Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097.html Fri, 09 Jun 2023 10:01:47 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Mystherium - Memorial (2012) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/24962-mystherium-memorial-2012.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/24962-mystherium-memorial-2012.html Mystherium - Memoriał (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. 	Memoriał 	02:03 	 
2. 	Dies Irae 	05:32 	 
3. 	Wampir 	04:14 	 
4. 	Kowal 	04:20 	 
5. 	Bogowie zmarli 	03:26 	 
6. 	Za kim? 	03:29 	 
7. 	Ognia! 	05:09 	 
8. 	Bez imienia 	06:30 	 
9. 	Gdybym mógł 	02:38 	 

Dariusz Rauer 	Bass
Zbigniew Ropicki 	Guitars
Mirosław Rosiński 	Keyboards
Aleksandra Łopato 	Vocals 

 

Mystherium powstało w Zielonej Górze w 2001roku przez klawiszowca, perkusistę i autora tekstów -Mirosława Rosińskiego(związanego z takimi kapelami/projektami jak: Epitafium, Goatlord, Ebola, Moontower, O.M.E.N., Industrium, Project'de Sade, Narchael).

Przez wiele lat skład ulegał różnym transformacjom.Niezastąpionym gitarzystą był: Kuba Mrówczyński, niestety wyjazd do innego miasta spowodował rozstanie tego duetu.Kubę niedługo będzie można zobaczyć na koncertach wrocławskiego zespołu Nawia.

Mystherium współpracowało też z wyśmienitymi wokalistami i wokalistkami:Edyta Płuciennik (Ageless, O.M.E.N.),Aneta Gąska (Obsession)Agata Pawłowicz-Rumińska (Desdemona)Dawid Żółkiewski (Out of Tales)Dariusz Rauer (Immortal Chaos).

Darek gra cały czas w Mystherium, ale na basie.Gitarzystą jest Zbigniew Ropicki (Immortal Chaos, Narchael),a stanowisko wokalistki objęła: Aleksandra Łopato (Syndrom) W takim oto składzie nagraliśmy naszej nową płytę " Memoriał" w METAL SOUND STUDIO w Świebodzinie.

"Memoriał" jest pierwszym wydawnictwem zespołu po dłuższej przerwie i pierwszym albumem nagranym w nowym, poszerzonym składzie. Na płycie znalazły się kompozycje w charakterystycznym dla grupy klimacie black/gothic metalu. Za teksty do większości utworów posłużyły dzieła polskich poetów, zwłaszcza z okresu Młodej Polski.

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluesever) Mystherium Thu, 14 Mar 2019 15:06:51 +0000
Mystherium - Tysiącletnie Kajdany (2016) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/23146-mystherium-tysicletnie-kajdany-2016.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/23146-mystherium-tysicletnie-kajdany-2016.html Mystherium - Tysiącletnie Kajdany (2016)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Noc 	
2 	Cztery Żywioły 	
3 	Moja Ojczyzna 	
4 	Arkona (12 Czerwca 1168r.) 	
5 	Za Tysiąc Lat... 	
6 	Feniks 	
7 	Nad Odrą 	
8 	Odchodzę 	
9 	Łza Dla Cieniów Minionych

Dariusz Rauer - Bass, Vocals (backing)
Zbigniew Ropicki - Guitars, Bass
Mirosław Rosiński - Keyboards, Drums
Aleksandra Łopato - Vocals 

 

Mystherium - zespół black metalowy z Zielonej Góry.

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to gett

 

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluesever) Mystherium Sat, 10 Mar 2018 15:35:10 +0000
Mystherium - Zagłada (2018) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/24045-mystherium-zagada-2018.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/24045-mystherium-zagada-2018.html Mystherium - Zagłada (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Mystherium – Odchodzi Milcząc Beznamiętnie
2. Mystherium – Sława! Wojna! Zwycięstwo!
3. Mystherium – Nawia Już Czeka
4. Mystherium – Zagłada
5. Mystherium – Pieśni Pochwalne
6. Mystherium – Zgliszcza
7. Mystherium – Wędrowiec

Drac - Bass, Vocals (backing)
Zbigniew Ropicki - Guitars
Mirus - Keyboards
Aleksandra Łopato - Vocals 

 

MYSTHERIUM powstało w Zielonej Górze w 2001roku przez klawiszowca, perkusistę i autora tekstów -Mirosława Rosińskiego(związanego z takimi kapelami/projektami jak: Epitafium, Goatlord, Ebola, Moontower, O.M.E.N., Industrium, Project'de Sade, Narchael). Przez wiele lat skład ulegał różnym transformacjom.Niezastąpionym gitarzystą był: Kuba Mrówczyński, niestety wyjazd do innego miasta spowodował rozstanie tego duetu.Kubę niedługo będzie można zobaczyć na koncertach wrocławskiego zespołu Nawia.

Mystherium współpracowało też z wyśmienitymi wokalistami i wokalistkami:Edyta Płuciennik (Ageless, O.M.E.N.),Aneta Gąska (Obsession)Agata Pawłowicz-Rumińska (Desdemona)Dawid Żółkiewski (Out of Tales)Dariusz Rauer (Immortal Chaos) Darek gra cały czas w Mystherium, ale na basie.Gitarzystą jest Zbigniew Ropicki (Immortal Chaos, Narchael),a stanowisko wokalistki objęła: Aleksandra Łopato (Syndrom). ---zielonagora.naszemiasto.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mystherium Fri, 07 Sep 2018 12:04:00 +0000
Mystherium ‎– Zwyciestwo (2017) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/23653-mystherium--zwyciestwo-2017.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6097-mystherium/23653-mystherium--zwyciestwo-2017.html Mystherium ‎– Zwycięstwo (2017)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. 	Hymn 	00:49 	 
2. 	Rituał burzy 	05:49 	 
3. 	Czas wojny 	03:40 	 
4. 	Mara 	03:45 	 
5. 	Kurhany 	09:00 	

Dariusz Rauer - vocals
Mirosław Rosiński - keyboards, drums 
Zbigniew Ropicki - guitar, bass 
Aleksandra Łopato - vocals

 

Za sprawą Lower Silesian Stronghold wpadł mi w łapska krążek pod tytułem "Zwycięstwo" formacji Mystherium. Patrząc na tytuł i okładkę myślę, że będzie patriotycznie jak nic. Swoją drogą bardzo fajnie wydany digi, super ilustrowany, solidny, 3-panelowy, teksty do każdego utworu, takie lubię. EPka prezentuje sobą w prosty sposób mówiąc pagan black metal, choć ja bym tutaj mógł więcej powymieniać, bo i folku i gothica tutaj pełno, no mikser totalny, ale spójny jak jasna cholera. Kapela z Zielonej Góry, miała swoje lepsze i gorsze albumy, ale muszę przyznać, że duo wykonane przez wokalistów, a dokładniej wokalistkę i wokalistę w tym materiale jest po prostu zgrane pierwszorzędnie. Tego typu formacje nie miały nigdy wielkiego wzięcia, ale "Zwycięstwo" jest warte sięgnięcia.

Album zaczyna się od intra pod tytułem "Hymn", który zdradza swoją dosyć mocno zakorzenioną w polskiej historii, jak i patriotyźmie, warstwę liryczną tego wałka. Sama muzyka jest momentami, mam wrażenie, na jedno kopyto. Zdarzają się chwytliwe riffy, które są w zasadzie przez cały dany utwór, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Nie omawiamy typowego blacku, żeby zaraz wspominać o tonie "jadowitych" czy innych riffów. Tutaj jest bardzo dużo folkowych akcentów, przewijających się przez cały album, co jednak wyróżniające się na tle całej reszty, to są skrzypce, wykonane przez Panią Katarzynę, które budują "Mystherium" albumu. No, a co chyba najważniejsze w całej tej plątaninie tych wszystkich dźwięków, to są wokale, w wykonaniu śpiewu Aleksandry, który niemal w niektórych utworach takich jak np. "Mara" potrafi oczarować, na pewno przyciągając pewne grono męskich słuchaczy, więc radziłbym nie słuchać tego przy swoich partnerkach, hehe. Prócz niej, wokalu udziela tutaj także Dariusz, który za to dla kontrastu warczy, lecz w taki sposób, żeby słuchacz, mógł wyłapać każde słowo tekstu utworu. Apropos tekstów, to mogą być one po pierwszym odsłuchu nie specjalnie zrozumiałe, lecz po wczuciu się w lyrikę, nie raz sięgając do tekstów w formie czytanej, można wyłapać tutaj dużo głębszy przekaz, który jest bardzo dobrze przemyślany. Każde słowo tutaj ze sobą gra, a damskie wokale przeplatane z męskimi są odpowiednio dopasowane do każdej warstwy tekstowej.

Na coś jak zawszę będę narzekał, coś innego za to będę pochwalał. Nie ulega to wątpliwości, że album nie jest dla każdego. Mało odbiorców tego rodzaju blacku, nie mówiąc, że już sam w sobie black nie jest szeroko rozchwytywany. Za to każdy, kto lubi folkowe klimaty, polskie akcenty, a szczególnie w przypadku męskich słuchaczy damskie wokale, będziecie zadowoleni. Na pewno EPka prezentuje dużo wyższy poziom niż poprzedni wałek "Tysiącletnie Kajdany". Wydaje się być dojrzalszy, lepiej przemyślany, a wokale Aleksandry momentami były, jakby to powiedzieć, mniej godne. Za to w "Zwycięstwie" jest dużo wyższy poziom i muzyczny progres. Warto dać temu albumowi trochę czasu, cierpliwości i wsłuchania się. ---polishmetalcult.blogspot.com

download (mp3 @128 kbs):

yandex mediafire uloz.to cloud.mail.ru gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mystherium Sat, 16 Jun 2018 12:50:55 +0000