Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896.html Mon, 17 Jun 2024 14:34:41 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Tomek Kaminski - Male Milosci (1997) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896-tomek-kamiski/15213-tomek-kaminski-male-milosci-1997.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896-tomek-kamiski/15213-tomek-kaminski-male-milosci-1997.html Tomek Kamiński - Małe Miłości (1997)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.  Tylko trochę trzeba dać
2.  Ty tylko mnie poprowadź
3.  Tak cudowna
4.  Nie dzieje sie nic
5.  Ziarno
6.  Czy mnie przyjmiesz
7.  Małe miłości
8.  Tańczymy nocą
9.  Tak wygląda mój świat
10.  Miał byś to wszystko
11.  Jesteś światłem
12.  Ten obcy

Muzycy:
Tomek Kamiński - śpiew, skrzypce
Andrzej Bruner Gulczyński - kontrabas, gitara basowa
Rafał Boniśniak - perkusja
Sławomir Kosiński - gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna
Przemysław Łosoś - harmonijka ustna, akordeon
Wiola Zarembska - chórki
Beata Zaguła - chórki

 

To autorski album Tomka Kamińskiego, skrzypka, wokalisty, kompozytora i autora tekstów. Muzyk pochodzi z Torunia i ma bogatą przeszłość artystyczną. Przez wiele lat współtworzył Nocną Zmianę Bluesa. Współpracował z zespołem Dżem i Zdrowa Woda a także z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej (B.B. King, Blues Brothers Band, Luisiana Red, Charlie Musselwhite). Swoją muzykę promował m.in. podczas festiwalu Song of Songs w Toruniu.

"Małe miłości" to płyta utrzymana w stylistyce z pogranicza bluesa, popu, jazzu i poezji śpiewanej. Nie brakuje tu dynamiki i ekspresji, jak również romantyczności i refleksyjności. Jest to osobista opowieść o człowieku, jego problemach, życiu, relacji z Bogiem ("Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę. Ty tylko mnie poprowadź, Panie mój"). ---chrzescijanskiegranie.pl

download: uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio binge

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tomek Kamiński Sat, 07 Dec 2013 16:58:55 +0000
Tomek Kaminski – Anioly Do Mnie Wysylaj (2001) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896-tomek-kamiski/14837-tomek-kaminski--anioly-do-mnie-wysylaj-2001.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896-tomek-kamiski/14837-tomek-kaminski--anioly-do-mnie-wysylaj-2001.html Tomek Kamiński – Anioły Do Mnie Wysyłaj (2001)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Introductio. Laudet Te orbis terrarum
2. Radosny jestem
3. Nie ma mnie bez Ciebie
4. Z miłości do Ciebie
5. Ci co Tobie zaufali
6. Anioły do mnie wysyłaj
7. Cały Twój
8. Tylko bądź
9. Miłowaniem serca w nas obudzisz
10. Tak blisko jesteś wszystkich
11. Pokój ludziom dobrej woli
12. Niechaj wielbi Ciebie cała ziemia.

 

Druga płyta toruńskiego muzyka zaskoczy prawdopodobnie wszystkich swoim odmiennym obliczem brzmieniowym. Jest znacznie bardziej nowoczesna niż "Małe miłości". Dużo tu brzmień klawiszy i syntezatorów, wiele nowinek sekcyjnych charakterystycznych dla współczesnej muzyki pop. Aranżacje utworów przygotował Wojciech Konikiewicz, znany pianista jazzowy. W nagraniach uczestniczyli także inni zaproszeni goście: Andrzej Przybielski (trąbka, pocket trumpet, fluegelhorn), Tomasz Rożek (loopy, syntezatory). Płyta rozpoczyna się chorałem gregoriańskim (to też nowość). Wykonuje go gość specjalny, ojciec Bernard Sawicki, benedyktyn z Tyńca. Nie zabrakło też brzmień charakterystycznych dla Kamińskiego - skrzypcowych solówek, partii gitarowych i akordeonowych. "Anioły do mnie wysyłaj" to szczera opowieść o miłości, o doświadczeniach płynących z życia z Bogiem. --- kmt.pl

download:  uploaded anonfiles mega 4shared mixturecloud yandex mediafire ziddu

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (blueslover) Tomek Kamiński Fri, 27 Sep 2013 15:43:58 +0000
Tomek Kaminski – Jasmin (2003) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896-tomek-kamiski/15235-tomek-kaminski--jasmin-2003.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3896-tomek-kamiski/15235-tomek-kaminski--jasmin-2003.html Tomek Kamiński – Jaśmin (2003)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Jaśmin
2. Nie ma Nieba na ziemi
3. Malarz świata
4. Pokój Mój zostawiam
5. Wszystko moje jest Twoje
6. Twoje dary
7. Stróż poranka
8. Pozwól bym był
9. Jedyny Król
10. Bądź pozdrowiona Królowo

Muzycy:
Tomek Kamiński - śpiew, skrzypce
Piotr Olszewski - gitara akustyczna i elektryczna, śpiew
Jacek Pelc - perkusja, instrumenty perkusyjne, śpiew i gwizd 
Grzegorz Nadolny - gitara basowa
Antoni Olszewski - akordeon i instrumenty perkusyjne
Maksymilian Olszewski - instrumenty perkusyjne

 

Tomasz Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako PIOSENKA AUTORSKA. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami śpiewają swoje pieśni. Tomek gra bardzo wiele koncertów. Wszędzie przyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie. Może dlatego, że publiczność wreszcie może posłuchać znakomicie grających muzyków, ciekawych piosenek, łatwo wpadających w ucho melodii, które już od pierwszych taktów refrenu są śpiewane razem z artystą i – co jest na naszym rynku muzycznym rzadkością – niebanalnych i często dowcipnych tekstów, których autor, Tomasz Kamiński, potwierdza, że wychował się w tradycji i kulturze chrześcijańskiej.

8 września 2003 roku Tomasz Kamiński oddał w ręce słuchaczy kolejną, trzecią już płytę autorską „Jaśmin”, która w warstwie muzycznej jest powrotem do klasycznego brzmienia skrzypiec, gitary akustycznej czy kontrabasu natomiast teksty jak zwykle opowiadają o miłościach Tomka: tych ziemskich i tych Niebieskich. ---kaminski.net.pl

download: uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire gett mega filecloudio

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tomek Kamiński Wed, 11 Dec 2013 16:50:52 +0000