Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722.html Wed, 13 Nov 2019 02:35:03 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Emigranci - Mowie do Ciebie (1995) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722-emigranci/14949-emigranci-mowie-do-ciebie-1995.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722-emigranci/14949-emigranci-mowie-do-ciebie-1995.html Emigranci - Mówię do Ciebie (1995)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


  1. Mówię Do Ciebie
  2. A Kiedy Tańczysz
  3. Przejdę Przez Ogień
  4. Mogłem
  5. Czary Na Każdy Dzień
  6. Jednonocna Miłość
  7. To Moje Serce
  8. Przygoda Bez Miłości
  9. Supergigant
 10. Komórkowcy
 11. Zostanę Sam
 12. Wszystko Się Tu Zmieni

Muzycy:
Marek Hojda – śpiew
Edmund Stasiak – gitary
Robert Jaszewski - gitara basowa
Marek Surzyn – perkusja

 

Druga płyta Emigrantów przynosi nam jedną zasadniczą zmianę, która zachodzi na pozycji wokalisty. Odszedł Paweł Kukiz, a w jego miejsce zespół znalazł zastępstwo w osobie Marka Hojdy. Zastępstwo jak najbardziej udane, Hojda śpiewa bardzo oszczędnie, nie walczy z przeciąganiem sylab ani z wchodzeniem w jakieś dziwne rejestry. Styl i barwa jego śpiewu jest bardzo podobna do wokalisty Odziału Zamkniętego.

Jest to trochę inna płyta od debiutu. Jest na niej mniej klawiszy, riffy są bardziej wyeksponowane, ogólnie mam wrażenie, że jest to bardziej gitarowa rzecz. Wiele fragmentów tej płyty każe zastanowić się czemu E. Stasiak nie jest relatywnie bardziej znanym muzykiem w Polsce. To co pokazuje na tym krążku, to ścisła czołówka polskich gitarzystów. Solówki są tu o wiele bardziej urozmaicone niż na jedynce, ale co rozróżnia prace gitarzysty to riffy, które są tu o wiele intensywniejsze i mają o wiele bardziej hardrockowy charakter. Wiele utworów jest bardzo podobnych do pozycji z repertuaru Oddziału Zamkniętego - w zasadzie fani tego zespołu mogą nabyć album w ciemno. Ten krążek to dla mnie przede wszystkim dwa utwory - Jednonocna Miłość (uwielbiam tekst tej piosenki, napewno znajdzie się jeszcze paru z Was, którzy też odnajdą siebie w nim) i Przejdę Przez Ogień. Tylko te pozycje równają do najlepszych na debiucie. Zwrotki są tu bardzo podobne do stylistyki całej płyty, ale refreny to po prostu AORowe cuda. Opisałem już to na przykładzie Syndii, ale wielka szkoda, że takie numery nie trafiły na ścieżkę jakiegoś filmu, pasują bowiem do takiego użycia wręcz idealnie. Inne warte wspomnienia utwory to rewelacyjna ballada Mogłem, która bardzo przypomina z melodii inny znany utwór (umyka mi jednak tytuł). Dobre są także bardzo rock'n'rollowy A Kiedy Tańczysz, czy wesoły, pełen energii Przygoda Bez Miłości.

Jeszcze do niedawna Emigrantów kojarzyłem jako kolejny projekt Pawła Kukiza odpowiadający stylistycznie innym jego projektom. Jak się okazuje Emigranci to dwie dobre, a na tle polskiej muzyki bardzo dobre płyty rockowe. Płyta dość trudno dostępna, także liczę na rychłą reedycję (rzecz ta dotyczy także debiutu). ---vandervelde, hardrock.com.pl

download:  uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Emigranci Thu, 17 Oct 2013 15:35:27 +0000
Emigranci - …I Inne Utwory (2006) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722-emigranci/14969-emigranci-i-inne-utwory-2006.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722-emigranci/14969-emigranci-i-inne-utwory-2006.html Emigranci - …I Inne Utwory (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Dzejms Blad (3:12)
02. Uczony Czlowiek (4:25)
03. Waltz (5:04)
04. Na Falochronie 2006 (5:27)
05. Regaly (4:02)
06. Maniery (3:05)
07. Ludzie i Rzeczy (4:28)
08. Rozmowa Przed Snem (4:51)
09. Swietna Muzyka (3:28)
10. I Inne Utwory (4:12)

Muzycy:
Robert Jaszewski - bas 
Krzysiek Patocki - bębny 
Rafał Brzozowski - śpiew 
Edmund Stasiak - gitary 
oraz gościnnie m.in. 
Beata Kossowska - harmonijka ustna 
Mariusz (Fazi) Mielczarek - saksofon altowy 
Wojciech (Malina) Kowalewski - inst. Perkusyjne

 

Pierwszym nagraniem z nowego albumu zespołu Emigranci, które zostało wybrane na singla jest utwór " Ludzie i rzeczy". Na nowej płycie znajduje się 10 utworów, w tym nowa wersja kultowego już i granego przez wiele stacji radiowych nieprzerwanie od 15 lat "Na falochronie".

Zespół Emigranci powstał pod koniec 1989 roku, założony przez Edmunda Stasiaka (gitara), Roberta Jaszewskiego (gitara basowa; eks-grupa Martyny Jakubowicz i Oddział Zamknięty) i Piotra Szkudelskiego ( perkusja; Perfect, grupa Martyny Jakubowicz), do których dołączył wokalista i autor tekstów Paweł Kukiz (Hak, Aya RL i Piersi). Muzycy ci początkowo zebrali się tylko w celu nagrania (z gościnnym udziałem Mariusza Zabrodzkiego - inst.. klawiszowe) utworu "Na falochronie". Kiedy jednak nagranie to - mówiące o beznadziei służby wojskowej - odniosło wielki sukces stając się przebojem roku 1990, Emigranci zaczęli prowadzić bardziej regularną działalność. W styczniu 1992 r. na Rock For AIDS w warszawskiej Hali Gwardii grupa dała pierwszy koncert, potem wzięła udział w rockowej imprezie na molo w Sopocie, a przede wszystkim wydała album "Rosja i Ameryka". Na płycie znalazł się kolejny przebój "Prosto do słońca", niebanalna ballada "Nawet tu" i przeróbka "Immigrant Song" Led Zeppelin zatytułowana "Piosenka Emigrantów". W Roku 1993 nastąpiły poważne zmiany personalne: odszedł P. Szkudelski (zastąpił go Marek Surzyn), a nieco później w jego ślady poszedł P. Kukiz (na jego miejsce trafił Marek Hojda, który już wcześniej grał z Emigrantami na instr.. klawiszowych). W 1994 r. Emigranci wystąpili na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, gdzie wykonali "Na falochronie" oraz "Wstawaj i walcz" (również o wymowie antywojskowej), co doprowadziło do scysji z nieświadomymi repertuaru organizatorami. W następnym roku ukazał się album "Mówię do ciebie", na którym znalazła się nowa wersja "Przygody bez miłości" Testu. Emigranci promowali te płytę trasą wiodącą również przez rozgłośnie radiowe, w których dawali transmitowane na żywo koncerty (np. w Katowicach, Zielonej Górze i w warszawskiej "Trójce"). Jednak największy jak dotąd koncert zespołu odbył się na centralnym korcie Legii w Warszawie w maju 1995 r.; kiedy to Emigranci byli suportem Perfectu ("Na falochronie" wykonane wtedy zostało w składzie poszerzonym o Kukiza i Szkudelskiego). ---empik.com

download: 

uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Emigranci Mon, 21 Oct 2013 18:28:55 +0000
Emigranci – Rosja i Ameryka (1992/2011) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722-emigranci/14181-emigranci--rosja-i-ameryka-19922011.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3722-emigranci/14181-emigranci--rosja-i-ameryka-19922011.html Emigranci – Rosja i Ameryka (1992/2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Prosto do słońca
2. Nic się nie stało
3. Słucham i patrzę
4. Będę z Tobą
5. Piosenka emigrantów (Led Zeppelin cover)
6. Na falochronie
7. Rosja i Ameryka
8. Nawet tu
9. Ponad świat

Muzycy:
Edmund Stasiak (Lady Pank) - Guitar
Paweł Kukiz (HAK,Aya RL) - Voice
Robert Jaszewski (Oddział Zamknięty) - Bass
Piotr Szkudelski (Perfect) – Drums

 

Po rewelacyjnie przyjętym singlu Na Falochronie zespół poszedł za ciosem i nagrał bardzo energetyczną płytę długogrającą. To właśnie słowo "energetyczna" najtrafniej opisuje zawartość tego albumu. Chciało by się napisać, że płyta jest rewelacyjna, genialna, przełomowa... Niestety nie ma tu absolutnie niczego odkrywczego. Stasiak to zdolny kompozytor, ale Ameryki nie odkrywa. Wszystkie te patenty gdzieś już człowiek słyszał. Momentami skojarzenia są tak wyraźne, że można wręcz cytować utwory polskich i zagranicznych wykonawców, będących inspiracją (bo jednak o plagiacie nie ma mowy) do napisania materiału na tę płytę.

A mimo to słucha się tego bardzo przyjemnie. Zarówno stroną muzyczną, jak i produkcją zajęli się fachowcy, weterani polskiej sceny rockowej. Można by się obawiać, niepotrzebnego nadęcia, a tymczasem dostajemy niezwykle wesołego i zadziornego rock'n'rolla. Siarczyste riffy (Nic się nie stało, Ponad świat) przeplatane łagodnymi, pozbawionymi przesterów podkładami (Prosto do Słońca, Nawet tu) i okraszone soczystymi, efektownymi solówkami, wpadają w ucho i sprawiają, że nogi same zaczynają wystukiwać rytm..

Produkcja, jak na polskie warunki jest bardzo dobra. Instrumenty brzmią po prostu ładnie. Przyczepić by się można było ewentualnie gitarzysty, który nie pozbywszy się nawyków z czasów Lady Pank uparcie "katuje chorusa".

Ciężko się rozpisywać nad tą płytą. Megahitów na niej nie ma. Specjalnego zamieszania na polskiej scenie też nie narobiła. Materiał jest wtórny. Właściwie tylko teksty Kukiza brzmią oryginalnie. Pomysł z napisaniem polskich słów do piosenki Led Zeppelin dość ciekawy, zważywszy, że sam Kukiz dorobił się później kilku naprawdę udanych coverów. Tu jednak efekt końcowy jest jakiś taki nijaki.

Lubię ten album i chętnie do niego wracam. Melodie są ładne, brzmienie fajne. Energia i radość grania bije z każdego utworu. W żadnym wypadku nie jest to pozycja obowiązkowa, ale polecam jako ciekawostkę miłośnikom grania z przełomu lat 80-tych i 90-tych. ---Hubert Kwintal, rockers.com.pl

download:   uploaded 4shared yandex anonfiles mega mixturecloud ziddu mediafire

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Emigranci Tue, 28 May 2013 15:58:27 +0000