51
B3 	Bez Słów 	3:08

 

Muzyczny minimalizm w dzisiejszych czasach to rzecz pożądana. W natłoku milionów dźwięków i pięknie skrojonych pod radio hitów, które atakują nas każdego dnia, miło znaleźć coś innego, subtelniejszego, stojącego nieco na uboczu. Poznajcie Sanah oraz jej debiutancką EP-kę. Czy Ja na imię niewidzialna mam to prawdziwy powiew świeżości i nowa jakość na polskim rynku, która pozwoli nieco zwolnić w tym pędzącym świecie? Sprawdźmy.

Kiedy wydaję Ci się, że polska muzyka nie ma przed Tobą tajemnic i wszystko, co dobre już nasz, nagle pojawia się ktoś intrygujący, o kim nigdy wcześniej nie słyszałeś. To naprawdę piękne uczucie. Za każdym razem. Czasem warto więc pogrzebać w niezastąpionym Spotify czy sprawdzić rekomendację muzyczną od kogoś z redakcji.

Tak właśnie pojawiła się na mojej playliście Sanah, czyli zaledwie 22-letnia Zuzanna Jurczak. Śpiewająca skrzypaczka z Warszawy, która studiuje na cenionym Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Zauważona dzięki swojemu kanałowi w serwisie YouTube powoli wkracza na polski rynek muzyczny. I zachwyca, bo jej spojrzenie na muzykę hipnotyzuje od pierwszych dźwięków. Taki art pop zawsze w cenie.

Sanah zadebiutowała ostatnio EP-ką Ja na imię niewidzialna mam. To siedem utworów mających coś do powiedzenia. Panuje tu melancholijny nastrój, który momentalnie się udziela. Piękne indie-popowe ballady zbudowane przede wszystkim na dźwiękach pianina i skrzypiec. Coś czystego, szlachetnego, magnetycznego. Pełne emocji i wrażliwości Siebie zapytasz, nagie i wzruszające Idź, hipnotyzujące od pierwszych sekund Bez słów czy niesamowicie klimatyczny singiel Cząstka, którym zdążył zachwycić się już sam Dawid Podsiadło.

W świetnie zaaranżowanych melodiach Sanah przebijają się gdzieniegdzie nowocześniejsze brzmienia oraz subtelna elektronika (wyraziste Proszę pana, wpadające w ucho i lekkie Solo czy kapitalnie wyprodukowane Koronki), które na szczęście nie atakują i nie przejmują kontroli nad urzekającymi minimalizmem piosenkami. To po prostu miły dodatek.

Swoim delikatnym i czarującym wokalem Sanah niezwykle umiejętnie buduje świat prezentowany w tych kilku utworach. Nie zawsze piękny oraz łatwy, ale przede wszystkim szczery. Często bardzo słodko-gorzki. Uderzający i nie kryjący się za milionem pełnych patosu metafor. Młoda artystka z Warszawy w prosty sposób opowiada o miłosnych rozterkach, bolesnym odrzuceniu, codziennej niepewności i strachu czy szalonych wyjściach na miasto. Na Ja na imię niewidzialna mam pada wiele mądrych i trafnych słów, które zostają ze słuchaczem na dłużej. Każdy z nas bowiem zmagał się lub zmaga się z takimi emocjami. Na pewno znajdziesz w tych przemyśleniach cząstkę siebie.

Magia Sanah działa. Wystarczyło zaledwie siedem piosenek, aby zaczarować. Proste, ale jednocześnie niezwykle angażujące kompozycje, które trudno wyrzucić z głowy. Rozterki młodej i nieco introwertycznej dziewczyny opakowane przyjemną mieszanką artystycznego popu. W tej 22-latce drzemie ogromny potencjał. Jest szczera, świadoma muzycznie i ma pomysł na swoją twórczość. Ja taką wrażliwość kupuję. Może kupisz i Ty? Przesłuchaj, poznaj, zostań. Bo to dopiero przedsmak talentu Sanah. ---Piotr Krajewski, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover (Bogdan Marszałkowski)) Sanah Sat, 21 Nov 2020 15:21:04 +0000
Sanah - Królowa dram (Final Edition) (2020) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015-sanah/26645-sanah-krolowa-dram-final-edition-2020.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/7015-sanah/26645-sanah-krolowa-dram-final-edition-2020.html Sanah - Królowa dram (Final Edition) (2020)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.

CD 1 Królowa Dram

01. Początek - 00:56
02. Królowa dram - 03:05
03. To ja a nie inna - 03:12
04. Siebie zapytasz - 03:49
05. Melodia - 03:03
06. Szampan - 03:20
07. Łezki me - 03:09
08. Proszę - 00:27
09. Proszę pana - 02;55
10. Oto cała ja - 02:58
11. 2/10 - 02:56
12. Sama - 03:11
13. Koniec - 00:46

CD 2 Final Edition CD

01. Piękno tej niechcianej - 02:06
02. Cząstka - 04:10
03. Koronki - 03:51
04. Idź - 03:45
05. Solo - 02:35
06. Aniołom szepnij to - 03:43
07. Pora roku zła - 03:02
08. Róże (demo w domu) - 04:29
09. Projekt nieznajomy nie kłamie - 02:53
10. Invisible Dress (Live for Vevo DSCVR) - 02:59
11. Bez słów - 03:08
12. Siebie zapytasz (Live for Vevo DSCVR) - 03:50
13. Szampan (Live for Radio Muzo.FM) - 03:20

 

Jeden z najpopularniejszych krążków roku 2020 - debiutancki album sanah „Królowa dram” doczekał się swojej ostatecznej edycji. „Królowa dram (Fonal Edition)” to wydawnictwo podsumowujące ten etap kariery artystki, który przyniósł takie radiowe hity jak „Szampan” i „Melodia”, jak również uwielbiane przez fanów „Siebie Zapytasz”, „Proszę pana” czy „Solo”.

Po raz pierwszy na CD ukazują się tu niedostępne wcześniej: debiutancki singiel sanah „Bez słów”, nagrane w domu demo „róże” i medley uwielbianego przez nią Dawida Podsiadło – „projekt nieznajomy nie kłamie”, za który otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii Najlepsze Nowe Wykonanie. Era „Królowej…” nie była by kompletna bez zapisu występów, które w serwisie YouTube/Vevo osiągnęły prawdziwe rekordy popularności – akustyczny „Szampan” dla Radia MUZO.FM i domowe wersje „Siebie zapytasz” i „Invisible Dress” (czyli „Królowej dram” po angielsku) z sesji VEVO DSCVR at Home. Nie lada gratką dla fanów jest też zupełnie nowa kompozycja studyjna – „Pora roku zła”. ---empik.com

 

 

Królowa Dram to mocno eksperymentalny album. Na pewno jest powiewem świeżości w polskim popie. Jako debiut młodziutkiej sanah wypada naprawdę przełomowo. Dzięki ryzykownym tekstom oraz wpadającej w ucho muzyce postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Płyta jako całość jest genialna, jednak trochę przydługa i przy słuchaniu na raz może lekko nużyć. Jednak pojedyncze utwory wypadają cudownie i trzymają światowy poziom. Nasz rodzimy rynek muzyczny zyskał kolejny, mocny głos pokolenia. ---Kacper Pelo, allaboutmusic.pl

 

 

One of the most popular albums of 2020 - sanah's debut album "Królowa dram" has been finally released. "Królowa dram (Final Edition)" is a release summarizing this stage of the artist's career, which brought such radio hits as "Champagne" and "Melodia", as well as the fans' adored "You Ask", "Sir" and "Solo".

For the first time, the previously unavailable CD appears here: sanah's debut single "Without words", a home-recorded demo "Róża" and a medley of her adored Dawid Podsiadło - "project stranger not lying", for which she was nominated for Fryderyk in the Best New Execution. The era of "Queen ..." would not be complete without recording the performances that achieved real popularity records on YouTube / Vevo - the acoustic "Champagne" for Radio MUZO.FM and the home versions of "You ask yourself" and "Invisible Dress" (meaning "Królowej dram "In English) from the VEVO DSCVR at Home session. A completely new studio composition - "Bad Season" is also a real treat for fans. ---discogs.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto global-files

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover (Bogdan Marszałkowski)) Sanah Sun, 28 Feb 2021 15:01:32 +0000