Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3571.html Sun, 04 Jun 2023 23:38:29 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Andrzej Kolakowski - Oskarzeni o Wiernosc (2009) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3571-andrzejkolakowski/16092-andrzej-kolakowski-oskarzeni-o-wiernosc-2009.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3571-andrzejkolakowski/16092-andrzej-kolakowski-oskarzeni-o-wiernosc-2009.html Andrzej Kołakowski - Oskarżeni o Wierność (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Przysięga
02. Puszcza
03. Znak
04. Bój
05. Zdobycie dworu
06. Ludzie czy szakale
07. Widzenie
08. Ballada o Drugiej Konspiracji
09. Epitafium dla majora "Ognia"
10. Rozstrzelana armia
11. Inka
12. Niewolnictwo (tekst kpt. Zdzisław Broński ps. "Uskok")
13. Port Magadan
14. Towarzysz Stalin (na motywach pieśni rosyjskiej)
15. Katharsis (na motywach pieśni W. Wysockiego)

 

Płyta zawiera 15 pieśni skomponowanych przez Andrzeja Kołakowskiego dedykowanych pamięci Konfederatów Tatrzańskich w roku 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. --- sanctus.com.pl

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles mega zalivalka filecloudio anonfiles oboom

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Andrzej Kolakowski Thu, 29 May 2014 15:46:33 +0000
Andrzej Kolakowski – Kontrrewolucja (2009) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3571-andrzejkolakowski/13700-andrzej-kolakowski-kontrrewolucja-2009.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/3571-andrzejkolakowski/13700-andrzej-kolakowski-kontrrewolucja-2009.html Andrzej Kolakowski – Kontrrewolucja (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Ballada o Rzeczypospolitej
2.Tryptyk rewolucyjny: Wolność, Równość, Braterstwo
3.Ballada o nienaruszalności granic
4.Sen o Nowogródku
5.Powraca wiatr
6.Port Magadan
7.Ballada o czterech ścianach
8.Gimnastyka 2002
9.Ballada frontowa
10.Epitafium dla majora „Ognia”
11.Ballada dla Jana Krzysztofa Kelusa
12.Ballada Palestyńska
13.Ballada o szarych ludziach
14.Umarł Karel Kryll
15.Ballada o poetach współczesnych
16.Stacja I - Pan Jezus na śmierć skazany
17.Pieśń Dobrego Łotra
18.14 Nissan w Jeruszalaim
19.Ballada o dwóch drogach
20.Ballada o Moim Jezusie
21.Jezus był w naszym bloku
22.World Trade Center
23.Ballada o Jeźdźcach Apokalipsy

Muzycy:
Gitara i śpiew: Andrzej Kołakowski – gitara i śpiew
Kazik Zagórski – skrzypce

 

Muzykę graną przez A. Kołakowskiego zakwalifikować można do dwóch kategorii ballady. Mamy tu wiec ostre, gwałtowne pieśni, które nieodparcie kojarzą się z dokonaniami takich bardów jak Jacek Kaczmarski, Leszek Czajkowski, czy Włodzimierz Wysocki. Sporą cześć stanowią jednak utwory refleksyjne i nieco melancholijne.

Kaseta rozpoczyna się cyklem utworów o tematyce polityczno-historycznej, wśród których dominują piosenki poświęcone komunistycznemu zniewoleniu (okupacja sowiecka 1939-1941, gułagi) takie jak: "Sen o Nowogródku", "Powraca wiatr", "Port Magadan". Uwagę słuchacza zwraca również ostry "Tryptyk rewolucyjny" poświęcony Rewolucji (anty)Francuskiej. Następnie przychodzą kolejno: świetna, sarkastyczna "Ballada o czterech ścianach" oraz szydząca z konformizmu, ponadczasowa "Gimnastyka 2002". Ta ostatnia zainspirowana została jednym z utworów W. Wysockiego. W dalszej części usłyszeć możemy piękne i bardzo liryczne "Epitafium dla majora Ognia" poświęcone postaci słynnego partyzanta Józefa Kurasia oraz przejmującą "Balladę Palestyńską".

W wywiadzie udzielonym magazynowi "Phalanx" bard tak oto przedstawiał historię powstania ostatniego z tych utworów: "Balladę Palestyńską" napisałem, kiedy Jaser Arafat, był uwięziony w Ramallah , a cały świat się temu bezczynnie przyglądał. Napisałem też list z wyrazami solidarności i za pośrednictwem ambasady Palestyny, razem z piosenką wysłałem do Arafata. Nie wiem czy ją otrzymał, nie miałem żadnego odzewu ani z ambasady, ani z Palestyny. Piosenka i list to odruch ludzkiej przyzwoitości, wyraz niezgody na zbrodnie do których jakoś się tam przyzwyczajamy. Napisałem do Arafata, że być może ci sami żydowscy oprawcy, którzy niegdyś mordowali polskich patriotów, teraz dowodzą eksterminacją jego narodu. Zdaję sobie sprawę, że w kwestii poglądów na świat, wiele nas dzieli z Panem Arafatem, niemniej jednak rozumiem walkę Palestyńczyków i podziwiam ich determinację.

Na resztę kasety składają się w przeważającej części utwory o tematyce religijnej. Ich teksty w znacznej mierze nawiązują do Biblii - choć trzeba tu zaznaczyć, że Kołakowski woli własnymi słowami opisywać biblijne wydarzenia, niż posługiwać się bezpośrednimi cytatami ("Pieśń Dobrego Łotra", czy dramatyczna "Ballada o Jeźdźcach Apokalipsy"). Na kasecie znalazło się także kilka bardzo osobistych utworów opowiadających o codziennych spotkaniach z Bogiem. Moim faworytem jest tu piosenka "Jezus był w moim bloku".

Chyba jedynym zarzutem jaki można postawić całej kasecie jest zbyt duża ilość piosenek poświęconych tragicznym dziejom Polski i Europy, przez co materiał jest czasami nieco przygnębiający w odbiorze. Szkoda także, że nie znalazły się tu piosenki, które Andrzej Kołakowski nagrał na cześć słynnego Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka". Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo będziemy je mogli usłyszeć na kolejnej kasecie p. Kołakowskiego. A na razie pozostaje nam jedynie czekać na koncerty tego utalentowanego, prawicowego barda... ---Radosław Ostrzycki, antyk.org.pl

download (mp3 @256 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Andrzej Kolakowski Mon, 25 Feb 2013 17:14:11 +0000