Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/4429.html Sat, 03 Jun 2023 13:36:40 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Chlopcy Kontra Basia – Demo EP (2011) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/4429-chlopcy-kontra-basia/16654-chlopcy-kontra-basia-demo-ep-2011.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/4429-chlopcy-kontra-basia/16654-chlopcy-kontra-basia-demo-ep-2011.html Chłopcy Kontra Basia – Demo EP (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Mam ja męża
2. O Martusi Pchełce
3. Jerzy
4. Kasia
5. Ballada o studzience
6. Sekret

Barbara Derlak - śpiew, klarnet 
Marcin Nenko - kontrabas 
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara, fortepian

 

Trio Chłopcy kontra Basia powstało w listopadzie 2009 roku w Krakowie. Materiał grupy to oryginalne kompozycje, w których daje się usłyszeć inspiracje polską kulturą tradycyjną. Teksty autorstwa Basi Derlak są pieczołowicie przygotowywane w oparciu o archiwalne nagrania i zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach. --- etno.serpent.pl

download (mp3 @128 kbs):

uploaded yandex 4shared mediafire mega gett solidfiles zalivalka cloudmailru filecloudio oboom

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Chlopcy Kontra Basia Sun, 05 Oct 2014 15:40:27 +0000
Chłopcy kontra Basia - Oj tak! (2013) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/4429-chlopcy-kontra-basia/16682-chopcy-kontra-basia-oj-tak-2013.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/4429-chlopcy-kontra-basia/16682-chopcy-kontra-basia-oj-tak-2013.html Chłopcy kontra Basia - Oj tak! (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Mam ja męża
2.Oj tak
3.Hej zagraj muzyczko
4.Krzywa noga
5.Jerzy
6.Kasia
7.Sukienka
8.Bociek
9.O Martusi pchełce
10.Wieczerza
11.Lament
12.Sekret

Basia Derlak - słowa piosenek, śpiew, klarnet
Marcin Nenko - kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara ("Jerzy"), fortepian ("Wieczerza")
Mariusz Obijalski - rhodes ("O Martusi pchełce")
Andrzej Karp - produkcja muzyczna, realizacja nagrań, miks

 

"Chłopcy kontra Basia” spotkali się w 2009 roku. Pochodząca z Chełma Barbara Derlak dała ogłoszenie w internecie, że chce założyć zespół. Odpowiedział krakowianin Marcin Nenko. Dołączył do nich pochodzący również z okolic Chełma Tomasz Waldowski. Zanim stali się znani z polsatowskiego programu "Must be the Music” zostali już docenieni w środowisku folkowym. Zdobyli nagrody w 2010 r. na Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja” i w 2011 r. podczas Mikołajków Folkowych w Lublinie.

Udział w talent show z pewnością pomógł w wydaniu albumu, którym niedawno się ukazał. Ja sam nie jestem wielkim miłośnikiem folku. Ale tej płyty słuchałem z przyjemnością. W bardzo minimalistycznej muzyce zespołu oprócz folku najwięcej słychać jazzu, ale również bardziej współczesnych brzmień, jak np. w szybkim i połamanym "Jerzym”. Żonglerka stylami niekiedy potrafi zaskakiwać, gdyż już w następnym na płycie utworze "Kasia”, słyszymy tylko wokalistkę śpiewającą bez żadnego akompaniamentu.

"Nie żałuję ci skwarków, ni omasty. Choć wiem, choć wiem mój miły – u niej dzisiaj zaśniesz” – śpiewa nieszczęśliwie zakochane dziewczę w "Wieczerzy”. Smutne i piękne są słowa tej piosenki. Teksty wszystkich utworów na płycie są stylizowane na ludowe, ale ich autorką jest Barbara Derlak. Jak sama mówi, podczas ich pisania czerpała z ludowych pierwowzorów. I trzeba przyznać, że poszło jej wyśmienicie. Udało się w tych tekstach przekazać siłę i piękno języka polskiego.

Moim największym marzeniem jest nagranie pięknie brzmiącej płyty – mówiła Barbara Derlak 1,5 roku temu w wywiadzie dla portalu Meakultura. Marzenie się spełniło. Oj tak! ---Paweł Buczkowski, dziennikwschodni.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mediafire mega solidfiles zalivalka cloudmailru filecloudio oboom

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Chlopcy Kontra Basia Fri, 10 Oct 2014 15:17:26 +0000