Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819.html Wed, 21 Feb 2024 22:42:14 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Cheap Tobacco - Promises Of Tomorrow (2015) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819-cheap-tobacco/24937-cheap-tobacco-promises-of-tomorrow-2015.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819-cheap-tobacco/24937-cheap-tobacco-promises-of-tomorrow-2015.html Cheap Tobacco - Promises Of Tomorrow (2015)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Get Out 	4:42
2 	Hard Love 	3:54
3 	Promises Of Tomorrow 	6:52
4 	Dwa Światy 	4:31
5 	Can't Stop Me 	4:16
6 	Mesmerized 	6:20
7 	Are You? 	4:00
8 	Gdybyś Wiedział 	4:06
9 	Damned Souls 	4:13
10 	Huu 	6:35
11 	Pretty Love 	5:22
12 	Please 	4:45
13 	Believer 	3:29

Natalia Kwiatkowska - vocals
Robert " Kapa" Kapkowski - guitar
Michał Bigulak - bass
Bartek Kołodziejski - drums

 

Powiem Wam że pierwsze wrażenie to było rozczarowanie, tak dokładnie. Spodziewałem się że pierwsza płyta tego młodego ale już znanego i utytułowanego zespołu bluesowego zabrzmi dokładnie w takiej tonacji jak ich kawałek:

Płyta jednak brzmi zupełnie innymi klimatami, to na pewno nie jest płyta bluesowa, to zdecydowanie płyta rockowa i to podana raczej w surowej tonacji. Powiedziałbym że dla wszystkich którzy słuchali Ich dokonań na różnych portalach, stronach, to zupełnie inny zespół.

Postanowiłem jednak dać „Obietnicy Jutra” jeszcze kilka odsłuchów do tego zmieniłem kilka razy sprzęt, pojeździłem z nią w samochodzie sporo czasu i teraz jestem w pełni świadom.

Świadom potencjału tej płyty, bo choć nie spełniła moich pierwotnych oczekiwań, to z całym sercem muszę przyznać że to bardzo dobra płyta. Płyta która rozpoczyna dorobek zespołu a co za tym idzie przedstawia ich aspiracje, możliwości i kierunek. Płyta bardzo dojrzał i spójna, nie ma tu sytuacji które wskazywały by że coś na siłę dopakowano do listy utworów. Materiał jest różnorodny, rockowy z pazurem ale też i wolny, balladowy. To płyta zdecydowanie gitarowa z dobrą porcją solówek, bardzo dobrze wykonanych. Wydawnictwo też ciężko porównać do dokonań innych artystów, nie słychać w tym materiale jakichkolwiek wpływów innych wykonawców, co według mnie bardzo dobrze wróży, bo zespół przekazał na tą płytą swój wyjątkowy charakter, kierunek w jakim idzie ale też swoje możliwości, pasje muzyczne które jednoznacznie nie są ukierunkowane w jednym stylu.

Finalnie więc trza jasno powiedzieć że płyta jest bardzo dobra i to na pewno jest jeden z młodych zespołów które pokazuje nam że polska muzyka rockowa, bluesowa stoi na światowym poziomie, ma się bardzo dobrze i idzie w bardzo dobrym kierunku!

Co mnie osobiście bardzo ujęło w tej płycie, to kawałki w których Natalia Kwiatkowska śpiewa po polsku. Zdecydowanie, pewnie i twardo są to dla mnie najlepsze utwory na tym wydawnictwie, moim zdaniem właśnie śpiewając w naszym języku wokalistka CheapTobbaco pokazuje w pełni swoje możliwości wokalne, proszę o więc Natalio, więcej po naszemu bo głos masz cudny!!!

Do perełek tego albumu można również spokojnie zaliczyć utwór „Please” w którym na wokalu wyjątkowo staje Robert Kapkowski.

Gratuluję więc Zespołowi tak dobrej premiery, wykonaliście swoją robotę celująco.

Płyta „Promises of Tomorrow” na pewno nie jest złamaną obietnicą, to w pełni pokryta obietnica, pokryta bardzo dobrym wokalem, aranżacją, techniką, barwą! siara1975, ---muzostajnia.wordpress.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cheap Tobacco Sat, 09 Mar 2019 12:58:49 +0000
Cheap Tobacco - Szum (2018) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819-cheap-tobacco/24825-cheap-tobacco-szum-2018.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819-cheap-tobacco/24825-cheap-tobacco-szum-2018.html Cheap Tobacco - Szum (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Nieidealni
02. Thunder
03. Nic
04. W niemiłości
05. Halo
06. Running Wild
07. Szum
08. Deszcz
09. End of the world
10. Wędrówka
11. Bez Ciebie
12. Ślad

Natalia Kwiatkowska – śpiew
Robert Kapkowski – gitara
Michał Bigulak – bas
Adam Partyka – perkusja
Borys Sawaszkiewicz- klawisze, programowanie
Alicja Kruk – chórki

 

Cheap Tobacco to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.

Cheap Tobacco podczas 7 lat istnienia zagrała ponad 450 koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa, którą można było usłyszeć na antenie Radiowej Trójki, śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz Cheap Tobacco.

Płyta „Szum” to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów. Dwanaście kompozycji nagranych na setkę w Monochrom Studio jest dowodem na to, że Cheap Tobacco to grupa bezkompromisowa, dla której rockowa energia i siła grania na żywo to wartości nadrzędne. Wszystko to w połączeniu z elektryzującym i zarazem lirycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej nie pozwala nam przejść obok albumu obojętnie. ---topguitar.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cheap Tobacco Thu, 14 Feb 2019 14:49:07 +0000
Cheap Tobacco – EP (2012) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819-cheap-tobacco/21900-cheap-tobacco--ep-2012.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5819-cheap-tobacco/21900-cheap-tobacco--ep-2012.html Cheap Tobacco – EP (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.  Wędrówka
2.  Beside
3.  He’s The One
4.  Anioł Stróż
5.  Ballada o Tomie Dooley
6.  Grandma’s Hands
7.  Wędrówka

Natalia Kwiatkowska – vocals
Robert „Kapa” Kapkowski- gitara
Michał Bigulak – bass
Adam Partyka – drums

 

Zespół Cheap Tobacco to żywiołowa, krakowska formacja, która w 2012 roku wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na bluesowej i nie tylko scenie muzycznej w Polsce, zdobywając główne nagrody na wielu festiwalach. Ponadto zespół zajął pierwsze miejsce na alternatywnej liście Radia Kraków w notowaniu z 13.12.2012. W marcu 2013 roku zespół wydał płytę krótko grającą. Cechą charakterystyczną Cheap Tobacco są występy pełne energii i emocji.

Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja bluesa, rocka i funky i… jeszcze coś. Dodatkowo muzycy starają się aby każdy koncert był niepowtarzalny. Nie boją się eksperymentowania i zmiany aranżacji, dlatego też grają elektrycznie lub akustycznie, często z towarzyszeniem sekcji dętej.

Od kwietnia 2011 zespół zagrał już około 70 koncertów, między innymi na festiwalu Solo Życia w Lublinie, Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie, Galicja Blues Festival w Krośnie, czy Bluesroads w Krakowie a ostatnio na Bluesonaliach w Koninie. --- suwalkiblues.com

download (mp3 @ kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru gett

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cheap Tobacco Sun, 09 Jul 2017 11:54:05 +0000