Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329.html Fri, 09 Jun 2023 15:02:22 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Slums Attack - CNO 2 (2012) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329-slums-attack/16388-slums-attack-cno-2-2012.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329-slums-attack/16388-slums-attack-cno-2-2012.html Slums Attack - CNO 2 (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. CNO2
2. Podły POPIS
3. Ideologia bloków (feat. Pezet)
4. Musisz przetrwać
5. Gigant (feat. Śliwa)
6. Dom zły
7. ZONA (feat. Glaca)
8. Colabo (feat. ONYX & Tewu)
9. Samotność po zmroku (feat. Kroolik Underwood)
10. HIP HOP wciąż żywy (feat. Trzeci Wymiar)
11. Na celowniku
12. The Bridge (feat. Masta Ace)
13. Gzyms
14. Radio Wolna Europa (feat. DeFuckTo, Azyl, Sniper, Clementino, R-MC, Gandzior, Loo-MC, Shazaam & Hijack)
15. To miasto…
16. Witamy w syfie (Staszica story 5)
17. Żeby Polska
18. Acid King
19. Reprezentujemy HIP HOP

 

Peja z płyty na płyty dojrzewa. Zmienia mu się też punkt widzenia. Już nie tylko narzeka i opisuje gorzką codzienność, ale stara się też dostrzegać pozytywy. Takie oblicze rapera mi się podoba. Nie da się ukryć, że słuchają go tysiące młodych ludzi. Do tej pory Peja najczęściej opowiadał im tylko o tym, jak to jest źle. Jak trudno dostać pracę, uczciwie zarobić na rodzinę, przebić się przez gąszcz biurokracji. Opisywał brudne osiedla, na których łatwiej dostać w głowę albo natknąć się na narkomana, niż znaleźć grupę dzieciaków grających w piłkę czy też spędzających czas w kreatywny sposób. Przykłady można mnożyć, ale na dobrą sprawę po co? Każdy świadomy człowiek sam widzi, co się dzieje dokoła niego, ogląda od czasu do czasu wiadomości, czyta gazety. I poznański artysta najwyraźniej to zrozumiał. On posmakował w końcu życia lepszego, spełnił marzenia. Na nowym krążku nagrywa z tymi, których od początków swojej kariery szanował (Masta Ace, Onyx). Może rapować o tym, że od biedy doszedł do stabilizacji materialnej i życiowej, robiąc po prostu to, co kocha. Daje młodym zastrzyk pozytywnej energii, nadziei. Mówi im, jak ważna jest wiara w siebie, swoje marzenia, podążanie za pasją. Brawo, jestem za tym, aby raperzy zawsze przemycali takie treści. Chciałbym jednak, żeby robili to w bardziej świeży, mniej oklepany sposób. Żeby przeskoczyli od starego w nowe w bardziej zdecydowany sposób, bez stania w rozkroku. Czasem odnoszę wrażenie, że Peja już jest po jasnej stronie, ale ciągle boi się w pełni oderwać od starych zwyczajów. Tak jakby obawiał się, że utraci część odbiorców, że stanie się dla nich nieautentyczny. Co istotniejsze jednak, a mnie najbardziej rozczarowujące, "CNO2" nie jest dla Pei krokiem naprzód od artystycznej, muzycznej strony. To naturalna kontynuacja "Reedukacji" na dosyć zbliżonym poziomie. Bez większego blasku, bez uderzenia w słuchacza dużą mocą. Jest poprawnie, momentami mądrze, czasem pouczająco, ale za rzadko odkrywczo. I to trochę boli, bo potencjał był na dużo więcej. --- muzyka.onet.p

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles mega zalivalka cloud.mail.ru filecloudio anonfiles oboom

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Slums Attack Thu, 14 Aug 2014 08:14:19 +0000
Slums Attack - Slums Attack (1996) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329-slums-attack/16363-slums-attack-slums-attack-1996.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329-slums-attack/16363-slums-attack-slums-attack-1996.html Slums Attack - Slums Attack (1996)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.

Strona A - Peja

1.  "Intro" – 1:04
2.  "997" – 6:45
3.  "Slums Attack" – 2:21
4.  "Śmierć" – 4:18
5.  "Przemoc" – 5:18
6.  "Od Idylli do nieszczęścia" – 3:35
7.  "Staszica Story" – 3:36

Strona B - Iceman

8.  "Żywot Mego Brata" – 4:43
9.  "Bronx" – 3:49
10.  "Materialna dziwka" – 3:14
11.  "Z pamiętnika ulicznika" – 4:33
12.  "Rap, Sex & Drugz" – 3:57
13.  "Gówniana Sytuacja" – 4:51
14.  "1Outro (Slums Attack Part 2)" – 1:06

 

Pierwsza poznańska produkcja hip hopowa. Dwaj młodzi chłopcy z poznańskich Jeżyc (Peja i Ajsmen) zafascynowani gangsta rapem tworzą najbardziej hardcorową, a zarazem najmniej przemyślaną produkcję rapową. Do tego materiału należy podchodzić z dystansem, bo gangsterskie opowieści Rycha i Marcina są wynikiem ich bujnej wyobraźni Rapowali o tym, co ich otacza, znane Im historie ubarwiali gangsterskimi wątkami. Prace nad ta produkcją trwały od 1993 roku, kaseta ujrzała światło dzienne na początku roku 95. Całość została zrobiona bez użycia komputera- domowymi sposobami. Pierwsze zdanie na płycie to: "997 ten numer to kłopoty..." Kawałek trafnie wprowadza nas w klimaty tej produkcji. Na wyróżnienie na pewno zasługuje dumnie nazwany kawałek o życiu na jeżycach: "Bronx", harlekin: "Od Idylli do nieszczęścia", oraz fenomenalny: "Sex, Drugz, Rap" Klimat gangsta jest słyszany niemal w każdym kawałku. West Coastowe podkłady, teksty pełne wulgaryzmów, ale z trafnym przekazem, dobre rymy Pei, oraz trochę słabsze Ajsmena, brak featuringów- to wyróżnia nielegalną produkcję "Slums Attack." Mimo tych wszystkich minusów, moim zdaniem, płyta jest prawdziwym arcydziełem jak na tamte czasy. Artyści nabrali niezbędnego doświadczenia do tworzenia kolejnych produkcji. ---McKornel, poznanskirap.com

download: uploaded yandex 4shared mediafire gett solidfiles mega zalivalka filecloudio anonfiles oboom

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Slums Attack Wed, 06 Aug 2014 11:34:16 +0000
Slums Attack – Reedukacja (2011) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329-slums-attack/17192-slums-attack--reedukacja-2011.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4329-slums-attack/17192-slums-attack--reedukacja-2011.html Slums Attack – Reedukacja (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. RE- Intro
02. Dobry rok
03. Reedukacja
04. Dzieci Gorszego Boga
05. RAP dla kobiet
06. Rolling Stone
07. Chcesz? feat. Paluch
08. REHAB feat. Kali
09. Głos Wielkopolski feat. RY 23, Paluch, Śliwa, Kubiszew, Kobra, Gandi Ganda, Medi Top Glon
10. Kto ma renomę
11. HSMTO
12. Oddalbym feat. O.S.T.R. & Jeru the Damaja
13. Nietakt feat. K8
14. Jeżycka klasyka
15. Dura Sex
16. Życie jest hajem
17. Subliminale (To nie prawda) feat. Flakco, Clasho & 3 Credits
18. PS. (Phil Spector)
19. Piętnastak
20. Poznańczyk

 

"Reedukacja, najpierw Rysiu naucz się liter" Choć słowa Eldoki chodziły mi po głowie jeszcze długo przed premierą szumnie zapowiadanej płyty składu Slums Attack, tak teraz zostawiam daleko w tyle wszystkie dzielące polską scenę hip - hopową spory i postaram się wyrazić swoją opinię na temat "Reedukacji".

Peja i Decks to jedno z najtrwalszych połączeń na linii MC – Dj w polskim rapie. Trudno znaleźć w kraju bardziej przywiązany do siebie duet. Gdyby jednak dodać do tej dwójki hucznie zapowiadanego, solidnego gracza prosto z Brooklynu jakim jest Jeru the Damaja i charyzmatycznego O.S.T.R’a to efekt takiego połączenia nie jest w stanie odbić się bez echa. Wartość przekazu zawartego w kawałku " Oddałbym " to dzieło, któremu należy oddać szacunek, zwłaszcza, że utwór jest hołdem w stronę Magika, Big L’a, Jay Dee, Guru, Jam Master Jay’a i Czesława Niemena. Podkład pod który przyszło im nawinąć to towar z najwyższej półki za który należy się aplauz i owacja na stojąco dla Decksa. Ten perfekcyjnie dopracowany numer jest esencją doświadczenia całej czwórki i pozostaje mi tylko życzyć, aby takie perełki powstawały z nieco większą częstotliwością.

Album w swojej treści jest przepełniony moralizatorstwem. Rychu zna swoje miejsce na scenie i trudno nie przyznać mu racji. Po raz kolejny sprawdził się w roli wujka udzielającego dobre rady, co przyprawione agresywnym tonem daje solidny materiał. Maksymalna szczerość to cecha, którą od zawsze posiadają utwory rapera z Jeżyc i tak jest też na nowej płycie. Z przekroju całej płyty można odnieść wrażenie, że tematem wiodącym jest zbiór wniosków jakie Peja wyciąga z własnych doświadczeń, przestrzegając przy tym w wielu kwestiach swoich odbiorców. Przykładem są takie kawałki jak "Dura Sex" czy "Reedukacja".

Na płycie możemy usłyszeć kilka ciekawych featuringów. Zza oceanu oprócz Jeru pojawili się mało znani w Polsce artyści Flakco, Clasho & 3 Credits, jednak pozostają oni w cieniu połączenia sił raperów reprezentujących Pyrlandię w kawałku "Głos Wielkopolski". Ry 23, Paluch, Śliwa, Kubiszew, Kobra i Gandi Ganda w spółce z Rychem serwują solidne zwrotki, zastrzeżenia można mieć jedynie do topornego wokalu Medi Top Glona z którego ciężko cokolwiek zrozumieć. Wyżej wymieniony Paluch nawinął również w utworze pt. "Chcesz?" i pokazał, że uliczny rap to forma w której sprawdza się bez zarzutu. Kali i K8 to wykonawcy, którzy również wnieśli pozytywny wkład w warstwę liryczną "Reedukacji".

Rap prosto z serca, z prostym przekazem, bez zawiłości i jak zwykle bezkompromisowo – to styl prosto z poznańskich Jeżyc, styl, który trafia do rzeszy fanów w całej Polsce i który zapewne jeszcze nie raz da o sobie znać. "Reedukacja" to pozycja która zapisze się w dyskografii Slums Attack jako przedni materiał, ale przed jej sprawdzeniem spodziewałem się czegoś co powali na kolana i rozdmuchanie wszelkie wątpliwości niedowiarków wątpiących w wydanie albumu na miarę "Na Legalu?". Tak czy inaczej powrót SLU to powrót pionierów i potwierdzenie wysokiej formy. ---Robert Sikorski, rapduma.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega solidfiles cloudmailru filecloudio oboom clicknupload

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Slums Attack Sat, 17 Jan 2015 16:39:20 +0000