Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167.html Fri, 09 Jun 2023 10:12:43 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Indios Bravos - Indios Bravos (2009) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/18517-indios-bravos-indios-bravos-2009.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/18517-indios-bravos-indios-bravos-2009.html Indios Bravos - Indios Bravos (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. A kiedy dnia pewnego
02. Piekło z niebem
03. Na początku jest na..
04. Ja to ty
05. Tanie gadanie
06. Dziś to wiem
07. Stary pan czas
08. Dzień dzisiejszy
09. Wyjątkowo ważna
10. Nie wiem

Ryszard Łabul - bass guitar;
Lech Grochała - drums;
Krzysztof Sak - guitar;
Piotr Gutkowski – vocal.

 

Piotr Banach o czwartej płycie Indios Bravos: "Jest tu i pulsacja reggae i rockowa ekspresja, jest trochę bluesowej melancholii i jazzowej improwizacji. Są poetyckie teksty i jest czasem kojący, a czasem zadziorny śpiew, są też gitarowe riffy i psychodeliczne partie klawiszy. ---merlin.pl

 

To nie jest płyta z muzyką reggae, to jest płyta z muzyką. Według mnie ukazała się właśnie najlepsza płyta Indios Brawos. Najpełniejsza... Można znaleźć tu wszystko - pulsujące reggae, rockowe riffy, wspaniałe hipnotyczne organy, miłość, ból, radość, szczęście, nadzieje, wiarę... Kolejny świetny pomysł to nagranie płyty na "setkę", dzięki temu to płyta pełna życia, oddająca te same emocje, które można znaleźć na ich koncertach. Chłopaki są w świetnej formie. Oby to trwało... trwało... ---piok, merlin.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Indios Bravos Wed, 30 Sep 2015 15:56:28 +0000
Indios Bravos - Mental Revolution (2004) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/17814-indios-bravos-mental-revolution-2004.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/17814-indios-bravos-mental-revolution-2004.html Indios Bravos - Mental Revolution (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.  "Intro"
2.  "Tak to tak"
3.  "Zabiorę cię"
4.  "Sign"
5.  "Pom pom"
6.  "The sun"
7.  "Wu-wei"
8.  "1865"
9.  "Run run run"
10.  "Mental revolution"
11.  "Mental revolution – state of sound version"

  Piotr Banach – guitars, all instruments
  Piotr Gutkowski – vocals
+
  Tomek Kubik – drums
  Krzysztof Sak – guitar
  Przemek Filipkowski – keyboards
  Rysiek Łabul – bass
  Magda Ciećka – vocals (5)

 

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu - Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany.

W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu - Mental Revolution, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja - Mental Revolution (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae.

download (mp3 @256 kbs):

uploaded yandex 4shared mega mediafire solidfiles zalivalka cloudmailru oboom

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Indios Bravos Sat, 23 May 2015 15:21:44 +0000
Indios Bravos ‎– Peace! (2007) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/24405-indios-bravos--peace-2007.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/24405-indios-bravos--peace-2007.html Indios Bravos ‎– Peace! (2007)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Zmiana 	
2 	Wolna Wola 	
3 	Tylko Tu I Teraz 	
4 	Małpa (Live - PR3 - 2007) 	
5 	Jest Tyle Rzeczy Do Zrobienia 	
6 	Mówię Do Ciebie I Siebie 	
7 	Here Where I Am (Live - PR3 - 2007) 	
8 	Peace Blues 	
9 	Kwiatek 	
10 	Pieśń 	
11 	Where Is Your Love 	
12 	Oprócz Wody I Powietrza 	
13 	I Know (Live - Stodoła - 2004) 	
14 	Czego Tu Jeszcze Chcieć

Bass Guitar [Live] – Ryszard Łabul
Flute [Studio] – Andrzej Smolik (tracks: 3,8)
Guitar [Live] – Krzysztof Sak
Guitar [Live], Instrumentation By [Studio] – Piotr Banach
Guitar [Studio] – Krzysztof Sak
Harmonica [Studio] – Bartosz Łęczycki
Keyboards [Live] – Przemek Filipkowski
Keyboards [Studio] – Andrzej Smolik (tracks: 3, 8), Jacek Prokopowicz (tracks: 2, 8, 10, 11, 12)
Percussion [Live] – Tomek Kubik
Percussion, Instrumentation By [Live] – Lech Grochala
Vocals – Piotr Gutkowski
Vocals [Studio] – Dziun 

 

Miało być rewolucyjnie, a skończyło się na łagodnym przewrocie. Cel został jednak osiągnięty - trzecia płyta formacji Piotra Banacha nie pozostawia wątpliwości, kto dziś tak naprawdę rządzi w polskim reggae.

Warto przy tym pamiętać, że wrzucenie "Peace" do jednego worka z dokonaniami większości pobratymców Boba Marleya jest sporym uproszczeniem. Indios Bravos AD 2007 to zespół poszukujący, dojrzały i skutecznie wymykający się zaszufladkowaniu. Z drugiej jednak strony - pomimo zapewnień ze strony muzyków o odejściu od reggae'owego brzmienia - do żadnej radykalnej ewolucji nie doszło. Chyba że za takową można wziąć ostre flirty z rasowym bluesem, który niekiedy dość mocno zbliża zespół do Dżemu. Nie bez winy jest tu Gutek - barwa jego głosu w "Peace Blues", "Tylko tu i teraz" i koncertowej "Małpie" mocno kojarzy się Ryszardem Riedlem, a do tego drugi z tych kawałków okraszony został świetnym solo na harmonijce. Mimo to starsi fani mogą wziąć tekst otwierającej płytę przebojowej "Zmiany" za dobrą monetę - "Taka zmiana to nie zmiana, dalej wszystko jest jak było, choć pozornie jest inaczej, to niewiele się zmieniło".

Coś jednak uległo zmianie. Bo o tym, że gitarzysta i kompozytor Piotr Banach ma wyjątkowo dobrą łapę do pisania chwytliwych melodii, wiadomo przynajmniej od 1992 roku, kiedy to powołał do życia Hey. Dawno jednak nie zdarzyło mu się umieścić na jednym krążku tylu ewidentnie przebojowych numerów. Zarówno te żywiołowe ("Wolna wola"), jak i bardziej balladowe ("Tylko tu i teraz", "Where Is Your Love") z pewnością szybko staną się koncertowymi pewniakami. Niektóre mają też szansę urosnąć do rangi pokoleniowych manifestów, zwłaszcza wyjątkowo piękna "Pieśń", budząca nieodparte skojarzenia z… "Planet Caravan" Black Sabbath. Zwraca też uwagę niewątpliwa dojrzałość tej muzyki, podkreślona smaczkami aranżacyjnymi (doskonałe organy Hammonda!), a także obecność Andrzeja Smolika i odpowiadającej za chórki Dziuny (prywatnie dziewczyny Banacha).

Teksty są typowo dla nurtu rasta uduchowione, choć wcale nie oderwane od rzeczywistości - przecież w końcu w "Tylko tu i teraz" Gutek sam zwraca naszą uwagę, że "w gąszczu złudzeń wciąż gubimy się, oddalamy się od siebie, szukamy odpowiedzi w niebie, lecz zamiast szukać wyjścia my wolimy błądzić". W klasycznie reggae'owym "Jest tyle rzeczy do zrobienia" robi się na moment pozytywistycznie, ale w okraszonym orientalną elektroniką. Oprócz "wody i powietrza" odnajdziemy jednak sporo oklepanych, hippisowskich formułek ["Oprócz wody i powietrza nie istnieje nic takiego, co byłoby dla wszystkich, co by było dla każdego, nie ma tylko jednej wiary, jednej słusznej polityki"]. Cokolwiek by mówić, i taka poetyka świetnie współgra z muzyką Indios Bravos.

Nie wszystko musi się na tej płycie podobać - na przykład lepiej by było, gdyby trzy koncertowe utwory, pomieszane z resztą materiału, trafiły na koniec. Nie zmienia to jednak faktu, że od czasu największych sukcesów Daabu rzadko trafia się w polskim reggae płyta równie niewymuszona i bezpretensjonalna, a przy okazji otwarta na nowinki. Parafrazując tytuł ostatniego, bardzo optymistycznego utworu, czego by tu jeszcze więcej chcieć? ---Paweł Piotrowicz, kultura.onet.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Indios Bravos Tue, 20 Nov 2018 12:00:44 +0000
Indios Bravos – Koncert w Czwórce (2012) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/15785-indios-bravos--koncert-w-czworce-2012.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4167-indios-bravos/15785-indios-bravos--koncert-w-czworce-2012.html Indios Bravos – Koncert w Czwórce (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. A kiedy pewnego dnia
2. Tak to tak
3. Ja to ty
4. Jego piosenka o miłości
5. Pom pom
6. Nie pytaj mnie
7. Łatwo jest
8. Zabiorę cię
9. Wolna wola
10. Wyjątkowo ważna
11. Lubię to
12. Mental revolution
13. Nie rytmiczny me how

Piotr Banach – gitara
Lech Grochala – perkusja
Piotr ‘Gutek’ Gutkowski – wokal
Ryszard Łabul – bass
Krzysztof Sak – gitara
+
Marek ‘Kaprys’ Ptasiński i Marcin Król

 

Grupa Indios Bravos powstała, początkowo jako projekt studyjny, w 1997 z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha, założyciela i ówczesnego leadera najpopularniejszego polskiego zespołu rockowego lat dziewięćdziesiątych – Hey. Wydana w 1999 roku płyta "Part One", zawierająca muzykę określaną przez jej twórców jako cyber-reggae, nagrana została z udziałem wokalisty Piotra Gutkowskiego, wspierającego w latach późniejszych czołowych polskich wykonawców sceny hip-hop.

Ten początkowy skład stanowi po dziś dzień trzon zespołu, który od roku 2003 prowadzi regularną działalność koncertową, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie. Na scenie Indios Bravos, to zespół sześcioosobowy w klasycznym rockowym składzie – wokal, dwie gitary, instrumenty klawiszowe, gitara basowa i perkusja. Ze swoją unikalną mieszanką reggae, rocka i bluesa zespół zagrał (często jako headliner) na wszystkich liczących się polskich festiwalach, prezentujących muzykę reggae i rock, w tym – Ostróda Reggae Festiwal, Reggae Dub Festival - Bielawa, Jarocin Festiwal, Haineken Open'er Festival, One Love Festival, Przystanek Woodstock na którym za występ w roku 2006 zespół otrzymał od ponad trzystutysięcznej publiczności nagrodę Złotego Bączka przyznawaną za najlepszy koncert tego trzydniowego festiwalu. Zespół koncertował również poza granicami Polski, w tym wielokrotnie na Wyspach Brytyjskich (Londyn, Manchester, Dublin, Edynburg, Limerick).

Ewoluująca od samego początku powstania zespołu muzyka Indios Bravos to swoista mieszanka reggae, rocka i bluesa. Mocną stroną utworów są teksty, niosące pozytywne, filozoficzne przesłanie. ---polskieradio.pl

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles mega filecloudio nornar ziddu

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Indios Bravos Sun, 30 Mar 2014 15:49:55 +0000