Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048.html Tue, 04 Aug 2020 22:11:46 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Cala Gora Barwinkow - 24 Godziny (2007) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/15462-cala-gora-barwinkow-24-godziny-2007.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/15462-cala-gora-barwinkow-24-godziny-2007.html Cała Góra Barwinków - 24 Godziny (2007)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Cala Gora Barwinkow - 24 godziny 
2. Cala Gora Barwinkow - All Nite 
3. Cala Gora Barwinkow - Sonny Crockett 
4. Cala Gora Barwinkow - Drugie okno 
5. Cala Gora Barwinkow - Trace czas 
6. Cala Gora Barwinkow - Idioci 
7. Cala Gora Barwinkow - Warszawa 
8. Cala Gora Barwinkow - Rudeboy Stylee 
9. Cala Gora Barwinkow - Woman 
10. Cala Gora Barwinkow - Koalicje 
11. Cala Gora Barwinkow - Skavenir 
12. Cala Gora Barwinkow – Sensi

Cała Góra Barwinków to:
  Kuba "Kubaka" Kaczmarek – gitara basowa, śpiew
  Artur "Wołek" Wilk – gitara
  Kuba Syguda – perkusja
  Maciek "Maciejko" Kulej – klawisze
  Paweł Tyrała – saksofon altowy, flet
  Tomek "Młody" Kaczmarek – gitara, śpiew
  Daniel "Bobo" Michoń – trąbka
  Karol Ryś – puzon

 

Koniec Całej Góry Barwinków. Oto rodzi się CGB. Po prawie trzech latach od debiutu ("Cała Góra Barwinków” 2004) przedstawiamy naszą nową płytę. Przed Państwem "24 godziny”! "24 godziny” to nowa - stara nazwa i dwanaście premierowych utworów, których będziecie słuchać na okrągło, przez całą dobę! Połaczenie ska, reggae i rocksteady polane punkowym sosem i przyprawione garścią sekcji dętej. Charyzmatyczny wokal i chwytliwe melodie. Nie wyjmuj jej z odtwarzacza. Niech tam zostanie nie tylko przez 24 godziny! Poprzednia płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej ("Teraz Rock”, "FreeColours”, "Reggaebeat”) ipozamuzycznej ("Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. HIT !!! --- teksty.org

download: uploaded filecloudio anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega gett nornar

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cala Gora Barwinkow Sun, 26 Jan 2014 16:41:08 +0000
Cala Gora Barwinkow - Kocham Klopoty (2010) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/15391-cala-gora-barwinkow-kocham-klopoty-2010.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/15391-cala-gora-barwinkow-kocham-klopoty-2010.html Cała Góra Barwinków - Kocham Kłopoty (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Bracia strach
2. Nie mam czasu
3. D.Y.T.
4. Miasto kobiet
5. Co masz dawać to daj
6. Papierosy
7. Rockextazy
8. Panie Prezydencie
9. Królowa nocy
10. I'm in a dancing mood
11. Najlepsza partia w mieście
12. Love gonna walk out on me
13. Nie zapomnij o mnie
14. Wyluzuj
15. Sobota rano

Muzycy:
Kuba Kaczmarek - bas, śpiew
Tomek Kaczmarek - gitara rytmiczna, śpiew
Artur Wilk - gitara
Maciek Kulej - instrumenty klawiszowe
Paweł Tyrała - saksofon
Daniel Michoń - trąbka
Karol Ryś - puzon
Kuba Syguda - perkusja

 

Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Cała Góra Barwinków powraca z nowym albumem, “Kocham Kłopoty”, który pokazuje, że nie boją się zmian. Przede wszystkim małe roszady w składzie wyszły na dobre. Brzmienie zyskało na wyrazistości, a przekrój muzycznych nawiązań jest jeszcze większy niż na “24 godzinach” sprzed trzech lat.

Barwinki zwyczajnie dojrzały i wybrały drogę konsekwentnego rozwoju. Czyli podążyli drogą Madness, które niewątpliwie stanowi dla nich największą inspirację. Dzięki temu na “Kocham kłopoty” słyszymy dużo więcej niż ska sensu stricto. Album jest pełen reggae w jego najnowocześniejszym wydaniu, trochę folku, swingu i drylującego mózg rocksteady. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że muzycy poza zachowaniem swojego stylu, postawili sobie za cel dodanie do niego nowych, równie charakterystycznych, elementów. Najprostszy przykład: wysunięcie w kilku utworach perkusji na pierwsze miejsce, które dotąd zarezerwowane było zdecydowanie dla sekcji dętej.

Warto też zwrócić uwagę na doskonałą aranżację i miks wydawnictwa. Dzięki takim płytom widać, że mamy w kraju rewelacyjnych dźwiękowców, którzy – mimo posiadania mniej zaawansowanego sprzętu – dorównują największym światowym tuzom w tym fachu. Duże brawa. 13 spośród 15 piosenek to premierowe, autorskie utwory grupy. Dwie pozostałe to covery tuzów muzyki jamajskiej: Delroya Wilsona i Tootsa Hibberta. Piosenka Hibberta nagrana została z gościnnym udziałem muzyków i wokalistów zaprzyjaźnionej z CGB grupy Dubska.

Jednak “Kocham Kłopoty” to także teksty. Nie znajdziemy tu żadnych prawd objawionych, za to całe spektrum życiowej tematyki, podanej w sosie ironiczno-sarkastyczno-dwuznacznym (najlepszym przykładem będzie singlowe, niezwykle przebojowe “Miasto Kobiet”). Są i ciekawe historie, i błyskotliwe puenty, a nade wszystko spory materiał do przemyśleń. I to jest w tej płycie najważniejsze – świetna muzyka łączy się z lirykami zmuszającymi do wytężenia szarych komórek. Czego chcieć więcej? Aby rodzima alternatywa dalej rozwijała się w tym kierunku. ---Patryk Gochniewski, uwolnijmuzyke.pl

download: uploaded filecloudio anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega nornar

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cala Gora Barwinkow Sat, 11 Jan 2014 16:52:17 +0000
Cała Góra Barwinków - Cała Góra Barwinków (2004) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/23995-caa-gora-barwinkow-caa-gora-barwinkow-2004.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/23995-caa-gora-barwinkow-caa-gora-barwinkow-2004.html Cała Góra Barwinków - Cała Góra Barwinków (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Electric 	
2 	Raga 	
3 	Your Soul 	
4 	Lao 	
5 	Noc 	
6 	On A Sidewalk 	
7 	Nic Tu Po Nas 	
8 	Przyglądam Się Sobie 	
9 	Biot 	
10 	Stąd Dotąd 	
11 	Niedziela 	
12 	Mamatata

Kuba "Kubaka" Kaczmarek – gitara basowa, śpiew
Artur "Wołek" Wilk – gitara
Kuba Syguda – perkusja
Maciek "Maciejko" Kulej – klawisze
Paweł Tyrała – saksofon altowy, flet
Tomek "Młody" Kaczmarek – gitara, śpiew
Romek Pełka – trąbka
Karol Ryś – puzon

 

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie trzy płyty długogrające – „Cała Góra Barwinków” z 2004 roku , „24 godziny” z roku 2007 oraz "Kocham Kłopoty" z 2010. Utwory zespołu znaleźć też można na składankach „Far away from Jamaica”, „Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2” i „Reggaebeat vol. 1 i vol. 3”, ‘Kuba Wojewódzki - Dwa Gołębie’ i składance Radia Bis. W 2008 roku ukazał się pierwszy winylowy singiel z piosenką "To ostatnia niedziela".

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae’owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006. Obecnie ma na koncie około 400 występów min. podczas trasy ’24 godziny tour’ i ‘Kumple on tour’.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy też w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”.

Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej, a także w portalach internetowych. ---punkshop.pl

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cala Gora Barwinkow Mon, 27 Aug 2018 13:35:21 +0000
Cała Góra Barwinków ‎– Beat 2 Meet U (2013) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/26043-caa-gora-barwinkow--beat-2-meet-u-2013.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/4048-cala-gora-barwinkow/26043-caa-gora-barwinkow--beat-2-meet-u-2013.html Cała Góra Barwinków ‎– Beat 2 Meet U (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Doskonały 	
2 	Agro 	
3 	Strong Coffea 	
4 	Ogień 	
5 	To Nie To 	
6 	Skala 	
7 	Zmień Ton 	
8 	Ćma 	
9 	Różne Powody 	
10 	W Lustrze 	
11 	Czego Możesz Być Pewien

Kuba Kaczmarek – bass, vocals
Maciek Kulej – keyboards
Jakub Syguda – drums
Artur Wilk – guitar
Karol Ryś – trombone
Maciek Mazurek – saxophone
Daniel Michoń – trumpet

 

Najnowsza płyta Całej Góry Barwinków to konkretna propozycja na końcówkę gorącego lata.

Najpierw rzut oka na okładkę: spogląda z niej na nas ośmiu eleganckich, stylowych rudeboyów. To, że szanują tradycję, ale też lubią iść własną drogą, nie tylko widać, ale i słychać bardzo wyraźnie . Na swojej czwartej już płycie, kłobucka załoga pozostaje wierna jamajskim wibracjom. Najwięcej jest tu odniesień do ska, ale słyszymy również bujające reggae czy skoczne rocksteady. Ale na tym nie koniec. Barwinki wypuszczają się również, co na wcześniejszych albumach nie miało miejsca, w inne rejony czarnej muzyki. Otwierający całość „Doskonały” zaczyna się gorącymi rytmami afro, by przejść następnie w dynamiczne ska z refrenem, który do tej pory nie wychodzi spod mojej czaszki. Z kolei singlowy „Agro” to zderzenie funkowej pulsacji z soulowymi wokalami na solidnym, reggae'owym fundamencie.

Olbrzymią większość, z utworów jakie znalazły się na „Beat 2 Meet U” stanowią potencjalne przeboje. I nie są to melodie które wpadają jednym, a wypadają drugim uchem. Kompozycje te bazują na schemacie zwrotka – refren itd., ale nie jest to w tym przypadku zarzut. Czuć w tej muzyce szczerość, spontaniczność. Słychać, że nic nie dzieje się na siłę, a chłopaki dobrze się bawią. Teksty co prawda nie powalają, ale niekiedy można w nich znaleźć bardzo trafne spostrzeżenia. Jak na przykład w piosence „W lustrze” mówiącej o szacunku dla siebie samego: „W lustrze to ten sam gość/ Z którym mierzysz się co noc./ Szanuj go, tylko z nim/ Możesz wciąż być jeszcze kimś.”

Wspomniałem wcześniej o duchu czarnej tradycji. Jest on w zasadzie wyczuwalny od początku do końca płyty. Nie tylko w budowie utworów, ale i w brzmieniu klawiszy, w świetnej grze sekcji dętej czy ogólnie, w tanecznym, imprezowym klimacie lwiej części numerów. To muzyka pełna temperamentu; przyspieszająca puls i powodująca, że nogi same rwą się do tańca. Przykładem niech będzie tu „Skala” zaśpiewana razem z byłą saksofonistką i wokalistką Vespy, Alicją Mirecką. Zresztą gości na „Beat 2 Meet U” jest więcej: muzycy Tabu, Dubska czy Fireinthehole. To wszystko przypomina również o tym, że reggae to w dalszym ciągu muzyka wspólnoty. ---tegoslucham.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bay files

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Cala Gora Barwinkow Mon, 28 Oct 2019 15:52:42 +0000