Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085.html Mon, 17 Jun 2024 19:06:39 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Dawid Podsiadlo - Annoyance and Disappointment (2015) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085-dawid-podsiadlo/18792-dawid-podsiadlo-annoyance-and-disappointment-2015.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085-dawid-podsiadlo/18792-dawid-podsiadlo-annoyance-and-disappointment-2015.html Dawid Podsiadło - Annoyance and Disappointment (2015)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Sunlight (Intro)
02. Forest
03. Block
04. Pastempomat
05. Byrd
06. Cashew/161644
07. W dobrą stronę
08. Bela
09. Eight
10. Son of Analog
11. Where Did Your Love Go?
12. Focus
13. Four Sticks

Deluxe Bonus Tracks:
14. DBIB
15. Lugosi
16. Vile
17. Project 19
18. Ms. Mary McAdams

 

Niespełna trzy lata temu, kiedy szykował się do wydania debiutanckiej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dzisiaj przedstawia swój drugi album solowy – i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Dawid Podsiadło, wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, to prawdziwy fenomen – niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta. Tajemnica sukcesu? Oczywiście nietuzinkowy głos Dawida i charyzma, z którą musiał się urodzić, bo nauczyć się tego nie da. Ale nie tylko to…

„Bogdan Kondracki - producent wiodący. Daniel Walczak - producent i kierownik muzyczny zespołu. Aleksander Świerkot - gitarzysta. Michał Sęk - klawiszowiec, który na tej płycie ma swoich rękach potężnego potwora: olbrzymiego, ciężkiego Hammonda. Piotr Jabłoński - perkusista. Wojciech Król - basista. No i ja” – Dawid przedstawia swoją zwycięską drużynę. Z Bogdanem współtworzył już „Comfort & Happiness”, z pozostałymi kolegami zżył się podczas niekończącej się trasy koncertowej. Nie chodzi tylko o dobrze spędzony wspólnie czas, o rockandrollowe wybryki, choć i tego nie brakowało, ale przede wszystkim o wzajemne inspirowanie się, o – nomen omen – grę zespołową. „Annoyance and Disappointment” to bowiem solowa płyta Dawida, ale wspólne dzieło.

„W naturalny sposób zaczęliśmy razem tworzyć utwory. Na próbach przed koncertami, w salce przed wyjazdem gdzieś w Polskę… Czasem spotykałem się tylko z Olkiem, innym razem z Danielem, albo z Michałem” – wspomina Podsiadło. – „Nawet Bogdan, który znany jest z tego, że pracuje samotnie w domu, tym razem podzielał nasz entuzjazm i jemu również bardzo się podobało”.

Na trwającą trzy tygodnie sesje nagraniową zespół zaszył się w lipcu br. w studiu Custom 34, w trójmiejskim studiu Custom 34, w tym samym, w którym Curly Heads nagrywali „Ruby Dress Skinny Dog”.

Efekt tej pracy to liczący ponad tuzin utworów album, który z jednej strony wyraźnie nawiązuje do debiutu – to wciąż szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem – ale z drugiej ukazuje inne oblicze młodego wokalisty. „Więcej w niej jest życia, energii, więcej nerwu, niż nostalgii i sentymentu” – mówi o nowej płycie Dawid i trudno temu zaprzeczyć. Warto za to wspomnieć o pięknej oprawie graficznej wydawnictwa, w tym ilustracjach autorstwa Magdaleny Gawrońskiej, towarzyszących każdemu utworowi, a także o okładce, czyli fragmencie obrazu „Dawid och Saul” Juliusa Kronberga, który co prawda powstał 130 lat temu, ale przecież przedstawia Dawida… I jak tu nie wierzyć w przeznaczenie?

„Annoyance and Disappointment” – choć tytuł albumu oznacza rozdrażnienie i rozczarowanie, fanów czekają zachwyt i satysfakcja. Chyba tylko wrodzona skromność nie pozwoliła artyście na nazwanie płyty w ten sposób… ---empik.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire cloudmailru oboom uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Dawid Podsiadlo Sat, 21 Nov 2015 16:35:03 +0000
Dawid Podsiadlo - Comfort and Happiness (2013) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085-dawid-podsiadlo/15519-dawid-podsiadlo-comfort-and-happiness-2013.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085-dawid-podsiadlo/15519-dawid-podsiadlo-comfort-and-happiness-2013.html Dawid Podsiadlo - Comfort and Happiness (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. And I
2. !H.A.P.P.Y!
3. Nieznajomy
4. Trójkąty i kwadraty
5. Elephant
6. Vitane
7. No
8. I,m searching
9. Bridge
10. No (part II)
11. Little stranger
12. S&T

 

Dawid Podsiadło to ujmujący młody człowiek. Bystry, ale skromny i rozsądny. Przyjaźń i miłość najbliższych i znane kąty w swojej rodzimej Dąbrowie Górniczej ceniący bardziej niż kolorowe pokusy wielkiego świata. To wystarczy, żeby go polubić, ale to oczywiście zbyt mało, by sięgnąć po jego płytę. Na szczęście "Comfort and Happiness" już od pierwszych dźwięków dowodzi, że mamy do czynienia z debiutem, jakich na polskim rynku ze świecą szukać. Dawid śpiewa równolegle w dwóch rockowych zespołach - Curly Heads oraz Reaching For The Sun - i nawet nieźle mu idzie: z tym pierwszym zdobył w 2012 roku wyróżnienie w Jarocinie. Szerokiej publiczności dał się jednak poznać za sprawą telewizyjnego show "X-Factor", którego ubiegłoroczną edycję zwyciężył, m.in. za sprawą pięknych interpretacji - I co z tego ? - powiedzą malkontenci. - Gwiazdy z talent-shows błyszczą krótko, bo brakuje im repertuaru ...

Dawid Podsiadło rozwiewa wszelkie wątpliwości płytą "Comfort and Happiness", na której nie tylko daje popis swoich możliwości wokalnych, ale która dowodzi, jak znakomicie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza! Ale trzeba przyznać, że partnerów miał znakomitych - współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym płyty jest Bogdan Kondracki (znany ze współpracy m.in. z Anią Dąbrowską, Moniką Brodką i Noviką), a pod tekstami dwóch polskojęzycznych piosenek podpisała się Karolina Kozak. - Bogdan to piękny człowiek, z pięknymi historiami i życiorysem pełnym niesamowitych rzeczy. Mam ogromne szczęście, że mogę z nim współpracować, podobnie jak z Karoliną, która jest idealnym uzupełnieniem Bogdana. Razem tworzą niesamowitą całość. Bardzo się cieszę, że mogłem być z nimi - wspomina sesję nagraniową Podsiadło.

Dawid Podsiadło ma 20 lat i jak niemal każdy przedstawiciel swojego pokolenia lubi gry komputerowe - tytuł albumu został zaczerpnięty z jednej z części kultowego cyklu "Final Fantasy" - i filmy o zombie. Ale uwielbia również komedie romantyczne, w których, jak wiadomo, dramatyczne, wzruszające perypetie bohaterów prowadzą zawsze do pogodnego happy endu. Taka właśnie jest płyta Dawida - wzrusza, buzuje emocjami, smutek przeplatając z nadzieją. A happy end jest taki, że po przesłuchaniu "Comfort and Happiness" nikt nie ma wątpliwości, że narodził się na polskiej scenie wokalista, jakiego dawno nie było. Nie gwiazda z telewizji - artysta z krwi i kości. ---merlin.pl

download: uploaded filecloudio anonfiles yandex 4shared mediafire solidfiles mega nornar

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Dawid Podsiadlo Fri, 07 Feb 2014 16:30:51 +0000
Dawid Podsiadło ‎– Małomiasteczkowy (2018) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085-dawid-podsiadlo/24623-dawid-podsiado--maomiasteczkowy-2018.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4085-dawid-podsiadlo/24623-dawid-podsiado--maomiasteczkowy-2018.html Dawid Podsiadło ‎– Małomiasteczkowy (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Cantate Tutti 	03:08
2 	Dżins	05:11
3 	Małomiasteczkowy 	03:42
4 	Najnowszy Klip 	03:50
5 	Trofea	03:46
6 	Nie Ma Fal 	03:58
7 	Lis 	04:30
8 	Co Mówimy? 	03:38
9 	Nie Kłam	03:15
10 	Matylda	05:13

Vocals - Dawid Podsiadło
Guitar – Olek Świerkot, Lesław Matecki
Bass – Maciek Szczyciński
Percussion – Marcin Ułanowski
Piano - Miłosz Wośko
Keyboards – Michał "Fox" Król
Voice – Kuba "Kubson" Surówka

 

Stare przysłowie mówi, że ze szczytu wszystkie drogi wiodą w dół. Ale choć jesienią 2016 roku Dawid Podsiadło był na szczycie – z dwiema diamentowymi płytami w dorobku, całym wagonem nagród i wyprzedaną wielką trasą koncertową – ani myślał schodzić. Zrobił więc sobie kilka miesięcy przerwy od sceny, by wymyślić się na nowo.

Choć złota zasada mówi, że w zwycięskiej drużynie nie dokonuje się zmian, Podsiadło zrezygnował tym razem ze współpracy z Bogdanem Kondrackim, producentem jego dotychczasowych nagrań. Zaryzykował, ale powierzył swój los w ręce innego wybitnego fachowca – Bartosz Dziedzic stoi bowiem za sukcesami albumów „Granda” Moniki Brodki i „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka.

Panowie nie próbowali jednak powtórzyć tamtych rozwiązań, postanowili również zerwać z dotychczasowym, poprockowym charakterem muzyki Dawida. - „Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć” – mówi wokalista.

Wydany u progu wakacji singel „Małomiasteczkowy” był dowodem na to, że poszukiwania Dawida i Bartka idą w dobrą stronę. Dynamiczny, taneczny numer – dziś już to wiemy: przebój polskiego lata 2018 – nie mówił jednak wszystkiego o nowym materiale. Całość płyty, której dał tytuł, nie jest bowiem aż tak intensywna, choć dominują na niej wyraziste rytmy i brzmienia syntezatorów, często dość zaskakujące. Partie wokalne są zróżnicowane, ale pełne swobody, słychać, że ich wykonawca bawi się muzyką.

Niespodzianką może być również fakt, że Dawid Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku. - „Obiecałem to sobie jakiś czas temu i choć miałem chwile zwątpienia, udało mi się je przezwyciężyć” – przyznaje – „Dziś mogę powiedzieć, że jestem z tych tekstów naprawdę zadowolony”.

Na „Małomiasteczkowym” Podsiadło porusza niełatwe tematy – „od problemów z komunikacją związku, przez ciemne strony sławy po poszukiwanie w sobie siły i odwagi – ale podaje je w błyskotliwej formie i z właściwym sobie specyficznym humorem”.

„Małomiasteczkowy” jest płytą, której nikt się po Dawidzie nie spodziewał, ale wszyscy jej od niego oczekiwali – jeśli bowiem nie on miałby podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, to kto? ---empik.com

download (mp3 @256 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Dawid Podsiadlo Sat, 05 Jan 2019 15:36:08 +0000