Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/3876.html Fri, 09 Jun 2023 01:55:55 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Joszko Broda - Poslochejcie Kamaradzi (2004) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/3876-joszko-broda/14768-joszko-broda-posochejcie-kamaradzi-2004.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/3876-joszko-broda/14768-joszko-broda-posochejcie-kamaradzi-2004.html Joszko Broda - Posłóchejcie Kamaradzi (2004)


1. Doliny, doliny
2. Posłóchejcie kamaradzi
3. Linder - taniec
4. Niedaleko jeziora, Hej hoja, hoja, Hanka ciorne loczka
5. Szumi dolina
6. Sztyry konie we dworze
7. Idzie łowcior gruniym
8. Chodzony, A w tym nasim zómku
9. Drumla
10. Leziała dziyweczka, Jetlinka w lesie
11. Łączko, łączko zielona, Poszła Kasia na ziele
12. Mój kóń branny
13. Czyjysz to kónie w tej zagródzie
14. Weselne
15. Pójmy spać
16. Husar na szinku

Wykonawcy:
Joszko Broda, Józef Broda Senior, Peter Eri, Pal Havasreti,
+
Katarzyna Broda Firla, Wiesława Czyż, Krystyna Czyż, Krystyna Kaczmarczyk, Jolanta Bocek, 
Irena Skórzok, Beatrix Tarnoki, Vizeli Bolazs, Roca Szabolcs, Kalan Balogh

 

Album muzyczny z gatunku World Music, który państwu prezentujemy to kolejna autorska płyta Joszka Brody, który gra na drumli, czterometrowej trąbicie, rogach, różnego typu fujarach i okarynach, skrzypcach, gajdach i wielu innych instrumentach ludowych oraz śpiewa.

Joszko zaprosił do wspólnego grania czołowych przedstawicieli muzyki ludowej z Karpat Polskich i Wegierskich. Usłyszymy tu m.in. jego ojca Józefa Brodę (śpiew. liść) , siostrę Katarzynę Brodę-Firlę (śpiew), Peter’a Eri (altówka trzystrunowa) członka grupy Muzsikas, Pal’a Havasreti (kontrabas trzystrunowy, gardon, lira korbowa, śpiew), Kalmana Balogha grającego na cymbałach węgierskich i innych.

Muzyka dobra i czysta zagrana z sercem przez Joszka, jego ojca Józefa i Węgrów i gorąco zaśpiewana przez górali. Przebija z niej tęsknota do źródeł, do tych głębi naszego serca, gdzie rozum nie dociera, a życie pulsuje. Muzyka, która jest dowodem wspólnoty kulturowej ludów Karpat do tego stopnia, że Węgrzy, Polacy, Słowacy i Czesi mogą ją uznać za wyrastającą z ich tradycji. Znakomite wiano, z którym wchodzimy do Unii Europejskiej. --- wsm.serpent.pl

download:  uploaded anonfiles mega 4shared mixturecloud yandex mediafire ziddu

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (blueslover) Joszko Broda Sat, 14 Sep 2013 15:42:26 +0000
Jozef i Joszko Broda – Jalmuzna Postna (2000) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/3876-joszko-broda/19388-jozef-i-joszko-broda--jalmuzna-postna-2000.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/3876-joszko-broda/19388-jozef-i-joszko-broda--jalmuzna-postna-2000.html Józef i Joszko Broda – Jałmużna Postna (2000)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


  1 "... Aby Obwieszczać Rok Łaski Pańskiej"
  2 Boże, Boże Wielki
  3 Gdo Swe Dziatki Miłuje
  4 Podziękujemy Chrystu Panu
  5 Jezu Chryste Panie Miły
  6 Kuszenie
  7 Dybyś się Ty Gróniczku
  8 Pożegnanie Pana
  9 Dobranoc Głowo Święta
  10 Któryś za Nas Cierpiał Rany
  11 "Ojcze w Twoje Ręce Powierzam Ducha Mego"
  12 Święty Boże, Święty Mocny
  13 Zwyciestwo Śmierć Pochłonęło

 

„Jałmużna Postna” to muzyka zagrana i zaśpiewana przez ojca i syna. Józef Broda, który od czterdziestu lat jest twórcą góralskiej muzyki ludowej, swoją miłość do niej przekazał synowi Joszkowi. Album , który jest ich kolejnym wspólnym przedsięwzięciem, zawiera muzykę, która płynie w ich żyłach, muzykę źródłową, która narodziła się w Beskidzie Śląskim, gdzie rodzina Brodów mieszka już od XII wieku.

Utwory śpiewane a capella uzupełniane są grą na etnicznych instrumentach: czterometrowej trombicie, gajdach, piszczałkach, okarynie, drumli, terkawce, fujarze sałaskiej i rogu szofar oraz na fujarze postnej, która w kulturze Karpat była jedynym instrumentem, na jakim można było grać w okresie Wielkiego Postu.

Płyta jest odwołaniem do korzeni Joszka i Józefa – muzyki źródłowej Beskidów. Ale znajdujemy tu także nasze prawdziwe korzenie: Jezusa i Izrael. Utwory na płycie opowiadają o dramacie Boga Ojca patrzącego na ukrzyżowanego Syna. Kto lepiej potrafi o tym opowiedzieć, jak nie ojciec i syn właśnie?

Muzyka została nagrana w bazylice oo. Dominikanów w Lublinie. Pięknie wydana płyta, ze zdjęciami drzwi do Sanktuarium Słowa na Górze Błogosławieństw, Ściany Płaczu, płyty namaszczenia Pana i stropu nazaretańskiej synagogi, dedykowana jest Janowi Pawłowi II jako wyraz wdzięczności za spotkanie na Górze Błogosławieństw w marcu 2000 roku. ---joszkobroda.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Joszko Broda Mon, 14 Mar 2016 16:45:54 +0000