Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/6268.html Mon, 05 Jun 2023 03:55:58 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Druga Strona Lustra - Maxim Jammin (2008) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/6268-druga-strona-lustra/23924-druga-strona-lustra-maxim-jammin-2008.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/6268-druga-strona-lustra/23924-druga-strona-lustra-maxim-jammin-2008.html Druga Strona Lustra - Maxim Jammin (2008)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Druga Strona Lustra - Witaj Wędrowcze
02. Druga Strona Lustra - Niesione falami
03. Druga Strona Lustra - A Gdyby Tak... (feat. Maleo)
04. Druga Strona Lustra - Coraz dalej, coraz bliżej
05. Druga Strona Lustra - Barykady
06. Druga Strona Lustra - Okno Na Świat
07. Druga Strona Lustra - Przedwieczne Słowo
08. Druga Strona Lustra - Powtarzaj To Zaklęcie (feat. Jarex)
09. Druga Strona Lustra - Otwórz Oczy
10. Druga Strona Lustra - Positive Ragga (feat. Silesian Sound)
11. Druga Strona Lustra - Decyduj (feat. Bob One)
12. Druga Strona Lustra - Dwanaście plemion
13. Druga Strona Lustra - Jedno
14. Druga Strona Lustra - Dobry Dzień

Jarosław "Maxim" Szklarczyk - wokal
Zygmunt "Zigi" Tomala - wokal
Joanna Mrzyk - wokal
Marcin Mrzyk - gitara basowa 
Mariusz "Ślimak" Tomczyk - perkusja 
Bartłomiej Staśkiewicz - gitara 
Robert Kaczmarczyk - saksofon 
Bartłomiej Balon - puzon

 

Zespół Druga Strona Lustra powstał w 2002 roku. Tworzą go Jarosław "Maxim" Szklarczyk, oraz Zygmunt "Zigi" Tomala. We wrześniu 2005 roku nakładem wytwórni W Moich Oczach ukazał się singiel "Fundamental/Propaganda", a w lutym 2006 album "Język Żywiołów". Warstwę instrumentalną albumu wzbogaciła sekcja dęta zespołu Bakshish. Płyta została ciepło przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i recenzentów z branży muzycznej. W 2006 roku utwór "Płonę" zasilił kompilacyjny album czołowych polskich artystów reggae "Far Away From Jamaica", a 2007 roku utwór "Psalm" znalazł się na płycie Tabu Duby. Zespół wyruszył w dwuletnią trasę po klubach i festiwalach grając w bardzo wielu miejscach w całej Polsce i zdobywając uznanie publiczności. Zaproszenie do programu Kuby Wojewódzkiego i wysoka rotacja dwóch singli w Radio Bis sprawiły, iż Druga Strona Lustra zyskała swoich fanów i z powodzeniem zapełnia kluby na swoich koncertach.

Album "Maxim Jammin" to rozwinięcie dokonań zaprezentowanych na pierwszej płycie. Muzyka przesunęła się w stronę tradycyjnego roots reggae, przede wszystkim ze względu na nową wokalistkę i w pełni "żywy" skład.

Gośćmi na nowym albumie są Jah-Rex (BAKSHISH, T.DUBY), Maleo (Maleo Reggae Rockers, Izrael, 2TM2,3), Silesian Sound i najbardziej obecnie obiecujący wokalista reggae w Polsce, przygotowujący się do wydania pierwszego albumu Bob One. ---manufaktura-legenda.pl

download (mp3 @128 kbs):

yandex mediafire ulozto cloudmailru gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Druga Strona Lustra Mon, 13 Aug 2018 14:09:23 +0000
Druga Strona Lustra ‎– Język Żywiołów (2006) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/6268-druga-strona-lustra/23892-druga-strona-lustra--jzyk-ywioow-2006.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/6268-druga-strona-lustra/23892-druga-strona-lustra--jzyk-ywioow-2006.html Druga Strona Lustra ‎– Język Żywiołów (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Ogień - Początek 	
2 	Głos Pokolenia 	
3 	Własną Drogą 	
4 	Duchowa Revolucja 	
5 	Ziemia 	
6 	Fundamental 	
7 	Kiedy Nadejdzie Ten Dzień 	
8 	Propaganda 	
9 	Ile Z Siebie Dasz 	
10 	Powietrze 	
11 	Pierwszy Promień Słońca 	
12 	Dzieciak 	
13 	Siła Jah 	
14 	Zwolnij 	
15 	Woda - Koniec 	

Jarosław "Max" Szklarczyk - wokal, elektronika
Zygmunt "Zigi" Tomala - wokal
Sekcja dęta zespołu Bakshish

 

Polski zespół grający reggae. W skład grupy wchodzą - Jarosław „Maxim” Szklarczyk (wokal) oraz Zygmunt „Zigi” Tomal (wokal). Swoje muzyczne projekty współtworzą wraz z innymi artystami reggae oraz hip-hop.

Korzenie Drugiej Strony Lustra sięgają 1994 roku. W tym okresie Maxim wystepował jako wokalista i kompozytor w post-punkowych grupach Apokalipsa i Propaganda. Zigi pracował jako grafik dla rockowych zespołów Acid Drinkers oraz Flapjack i Bandog.

W roku 1998 Maxim wyszedł z inicjatywą stworzenia projektu muzycznego o nazwie Persona. Do składu dołączył Zigi. Grupa tworzyła muzykę w psychodelicznym, hip-hopowym stylu. Na ich muzycznym koncie do roku 2002 znalazły się dwie płyty - „19 południk-Własnym Torem” oraz „Strefa cieni”.

W 2002 roku grupa zawiesiła swoja działalność i podzieliła się na dwa projekty - Druga Strona Lustra oraz Siła Narasta. W składzie Drugiej Strony Lustra znaleźli się Szklarczyk oraz Tomala.

Z początku zajmowali się dwoma projektami. Stworzyli dwie płyty; hip-hopową „Schizm Nocy Letniej” oraz reggae „Język Żywiołów”. Z czasem stwierdzili, że na takie podzielenie nie starcza im sił i postanowili wrócić do swoich korzeni, czyli do muzyki reggae.

Jako Druga Strona Lustra zadebiutowali na rynku muzycznym singlem „Fundamental / Propaganda” wydanym we wrześniu 2005 roku.

W lutym 2006 roku ukazał się ich debiutancki album „Język żywiołów”. Warstwę instrumentalną płyty wzbogaciła sekcja dęta grupy Bakshish. Jest to składanka piętnastu utworów, mieszających ze sobą gatunki muzyki dancehall, reggae oraz hip-hop. W ramach promocji albumu zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów. W tym okresie występowali też na największych w Polsce festiwalach muzyki reggae.

Utwór „Płonę” w roku 2006 zasilił składankę „Far Away From Jamaica”. Jest to płyta, na którym znaleźli się czołowi polscy artyści muzyki reggae.

W następnym roku artyści postanowili do swojej muzyki włączyć „żywe” instrumenty, w związku z tym powstał Maxim Jammin Band. Jest to grupa muzyków zasilających Druga Stronę Lustra na koncertach.

8 września 2008 odbyła się premiera drugiego albumu grupy. Jego tytuł to „Maxim Jammin” Płyta odbiega nieco stylem od poprzedniej. Spowodowane jest to wprowadzeniem nowego instrumentarium oraz większą aktywnością wokalna Maxim. Na krążku gościnnie występują między innymi Bob One oraz Silesian Sound. W przeciwieństwie do poprzedniego albumu - „Maxim Jammin” jest odbierana przez media w krytyczny sposób, co wpłynęło na słabą promocję płyty, a co za tym idzie jej kiepską popularność. ---rmf.fm

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire ulozto cloudmailru gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Druga Strona Lustra Tue, 07 Aug 2018 12:45:29 +0000